MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ambasador Iranu w WSSE

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 19 kwietnia 2016, 7:20
Aktualizacja: Środa, 20 kwietnia 2016, 7:38
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Ambasador Islamskiej Republiki Iranu był gościem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST–PARK”. Głównym tematem rozmów było zacieśnienie współpracy handlowej i gospodarczej między Dolnym Śląskiem a Iranem.

Ramin Mehmanparast, Ambasador Islamskiej Republiki Iranu w Polsce, odbywał 3-dniową wizytę w województwie dolnośląskim. Przed spotkaniem w siedzibie WSSE zwiedził zakłady znajdujące się w podstrefie Nowa Ruda - fabrykę Orion PU, która produkuje kleje i uszczelniacze dla branży budowlanej oraz zakład ZPAS, związany z przemysłem energetycznym i elektronicznym.

- Dolny Śląsk to dla nas bardzo ważny region, a oferta wałbrzyskiej strefy podnosi jego atrakcyjność. Zależy mi, aby współpraca pomiędzy naszymi krajami była oparta na wielu płaszczyznach, jak gospodarcza, naukowa i kulturowa. Nie możemy pozwolić na to, by kontakty sprowadzały się jedynie do oficjalnych spotkań rządowych – podkreślał Ramin Mehmanparast, Ambasador Iranu.

Podczas spotkania w strefie zostały przedstawione zasady funkcjonowania WSSE, największej z 14 Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce. Szczegółowo omówiono preferencyjne warunki, w postaci ulg podatkowych, które przysługują przedsiębiorcom. Pokazano również atrakcyjne tereny regionu wałbrzyskiego, dostępne dla inwestorów.

- Jesteśmy niezmiernie zainteresowani kontaktem z irańskimi firmami i otwarci na współpracę – mówił Maciej Badora, prezes WSSE „INVEST-PARK”. - Iran to kraj z olbrzymim potencjałem, również z punktu widzenia naukowego. Z kolei wałbrzyska strefa to doskonałe miejsce na lokowanie innowacyjnych inwestycji – zapewniał Ambasadora szef wałbrzyskiej strefy.

Prezes WSSE zaprosił również przedstawicieli irańskich firm oraz rządu do odwiedzin w Wałbrzychu. Wizyta koordynowana była przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Skrzywdzony przez ludzi Jogi zasługuje na ciepły kąt

212. Rocznica Bitwy na Czerwonym Wzgórzu

Ukradł z posesji motorower, ale wpadł w ręce stróżów prawa

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Mistrz 19-04-2016 7:28
Innowacyjne irańskie inwestycje- panie badura takie brednie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Dom weselny znika z powierzchni ziemi

Jak funkcjonuje wałbrzyska służba zdrowia?

Ochojska przed Zalewską

Album fotograficzny „Zamek Książ w Wałbrzychu Cud Polski” już w sprzedaży