MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ambitne plany związane z Dzikowcem

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Wtorek, 26 marca 2019, 11:24
Autor: red.
Fot. red.
Jakie są plany związane z Dzikowcem? Co w chwili obecnej dzieje się na Dzikowcu, co w tym roku będzie zrobione i jakie są pomysły na przyciągnięcie turystów? Zachęcamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami.

W dniu 17 marca 2019 roku o godz. 21.00 na Dzikowcu oficjalnie zakończył się sezon zimowy. Obecnie ze stoku zostają usuwane wszelkie zabezpieczenia. Trwają przygotowania do konserwacji kolei linowej, aby mogła funkcjonować w sezonie letnim. Na majówkę w 2019 roku odbędą się zawody pn. Nor-Dzik Walking, organizowane przez OSiR w Boguszowie – Gorcach, które mają charakter amatorski i skierowane są do młodzieży, dorosłych oraz osób niepełnosprawnych. Ponadto MBP-CK organizuje imprezę pn. "Rodzinny Piknik pod Dzikowcem", gdzie zostanie zorganizowany bezpłatny dowóz mieszkańców na teren Ośrodka.

- W sezonie letnim Kolej Linowa będzie funkcjonowała w weekendy, gdzie między innymi będziemy gościć rowerzystów, którzy swoimi umiejętnościami będą pokonywać trasę Downhillową oraz Lotniarzy, których z pewnością też nie zabraknie. Ponadto w sezonie letnim można jeździć rowerem jak i spacerować po widokowych trasach, które będziemy sukcesywnie poprawiać - powiedział Grzegorz Łuczko - p. o. Sekretarza Miasta Boguszowa-Gorc.

Przygotowane są długofalowe plany związane z rozwojem ośrodka, polegające na utworzeniu dodatkowej trasy zjazdowej przez teren leśny. Obecnie stok na Dzikowcu w górnej części jest bardzo stromy i wymagający dużych umiejętności od narciarzy, co skutkuje małą ilością korzystających z niego osób. Prowadzone są rozmowy z Nadleśnictwem Wałbrzych, aby przekazało Gminie teren lasu na lewo od kolei linowej. Jest to warunek niezbędny, aby można było utworzyć alternatywne trasy zjazdowe dla narciarzy jeżdżących rekreacyjnie. Pozyskanie tego terenu od Lasów Państwowych pozwoli także na kolejne inwestycje w atrakcje dla turystów – np. snowtubing czy park linowy. Władze Gminy podjęły działania w kierunku zapewnienia dodatkowego źródła zasilania armatek śnieżnych w wodę, by szybciej i skuteczniej naśnieżać stok. Gmina Boguszów-Gorce chce też utworzyć trasę przyrodniczą z tablicami informacyjnymi, na którą stara się pozyskać środki zewnętrzne w ramach ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

31
67%
Cieszy
1
2%
Dziwi
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
9%
Złości
9
20%
Przeraża

Czytaj również

Wandale zatrzymani

Sudecka Setka za nami

Chcą zlikwidować piece

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~Turysta 26-03-2019 11:38
No i wystarczyło zatrudnić nowego kierownika Dzikowca. Dobry wybór. Oby wszystko sie powiodło. Tylko jedno ale. Po co się lansuje tu Łuczko i tak jest przegrany.
~Zdzichu 26-03-2019 12:11
No naprawdę plany długofalowe:) To wszystko juz jest bądź zostało zaplanowane przez poprzedników! Łuczko etatowy kłamca wydaje kasę na swoja promocję 1 Referendum i won z tą bandą !
~Srichu 26-03-2019 23:09
do: ~Zdzichu (12:11)
W rodzinie swojej szukaj klamcow buraku obrazajacy ludzi. Won stad sk...u .
~Zdziwiony 6 26-03-2019 12:14
A mieli sprzedać Co już się obsrali bo jeden siedzi 😊
użytkownik facebook 26-03-2019 14:33
Czyli nic nowego. Kilka imprez plus obietnice.
użytkownik facebook 26-03-2019 14:53
A co z tą niedokończoną budowlą, straszy przy samym wjeździe. Chcą więcej turystów i narciarzy, a parking teraz nie wyrabia przy tej ilości i gastronomia teraz to też tragedia. Jak zmieniać to wszystko....
użytkownik facebook 26-03-2019 22:56
Daniel Danielewicz na życzenie od kwietnia zapraszamy z własnym termosem i chlebakiem 😀 dobra zmiana 😂
użytkownik facebook 26-03-2019 15:06
Życzę powodzenia
~T34 26-03-2019 19:15
Nowy kierownik porządny człowiek , a Łuczko no cóż bez komentarza.
~Mars 26-03-2019 20:43
Te plany są już od dawna. Mam jedno pytanie do Pana kierownika dzikowcu dlaczego w budynku obsługi jest taki syf toalety nie posprzątane klozet brudne jednym słowem tylko nasrać na środku jakoś za wcześniejszego kierownika było czysto obsług po kilka razy dziennie sprzątala BRAK ODPOWIEDNIEGO NADZORU I WSZYSTKO ZARASTA BRUDEM
~miotła 26-03-2019 20:55
Ambitne plany jaja sobie robicie? Ambitna ma być majówka pani Gajewskiej, która od lat jest pośmiewiskiem w całym powiecie bo pies z kulawą nogą tam nie zagląda? Ambitne i odkrywcze mają być działania od lat robione przez tych "nieudolnych" poprzedników? A najbardziej ambitne to były plany związane z Witoldem, a została z tego tylko goła d...pa. Po zajęciach dla dzieci śladu nie ma, pomysłu brak, a pracowników straszne choróbska zmogły, dzieje się tak ambitnie że aż strach. Sam pan w to nie wierzysz panie p.o. sektretarza i tudzież zastępco!
~Olaf 26-03-2019 21:27
Najlepiej szczekać i pluć jadem w komentarzach. Ja tam poczekam czy coś z tego będzie bo na razie Kujawa zafundował nam studnię bez dna do której dokładamy się wszyscy ponad milion zł rocznie. Może tej ekipie uda się coś zmienić żeby tyle nie dokładać do tego interesu.
~Edi 26-03-2019 23:19
do: ~Olaf (21:27)
draPało ty to tylko możesz się wynieść. To będzie najlepszy ruch. Dalej nie wiesz, że to projekt z środków unijnych i jeszcze przez jakiś czas będziesz mógł pisać tylko te bzdury?
~Narciara 26-03-2019 22:03
Brak kompetencji + nieudolność doprowadza miasto do upadku. Same obietnice bez pokrycia, a na chodnikach i Uli ach syf i brud
~Miłośnik zwierząt 3-04-2019 17:22
Chciałem zgłosić służbom odpowiedzialnym za sprzątanie, że denerwuje mnie ten brud. Wyprowadzam pieska, w okolicy nie ma trawy, więc załatwia się on na chodniku. Idę następnego dnia i widzę, że odchody jak leżały, tak leżą. Następnego dnia wybrałem się na zakupy. Przede mną szła kobieta z dzieckiem, które to w te odchody wdepnęło. Też szła do marketu. Dziecko w tych obsranych butach wstawiła do wózka na zakupy i szalała w sklepie, że sprzedają zanieczyszczone artykuły. Jak tak może być!!!
~Komentator 17-04-2019 9:30
Sprzątaj po swoim psie gnido jedna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Talenty Azji dla księżnej Daisy

Zmienią zasady parkowania

Nietypowa interwencja wałbrzyskich policjantów

Muzyczne prezentacje w Teatrze Zdrojowym

Piłkarska klasa okręgowa: MKS blisko spadku