MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Anioły–muśnięcie skrzydeł”: rekordowa ilość prac

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 21 grudnia 2014, 9:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 grudnia 2014, 19:25
Autor: opr.red./organizatorzy
Fot. organizatorzy
1262 anioły wpłynęły do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na ogólnopolski konkurs plastyczny „Anioły – muśnięcie skrzydeł”. W tym roku prace zaskoczyły jury niezwykłymi pomysłami, technikami i interpretacją tematu. Wręczenie nagród podczas koncertu kolęd na wałbrzyskim Rynku, 22 grudnia o godz. 15.30.

16 grudnia jury w składzie: Kamila Nadolska – instruktor WOK, Krzysztof Jędrzejec – malarz, rysownik, grafik, architekt wnętrz, plastyk miejski oraz Jan Walkowiak - ceramik, mistrz malowania na szkle, absolwent Akademii Rysunku w Poznaniu przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Prace wykonane na płaszczyźnie

Kategoria wiekowa 5-8 lat

I miejsce: Irena Bojarczuk, 8 lat, Młodzieżowy Dom Kultury, Krasnystaw, opiekun Joanna Kawęcka
II miejsce: Pola Grzybek, 6 lat, Ekologiczne Przedszkole Niepubliczne, Wrocław, op. Agnieszka Skowerska - Zamorska
III miejsce: Lena Wojtyna, 6 lat, Młodzieżowy Dom Kultury, Lubin, op. Anna Pechytiak
III miejsce: Ola Mróz, 8 lat, Świetlice Osiedlowe Kowale, Wrocław, op. Agnieszka Skowerska - Zamorska

wyróżnienie: Oliwia Marszałek, 8 lat, Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice, op. Grzegorz Karpiński

Kategoria wiekowa 9-13 lat

I miejsce: Marika Piasecka, 9 lat, Fundacja Kultury i Sportu „Prawobrzeże”, Szczecin, opiekun Małgorzata Wrzosińska
II miejsce: Julia Rawecka, 9 lat, Pracownia „Kolor” Centrum Zajęć Pozaszkolnych, Łódź, op. Renata Ćwiek
III miejsce: Kuba Jagieło, 9 lat, Pracownia Plastyczna „Kameleon” przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku, op. Danuta Sarna

wyróżnienie: Martyna Wojtowicz, 10 lat, Dom Kultury Wrzawy, Gorzyce, op. Małgorzata Jonaszek
wyróżnienie: Anna Banytiuk, 12 lat, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”, Zakopane, op. Viktoria Czernyakowa

Kategoria wiekowa 14-18 lat

I miejsce: Dawid Kubicki, 14 lat, Gimnazjum nr 1, Konstantynów Łódzki, opiekun Wiesław Przybyło-Cieślik
II miejsce: Natalia Kowaczyńska, 15 lat, Studio Plastyczne „Indygo”, Łódź, op. Dorota Szczęśniak
III miejsce: Jan Pacyga, 14 lat, Oświatowe Centrum Kultury, Nowy Targ, op. Maria Mrożek

Kategoria wiekowa dorośli

wyróżnienie: Daniela Żmuda, Pracownia Malarska, Polkowice, opiekun Agata Baran
wyróżnienie: Marzena Zdun, Wałbrzych
wyróżnienie: Leokadia Gerot, Wałbrzych

Kategoria szkoły i placówki specjalne

I miejsce: Angelika Wysocka, 20 lat, Szkoła Przysposabiająca do Pracy przy Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6, Katowice, opiekun Sylwia Lich-Pogoda
II miejsce: Karol Delijewski, 17 lat, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy-Wałbrzych, op. Dorota Smoczyńska
III miejsce: Emilia Banachowicz, 36 lat, Klub Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Marzenia” Pracownia „Kolor” Centrum Zajęć Pozaszkolnych, Łódź, op. Bogumiła Mokwińska

wyróżnienie: Dominik Gworys, 18 lat, Szkoła Przysposabiająca do Pracy przy Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6, Katowice, op. Sylwia Lich-Pogoda
wyróżnienie: Dawid Kręgiel, 16 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy, Ropczyce, op. Beata Ochmońska

Rzeźba

Kategoria wiekowa 5-8 lat

I miejsce: Marianna Pieczora, 6 lat, Zespół Szkół Muzycznych w Wałbrzychu, opiekun Aneta Skuratko
II miejsce: Weronika Kubiak, 7 lat, Zespół Szkół w Grabiku, op. Renata Burda
III miejsce: Adrian Stós, 6 lat, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”, Zakopane, op. Anna Szewczyk

wyróżnienie: Anastazja Rogalska, 6 lat, Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, Sochaczew, op. Sylwia Borowiec

Kategoria wiekowa 9-13 lat

I miejsce: Monika Magiela, 12 lat, Młodzieżowy Dom Kultury, Gdynia, opiekun Małgorzata Karpińska
II miejsce: Wiktor Wieciech, 9 lat, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boguszowie Gorcach, op. Iza Makijewska
II miejsce: Klaudia Matuszna, 12 lat, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28, Wałbrzych, op. Natalia Szwaw-Zarzycka
III miejsce: Julia Janas, 12 lat, Zespół Szkół Muzycznych, Wałbrzych, op. Anna Golczak

Kategoria wiekowa 14-18 lat

I miejsce: Weronika Kiewisz, 14 lat, Zespół „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży”, Wrocław, opiekun Marta Alenowicz
II miejsce: Ula Borowska, 16 lat, Pałac Młodzieży-Pomorskie Centrum Edukacji, Szczecin
III miejsce: Paulina Pokrywka, 15 lat, Zespół Szkół nr 12, Gliwice, op. Katarzyna Jacek

Kategoria dorośli

I miejsce: Marek Lazurek, Zespół „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży”, Wrocław, opiekun Marta Alenowicz
II miejsce: Ryszard Klimas, Wałbrzych
III miejsce: Krzysztof Sadowski, Wałbrzych

Kategoria szkoły i placówki specjalne

I miejsce: Bartłomiej Nowak, 20 lat, Szkoła Przysposabiająca do Pracy przy Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych nr 6, Katowice, opiekun Barbara Studziżba
II miejsce: Małgorzata Bałbatun, 40 lat, Dom Pomocy Społecznej, Dobromierz, op. Izabela Czechowska
III miejsce: Wanda Wojdon, 18 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy, Ropczyce, op. Bożena Kopala

Wyniki podane przez organizatorów

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Juwenalia PWSZ 2019

Zostań krawcem

Pasjonująca rywalizacja przedszkolaków z gminy Mieroszów i Czech

Zmarł pierwszy burmistrz Szczawna–Zdroju

Pielęgniarki Sanatoriów Dolnośląskich otrzymały "Złote Czepki"

"Autochodzik" dla najmłodszych

Bili go butelką i metalową rurką

Wałbrzych pełen alimenciarzy