MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Amerykanie w PWSZ w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 13 sierpnia 2011, 12:21
Aktualizacja: 12:30
Autor: Sven
Fot. Sven
Mimo, że studenckie wakacje w pełni, władze PWSZ pracują nad rozwojem i uatrakcyjnieniem wałbrzyskiej uczelni.

Temu miało służyć zaproszenie przedstawicieli University of Minnesota Duluth. Lyle Shannon jest specjalistką od pedagogiki, natomiast Terrie Shannon zajmuje się naukami biologicznymi, jest także specjalistą w zakresie zdrowia. Między innymi dlatego w spotkaniu wziął udział prezydent Roman Szełemej.

Duluth jest podobnej wielkości co Wałbrzych. Mieszka tam około dziewięćdziesięciu tysięcy ludzi, ale na miejscowym uniwersytecie uczy się dziesięć tysięcy studentów. Jest więc od kogo się uczyć, czerpać doświadczenie i współpracować.

- Jednym z celów spotkania jest nawiązanie współpracy z amerykańską uczelnią. W tej chwili współpracujemy z uniwersytetem w Grodnie. W przyszłym roku chcielibyśmy zorganizować wspólną, tych trzech uczelni, konferencję dotyczącą problematyki pedagogicznej. Chcemy także porozmawiać o ewentualnych stypendiach dla naszych studentów. University of Minnesota Duluth jest uczelnią stanową, ale za naukę się płaci. W Duluth mieszka niewielka grupa „starej”, bo pochodzącej z przełomu XIX i XX wieku, polonii. Być może ich potomkowie, studenci z Minnesoty zechcą postudiować u nas? – pytała Rektor PWSZ SA w Wałbrzychu, prof. zw. dr hab. Elżbieta Lonc.

Czytaj również

Radni będą głosować w sprawie referendum

Pieniądze dla działkowców

Kuchciński nie zaszkodził

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Józek 13-08-2011 13:06
A już zacząłem się martwić, że o PWSZ zaczęło być cicho. Tak wspaniała i prężna" uczelnia" zasługuje przecież na nagłośnienie przez równie wspaniały i prężny "portal informacyjny"
~ona77 13-08-2011 13:43
Postudiować u nas? hihi dobre w oparach Mobrukowych ....
~Q 13-08-2011 14:15
Józek, kup sobie nalewkę i gdy wrócisz do równowagi, to podaj jakieś argumenty wspierające twoje złote myśli. Albo zostań przy nalewce.
~engineerek 14-08-2011 2:37
A kiedy zapisy do Wyzszej Szkoly Gotowania na Gazie prowadzonej przez dr Tadeusza R.....?
~ 14-08-2011 10:25
A ja się pytam co tam robi ten SZELEMEJ? Uczelnie wyższe są autonomiczne, to wynika z ustawy, więc nie rozumiem, co on tam robi!
~do ona77 14-08-2011 15:33
to ty dalej kisisz 4 litery w Wałbrzychu,takie halo robiłas z wyprowadzki:))))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ratują koźlęta

Uroczyste obchody

Pogadanka w centrum

Dyduch z numerem 1

Co ze stadionem?