MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 5 czerwca
im. Walerii, Waltera

Alkomat dla pewności

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Piątek, 1 listopada 2019, 8:39
Aktualizacja: Sobota, 2 listopada 2019, 7:50
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Tuż za drzwiami głównego wejścia zarówno do Komendy Miejskiej Policji, jak i Komisariatu II Policji w Wałbrzychu zamontowany został alkomat. Każdy kto ma wątpliwości, czy może wsiąść za kierownicę samochodu, może przyjść i samodzielnie, bezpłatnie sprawdzić swój stan trzeźwości.

Za drzwiami wejściowymi do budynku Komisariatu II Policji i Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu udostępniono dla mieszkańców dwa nowe alkomaty. Warto z nich skorzystać zanim ruszymy nawet w krótką podróż swoim samochodem, a nie mamy pewności, czy jesteśmy trzeźwi. Jak wykonać pomiar? Wystarczy pobrać słomkę i włożyć ją w otwór pomiarowy urządzenia. Następnie nacisnąć guzik uruchamiający alkomat i postępować zgodnie z instrukcjami widocznymi na ekranie. Działania profilaktyczne wałbrzyskiej Policji - związane z darmowym udostępnieniem dla mieszkańców urządzenia do badania stanu trzeźwości - mają ograniczyć liczbę nietrzeźwych kierujących na drogach.

Jeżeli alkomat wskaże nam wynik od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu w organizmie jesteśmy w stanie po użyciu alkoholu i odpowiadamy za popełnienie wykroczenia. Jeżeli natomiast wskaże wynik wyższy niż 0,5‰ znajdujemy się w stanie nietrzeźwości i odpowiadamy za popełnienie przestępstwa. W obu przypadkach zatrzymanie do kontroli drogowej przez policjantów zakończy się odebraniem prawa jazdy na dłuższy czas, wysoką grzywną, a w przypadku popełnienia przestępstwa nawet karą pozbawienia wolności do lat 2.

Twoja reakcja na artykuł?

9
60%
Cieszy
2
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
27%
Przeraża

Czytaj również

Minister w Wałbrzychu

Dotacja dla kościoła

Ortopedia nie przyjmuje

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~natkanski 1-11-2019 16:38
super wiadomość al pytanie czy to mają korzystać mieszkańcy czy funkcjonariusze,nie wyobrażam sobie gościa który dzień wcześniej popis a rano jedzie autobusem z podzamcza do śródmieścia w celu sprawdzenia swojego stanu,pomijam drugi komisariat bo połączenia komunikacji jako tako nie mamy z dzielnica Nowe Miasto
~zainteresowany 2-11-2019 10:13
Kiedyś na kom nr 1 można było się zbadać alkomatem, ale od kilku lat kiedy tam dzwonię pytając o możliwość zbadania słyszę ,, alkomat jest w kalibracji'' ŻENADA. Dwa duże osiedla...prawie 50 tys ludzi ....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

GCB–K teraz online

Dotrzymali słowa

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Otwierają fitness

Zdrojowy zaprasza