MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ambasador Rosji gościł w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 25 października 2012, 6:12
Aktualizacja: Piątek, 26 października 2012, 8:37
Autor: PAW
Fot. PAW
Wczoraj w sali Auditorium Novum wałbrzyskiej PWSZ, Ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce – Alexander Alexeev – wygłosił wykład na temat "Stosunków dyplomatycznych Federacji Rosyjskiej z Polską".

Ambasador mówił o problemach w kontaktach polsko-rosyjskich. Dawał przykłady złej woli, które powodują, że te stosunki są, delikatnie mówiąc, średnie.
- Najbardziej boli mnie, że kontakty młodzieży polskiej i rosyjskiej są takie rzadkie – mówi Alexeev. - Ubolewam nad tym, bo to kolejne pokolenia powinny dbać o dobre kontakty między naszymi państwami.

Na dowód tego, że bardzo niewielka liczba młodych Polaków miała okazję odwiedzić Rosję, przeprowadzono szybki sondaż i jego wyniki są zatrważające. Spośród blisko 300 studentów obecnych na wykładzie, na palcach jednej ręki można policzyć tych, którzy byli w Rosji. Wynika więc z tego, że wiedza młodych Polaków o Federacji Rosyjskiej jest bardzo skąpa.
- To absolutna katastrofa i powinniśmy dążyć do zmiany takiej sytuacji – mówi Alexeev.

Podczas dyskusji z sali padały pytania o wysokie ceny gazu, który Polska importuje z Rosji oraz o stosunki między naszymi krajami, które według wielu, są złe, bowiem dzieli nas historia.
- Nikt nie przyszedłby ratować Polski za taką cenę, jaką my ponieśliśmy w czasie II wojny światowej – bronił swojego kraju Ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce. - Historia dzieli nasze narody, ale należy tę historię pozostawić historykom, a my musimy patrzeć w przyszłość.

Według Alexeeva, problemy, jakie dzielą nasze kraje, musimy pokonywać wspólnie i nie powinniśmy narzucać drugiej stronie swojego punktu widzenia, bowiem to tylko zaognia sytuację. Z sali dało się słyszeć opinie, że stosunki polsko-rosyjskie wymagają poprawy, ale do tego potrzeba dwóch stron, tymczasem według wałbrzyskiej młodzieży, Ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce częściej mówił o dobrych intencjach Rosjan i nięchęci do Rosji ze strony Polski.

Czytaj również

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Po co nam Unia?

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 25-10-2012 7:45
Zainteresowanie po zbuju....Studenci i pracownicy uczelni.
~:))) 25-10-2012 10:50
Innych nie poinformowano o spotkaniui bo władze uczelni bały się pewnie niepoprawnych pytań nie ustalonych wcześniej z ambasadą.
~king 25-10-2012 11:04
Po zbuju... bo był to wykład dla studentów, malkontencie
~R. 25-10-2012 12:41
nie żebym się czepiał ale w Polsce obowiązuje polska transkrypcja nazw rosyjskich stąd: Aleksander Aleksiejew.
~Kleks 25-10-2012 23:01
Pieprzy ze historia juz jest nie wazna i trzeba spojrzec w przyszlosc tyle, ze a przeszlosc jest korzystna dla nich i nikt tu o tym nie ma zamiaru zapominac, mam na mysli pomordowanych, zeslanych, zgwalconych kobietach. Dolozyc tez nalezy do tego rozkradzenie Polski lapskami polskich komuchow. A co do publiki to musiala byc taka posluszna bo gdyby to byli ludzie z poza uczelni to byloby wiele niewygodnych pytan i chlop musialby sie ewakuowac
~AntykomSomolec 26-10-2012 0:36
A jak przyleciał? Bo ja,to bym go chętnie tam,do nich tą ichnią "tutką" odesłał'".Najlepiej tak, żeby go rodzone KGB nie poznało.Ja nic do samego niego nie mam, bo i nie znam nawet. Ale jak słyszę te farmazony o przyszłości odciętej od przeszłości to mi się nóż w kieszeni otwiera (żeby nie rzec - sierp prostuje).Tak jak żadnej świetlanej przeszłości z nimi nie mieliśmy nigdy, tak i przyszłości nie mamy i mieć nie będziemy. I taka jest prawda!Najlepszy ich towar eksportowy-komunizm był nam w prezencie dany też jako odcinający się od przeszłości a obiecujący przyszłość świetlaną.Ja sie nie chcę czepiać tego wszystkiego, co Kleks, choć wstyd mi za nasze pastwo, że tak sobie pozwalamy w kaszę dmuchać. Ale na początek niech by mi cenę gazu dali normalną,na potwierdzenie swej dobrej woli, co?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zaraz po weekendzie zagłosują za odwołaniem starosty

Kolejny film będzie kręcony w okolicach Wałbrzycha

Janusz Korwin–Mikke ponownie odwiedził Wałbrzych

Szef PO z wizytą w Wałbrzychu

Robert Biedroń z krótką wizytą w Wałbrzychu