MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Ambitne plany

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Wtorek, 4 sierpnia 2020, 11:26
Aktualizacja: Środa, 5 sierpnia 2020, 8:14
Autor: red
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
Od ubiegłego tygodnia toczą się intensywne prace związane z remontem największego wirażu toru 4X na Słonecznej Polanie w Szczawnie–Zdroju.

Gmina pozyskała już sponsora tytularnego i przygotowuje się do organizacji zawodów Four Cross „ORLEN Otwarte Mistrzostwa Polski 4X”, które odbędą się 26 września br. Organizacja zawodów rangi krajowej to tylko przedsmak emocjonujących wydarzeń sportowych jakie w przyszłości mogą odbywać się w Szczawnie – Zdroju. Na jesień władze miasta wystąpią z wnioskiem do Międzynarodowej Federacji Kolarskiej UCI o organizację Pucharu Świata Pro Tour 4X w 2021 i Mistrzostw Świata 4X w 2022 roku. Dyscyplina 4X to jedna z najbardziej widowiskowych oraz bardzo dynamicznych odmian kolarstwa górskiego.
- Szczawno – Zdrój niczym włoskie Val di Sole może stać się po raz pierwszy gospodarzem prestiżowych zawodów. Jest to ogromna szansa na promocję miasta na arenie międzynarodowej, dlatego zdecydowaliśmy się na podjęcie konkretnych kroków w tym kierunku, liczymy na pozytywną opinię UCI – mówi Burmistrz Szczawna – Zdroju Marek Fedoruk.

Twoja reakcja na artykuł?

6
46%
Cieszy
1
8%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
4
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek w Jedlinie

Toyota pomaga

Szczepienia i ostrożność

Napędził wszystkim strachu

Ulica Europejska

Kilka słów o wsparciu dla Wałbrzycha

Posprzątają szlaki

Seniorzy działają mimo pandemii