MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Aluminium i nalewka

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 5 marca 2010, 20:00
Aktualizacja: 20:01
Autor: Sven
Mniej więcej miesiąc temu dokonano zuchwałej kradzieży z włamaniem do magazynu Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Skradziono aluminiowe elementy służące do tworzenia dekoracji scenicznych.

O zdarzeniu powiadomiono policję, która wszczęła stosowne, żmudne i często niewdzięczne, działania, aby warte około tysiąca złotych "fanty" odzyskać. I żeby chociaż motyw tego czynu był ciekawy, dziwny albo zabawny. Albo żeby ukradł lalkę lub pacynkę przedstawiającą jego ulubionego bohatera z dzieciństwa, można by się wzruszyć i pomyśleć - trochę szkoda chłopa, pewnie miał słabe dzieciństwo. Nic z tego. Chodziło po prostu o złom, którym stały się pocięte i odstawione do skupu elementy scenografii. A uzyskaną, niewielką, kwotę utopił zapewne w nalewce.

Czwartego marca, w czwartek, policjanci z I komisariatu zatrzymali, bo przecież nie napiszę, że schwytali, złodziejaszka w miejscu jego zamieszkania. Oporu nie stawiał i do wszystkiego się przyznał. Swoja drogą, osobnik ów był już znany stróżom prawa z innych, równie nikczemnych czynów. Teraz grozi mu za to nawet dziesięć lat kryminału.

Właściwie należy mu się maksymalny wyrok. Za utrudnianie dzieciom dostępu do sztuki.

Czytaj również

Falstart Górnika

Mistrzostwa w biathlonie

Uratowali desperata

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~gosc 6-03-2010 9:36
A które dziecko teraz tak legnie do tej sztuki? W dzisiejszych czasach w modzie są konsole i gry komputerowe, a nie teatry lalek czy gra w kwadrata na osiedlowym podwórku.
~Limciu 6-03-2010 10:21
Może by i lgnęły, gdyby Teatr Lalki zajmował się lalkami. Jak byłem mały, to pamiętam w tym teatrze niezapomniane spektakle z marionetkami czy pacynkami. Bardzo lubiłem tam chodzić. A teraz są tam popisy poprzebieranych dziwnie aktorów na poziomie występów klauna w cyrku. Może trzylatkom to się podoba, ale starsze dzieci są zdegustowane. Moja córka bywa tam z klasą i nigdy nie mówiła jak jej się podobało, co jest zawsze po jej powrocie z kina. Wraca zupełnie bez wrażeń. Ostatnio wydaje się, że w tym teatrze rozrywka dla najmłodszych jest najmniej istotna. Liczy się tylko wyciąganie kasy od sponsorów na utrzymanie tej "Niezwykle ważnej placówki kultury". Może warto wrócić do podstaw ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dyduch z numerem 1

Kontrolowali drogi

Z wizytą w Świętoszowie

Kuchciński nie zaszkodził

Wykryli nieprawidłowości