MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Amfiteatr oficjalnie otwarty

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 14 stycznia 2012, 6:37
Aktualizacja: 12:13
Autor: Sven
Fot. Sven
Nie było przecinania wstęgi, ale występ Porywaczy Ciał, którzy jako pierwsi zagrali w wałbrzyskim amfiteatrze, sztuczne ognie, Winnetou i Kamasutra, a na koniec zwiedzanie teatru.

Poznańska grupa teatralna Porywacze Ciał zainaugurowała działalność wałbrzyskiego amfiteatru w ramach przygotowanej przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego „Teatralnej bezsenności”.

Cykliści, bo taki jest tytuł wystawionej sztuki, krążyli na rowerach w barwnych strojach, bratali się z publicznością, częstowali szampanem, zapraszali do tańca, wszak tematem ich przedstawienia było wesele dwojga rozmiłowanych w podróżowaniu na rowerach młodych ludzi. Wydarzeniu towarzyszyła typowa weselna muzyka wypełniająca uśpioną przez lata przestrzeń Placu Teatralnego.

Nie zabrakło oczywiście przemówień. Prezydent Roman Szełemej mówił o rewitalizacji Śródmieścia, a jego przemówienie kilkakrotnie przerywali aplauzem Porywacze Ciał:

- Cieszę się, – mówił prezydent - że mogę uczestniczyć w tej bardzo miłej uroczystości przywrócenia do życia tej, teraz już pięknej, a zawsze interesującej części Wałbrzycha. Jest mi niezwykle miło, że przypadł mi w udziale zaszczyt oddawania do życia, bo nie chcę powiedzieć „do użytku” przedsięwzięcia, które zostało zrealizowane dlatego, że kilka lat temu dyrektor teatru Danuta Marosz, prezydent Piotr Kruczkowski i jego współpracownicy uznali, że warto taki projekt zrealizować, a Urząd Marszałkowski uznał, że warto to zrobić.

Prezydent wręczył także ponad dwadzieścia podziękowań osobom biorącym udział w realizacji kilkuletnich działań, które doprowadziły do gruntownego remontu teatru i budowy amfiteatru.

Marszałek Jerzy Tutaj przyznał, że sztuka teatralna, otwierająca wyobraźnię i pokazująca świat z innej strony jest bardzo ważna i dlatego wymaga wsparcia: - Remont teatru i amfiteatr to ponad dwanaście milionów złotych, które trafiły do Wałbrzycha nie tylko z Unii Europejskiej, ale także z budżetu województwa dolnośląskiego. Gratuluję Danucie Marosz determinacji w dążeniu do celu, ale także chcę przypomnieć, że wałbrzyscy radni zasiadający w sejmiku wojewódzkim od początku, od 2007 roku, wspierali to przedsięwzięcie i na pewno ich głosy przyczyniły się do jego realizacji.

Czytaj również

Nowy klip  

Pieniądze dla działkowców

Falstart Górnika

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~ 14-01-2012 9:13
ile bylo ludzi
~jogi 14-01-2012 9:18
Szkoda, że gdy bawiono się na otwarciu amfiteatru, rodzice i nauczyciele psp 31 bronili swojej szkoły. I szkoda, że wówczas pojawiło sie 8 radnych ... a reszta?
~Rebel Yell 14-01-2012 9:31
Bosz, dlaczego 30% zdjec to zdjecia fajerwerkow ?! Mozna bylo zaprzeczyc ze to akcja sezonowa i pokazac ze amfiteatr da rade funkcjonowac nawet zima.
~mieszkanieciec 14-01-2012 9:33
Zaoszczędzimy na małych uczniach,a kogo w tym mieście będzie stać na bilety do teatru,czy filharmonii,jak sami bezrobotni?No chyba radni dostaną zaproszenia gratis.Szkóły odwiedzają tylko nieliczni,bo reszty nie dotyczy problem.
~olo 14-01-2012 11:28
Państwo się bawi a nie tak daleko stąd Na Sobieńcinie ludzie nie mają co do gara włożyć . A na dodatek POzbawia sie im szkół . Co tam hołota grunt ze Romek ma się dobrze na iluś tam etatach. Przyjdą wybory kupi się hołocie ziemniaki i za 1 kg mamy jeden głos . PO to jest hołota. PS. Dla mnie to wcale nie jest hołota to ludzie tacy sami jak ten nieogolony
~wyborca 14-01-2012 11:35
Pani Radna Marosz będąc 2 stycznia na "konsultacjach" w szkole 31 słyszała zapraoszenie rodziców wszystkich radnych na spotkanie 13 stycznia i nie poinformowała nikogo,że termin jet nie trafiony ze względu na planowaną fetę teatru. A może było to celowe działanie. Ale Pani radna to osoba odpowiedzialna i nie posądzam jej o takie celowe działanie więc może termin wyznaczył ktoś wazniejszy w mieście. Szkoła 31 wyjątkowo komuś przeszkadza.
~do olo 14-01-2012 14:01
Ludzie to niech się biorą do roboty to będą mieli co włożyć do gara, a nie od rana 24 h piszą na internecie, na chlanie internety stać a na włożenie do gara nie stać. Tak gadasz na Szelemeja a gdzie twoi radni, gdzie twój wspaniały Wild ? w tyłku teraz cie mają naiwniaku.
~ 14-01-2012 15:10
~do olo a kto ci POkemonie Powiedział ze głosowałem na Wilda? To Szelemej i twoja banda z PO przyczynia się do zubożenia ludzi to Oni likwidują miejsca pracy . Tylko mi tu nie ...... ze mogli się uczyć. Romek pracuje na kilku etatach wiec nie Pozwoli pracować na 1 choćby
~kam 14-01-2012 15:48
przepiękne zdjęcia.. nie ma co... przejeżdżałam autem i za dużo ludzi to tam nie było...
~widziałem z boku.. 14-01-2012 16:01
Tradycyjnie bardzo słabo rozreklamowana impreza tego typu(chyba ,ze to tylko dla elity).Dramatyczny niech zacznie sie w końcu dobrze sprzedawać bo jest sie czym chwalić. Teatr Lalek jak cos organizuje(nawet premiere)) jest ich pełno wszedzie(plakaty,zapowiedzi,wywiady)....Szkoda bo warto było sie wybrać
~bb 14-01-2012 16:15
W czasach kiedy teatr był w kryzysie i brakowało kasy to gdzie wydzwaniano aby sprzedać spektakli zarobić trochę kaski, no gzdie. A no szkoły ratowały namawiając biednych uczniów do uczestnictwa skąd inąd potrzebnej kulturze.
~do wyzej 14-01-2012 16:24
....smutne,ale to faktycznie było dla Vipów....szaraki dzisiaj:(
~nk 17-01-2012 14:41
jestem optymista ale co to jest ??? i musieli az z Poznania przyjechac ??? zenujace w zestawieniu z blichtem piarowskim slowa amfiteatr

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dyduch z numerem 1

Wysoki poziom

Pieśni Moniuszki na kontrabas i fortepian w Szczawnie Zdroju

Kuchciński nie zaszkodził

Konteksty dla miłośników kultury