MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Amerykański futbol zaistnieje w Wałbrzychu?

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 10 października 2015, 7:30
Aktualizacja: Niedziela, 11 października 2015, 7:35
Autor: opr. PAW
Zasady rugby i futbolu amerykańskiego znacznie się od siebie różnią
Fot. użyczone
Grupa wałbrzyszan chce założyć w naszym mieście drużynę futbolu amerykańskiego. Ta stosunkowo mało u nas znana dyscyplina sportowa w Stanach Zjednoczonych jest uwielbiana przez kibiców.

Pierwsze spotkanie miłośników futbolu amerykańskiego zaplanowano na poniedziałek 26 października na godzinę 19.30 w PG nr 1 przy ulicy Limanowskiego.

Futbol Amerykański to dynamiczny sport, który przyciąga w Polsce i Europie coraz więcej sympatyków. Wiele miast w Polsce posiada już swoją drużynę - nadchodzi czas i na WAŁBRZYCH.

W Polsce rozgrywane już są 4 poziomy rozgrywek futbolu amerykańskiego, a oprócz tego 2 poziomy rozgrywek dla juniorów i to wszystko w przeciągu 10 lat istnienia futbolu amerykańskiego w Polsce.

Już 26 października na Orliku Gimnazjum nr 1 w Wałbrzychu przy ulicy Limanowskiego odbędzie się pierwszy trening rekrutacyjny.
- Przyjdź i spróbuj swoich sił. Potrzebujemy zawodników o każdych warunkach fizycznych: szybkich i szczupłych, siłaczy i ciężkich zawodników. Zapraszamy zawodników od 17 do 45 lat, od 60 do 150 kg – mówią organizatorzy przedsięwzięcia.

Warto zauważyć, że futbol amerykański to sport, w którym każde z tych warunków fizycznych, są potrzebne, aby stworzyć kompletną drużynę.

Na pierwszy trening należy zabrać: klub zapewnia ochraniacze (kask i naramiennik), dresy i obuwie sportowe we własnym zakresie. Pierwszy trening zakłada naukę podstaw - małe przybliżenie zasad tego sportu i podstawowe techniki.

Czytaj również

Współpraca owocuje

Ratunek dla przewrażliwionych jelit

Kuchciński nie zaszkodził

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ksg podgórze 11-10-2015 8:17
komedia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Finanse na piątkę

Falstart Górnika

Co ze stadionem?

Toyota Półmaraton

W oczekiwaniu na start