MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Ambasador Białorusi odwiedzi Wałbrzych

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 12 maja 2015, 14:15
Autor: red
Fot. Ambasada Białorusi w Polsce
Dolnośląscy Pracodawcy wraz ze Stowarzyszeniem Współpracy Polska – Wschód informują o dwudniowej wizycie Aleksandra Avierianova, Ambasadora Republiki Białoruś w Polsce. Ambasador 19 i 20 maja przybędzie z wizytą do Wałbrzycha.

Aleksandr Avierianov, Ambasador Republiki Białoruś w Polsce, w przyszłym tygodniu odwiedzi Wałbrzych. Wystąpi podczas konferencji „Stan i perspektywy współpracy gospodarczej Polski z Białorusią". Spotka się także ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu, władzami uczelni i Prezydentem Romanem Szełemejem. Na zakończenie wizyty otworzy wystawę „Edward Hartwig w Zamku Książ".

Konferencja „Stan i perspektywy współpracy gospodarczej Polski z Białorusią" odbędzie się 20 maja w Centrum Nauki i Kultury „Stara Kopalnia". Organizatorzy to: Stowarzyszenie Współpracy Polska - Wschód oraz regionalny związek pracodawców Konfederacji Lewiatan - Dolnośląscy Pracodawcy.

- Dzięki tej konferencji przedsiębiorcy z naszego regionu będą mogli poznać możliwości i warunki współpracy handlowej z przedsiębiorcami z Białorusi - mówi Tadeusz Choczaj, Wiceprezes Zarządu Dolnośląskich Pracodawców. - Zarówno duży, jak i mały pracodawca, dowiedzą się, czego oczekują nasi białoruscy partnerzy biznesowi, jakie są praktyczne możliwości eksportu i w jakich branżach można liczyć na współpracę.

Przepisy dotyczące wymiany handlowej i wzajemnych relacji handlowych będą omawiane przez przedstawicieli obu Państw: Igora Sekreta, Radcy-Ministra ds. handlu Ambasady Republiki Białoruś oraz Kazimierza Zdunowskiego, Prezesa Polsko-Białoruskiej Izby Handlowo - Przemysłowej w Warszawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Gowin w Wałbrzychu

Trzaskowski zyskuje

Trzaskowski odwiedzi Wałbrzych

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~v 12-05-2015 21:32
będzie szkolił cysorza jak jak trzymać wszystkich za mordę.
~Obcy 12-05-2015 21:55
Tak, to dobra inicjatywa... dla przedsiębiorców polskich, wałbrzyskich. Powinniśmy być obecni na rynku Białoruskim i tam mamy szanse zaistnieć.Kontakty Wałbrzycha z tym regionem juz dawno powinny mieć status normalności, bez ideologii i fobii antyrosyjskich !!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Dolnośląskiem Duda z 39%, Trzaskowski z 32,5%

Będzie praca

Trzaskowski kontra Duda

Duda w Wałbrzychu

Miasto broni strażników