MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ambasadorzy z "Energetyka"

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 23 marca 2014, 6:30
Aktualizacja: 6:59
Autor: red
Fot. użyczone
W ostatnich dniach w Zespole Szkół Politechnicznych „Energetyk” w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II” odbyły się cztery etapy regionalne Konkursu „Najlepsi uczniowie w zawodzie”.

W tych dniach do „Energetyka” zjechali się najzdolniejsi informatycy, teleinformatycy, elektrycy i elektronicy. Uczniowie rywalizowali ze sobą rozwiązując wcześniej przygotowane zadania praktyczne. Konkurs ten miał na celu wyłonić reprezentację subregionu wałbrzyskiego na finały, które odbędą się w pierwszych dniach kwietnia bieżącego roku.

Uczniowie wałbrzyskiego „Energetyka” znów okazali się najlepszymi w regionie, gdyż trzy zespoły zajęły pierwsze miejsca. Region wałbrzyski będzie reprezentowany przez teleinformatyków Pawła Redmana, Mateusza Pietrasa, Bartosza Śmigielskiego, elektryków Marka Góralczyka, Artura Kulę i Przemysława Wojtczaka oraz elektroników Kamila Grzybka, Mateusza Waca, Dawida Pucia. W tym doborowym gronie zabrakło informatyków w osobach Piotra Jaroszewskiego, Kacpra Obrzuta, Jakuba Niewiadomskiego, których nieznacznie wyprzedzili rówieśnicy
z Dzierżoniowa różnicą jednego punktu. Wałbrzyszanie zajęli drugie miejsce w gronie 14 drużyn, które zgłosiły się do rywalizacji.

Tak wysokie wyniki uczniów i świetna organizacja konkursu spowodowały, że organizatorzy, a więc Dolnośląskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli, powierzyło organizację finałów wojewódzkich Zespołowi Szkół Politechnicznych w dwóch zawodach technik informatyk oraz technik teleinformatyk. W pierwszych dniach kwietnia Wałbrzych będzie gościł elitę techników z naszego województwa.

Czytaj również

Piotr Rachwalski staje na czele Aqua Zdroju

Na ulicy Kamienieckiej wznowiono prace

Prezydent Szełemej i radni miejscy włączają się w akcję wsparcia dla piłkarskiego Górnika

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~elza 24-03-2014 20:01
Nie mateusz tylko michał inercji bartek tylko mateusz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dzieci z Sokołowska spotkały się z służbami mundurowymi

Mega misja w PSP nr 15

PiS stracił przodownictwo w sondażu

Igor Hoffman nowym dyrektorem MCK

Warto zapoznać się z ofertą tej szkoły