MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Alicja Ogorzelec krytykuje radnych opozycji

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Piątek, 27 grudnia 2013, 13:58
Aktualizacja: Sobota, 28 grudnia 2013, 8:28
Autor: red
Fot. red
Burmistrz Głuszycy Alicja Ogorzelec wystosowała do mieszkańców gminy list, w którym krytykuje działania podejmowane przez niektórych radnych.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Głuszyca.

Pomimo nieskutecznego referendum, mającego na celu kolejną próbę odwołania mojej osoby z funkcji Burmistrza Gminy Głuszyca, radni opozycyjni za wszelką cenę próbują zniweczyć wszystkie pozytywne działania podejmowane na rzecz Naszej Gminy. Tym razem w sieć szkodliwych działań zostali wmanewrowani członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej. Prezes miejscowej OSP Pan Roman Kocur oraz Naczelnik OSP Pan Tomasz Trawczyński, będący jednocześnie radnym Rady Miejskiej, wystąpili w dniu 16 grudnia 2013 r. do Burmistrza Głuszycy z wnioskiem o dotację w wysokości 1426,50 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie rejestracji i ubezpieczenia nowo zakupionego samochodu ratowniczo-gaśniczego, ponieważ OSP nie zabezpieczyła wcześniej tych środków. W celu realizacji przedmiotowego wniosku, jako Burmistrz Głuszycy, w dniu 17 grudnia 2013 r. złożyłam wniosek o wprowadzenie do porządku obrad zwołanej sesji nadzwyczajnej, w celu podjęcia uchwały dotyczącej zmian w budżecie na 2013 r. zabezpieczającej środki finansowe na rzecz rejestracji i ubezpieczenia nowego pojazdu OSP. Na sesji nadzwyczajnej, w dniu 17 grudnia 2013 roku, radni Maria Sokołowska, Ela Chilińska i Bernard Szostak będący wnioskodawcami zwołania sesji nadzwyczajnej, nie wyrazili zgody na wprowadzenie do porządku obrad przedmiotowego projektu uchwały. Niezrozumiałym jest fakt, że Naczelnik OSP, Pan Tomasz Trawczyński, na którego wniosek przygotowano właściwy projekt uchwały, wstrzymał się od głosowania w sprawie wprowadzenia wymienionej uchwały do porządku obrad sesji.

Z facebook’owego profilu OSP dowiadujemy się natomiast, iż strażacy z Głuszycy Górnej dziękują „radnym opozycyjnym”, a w szczególności panu Romanowi Czepilowi za pożyczenie pieniędzy na zarejestrowanie i ubezpieczenie pojazdu…

Przyznaję, iż jako urzędnik i mieszkaniec Głuszycy jestem zażenowana poziomem nieszczerości, które funduje Pan Trawczyński wraz z grupą radnych opozycyjnych. Jednocześnie zapewniam wszystkich mieszkańców Naszej Gminy, iż projekt pn. „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców pogranicza poprzez zakup średniego samochodu pożarniczego z napędem 4×4 oraz blokadą mechanizmu różnicowego osi przedniej i tylnej dla OSP w Głuszycy Górnej na terenie Gminy Głuszyca”, był możliwy do realizacji tylko i wyłącznie dzięki zaangażowaniu pracowników Urzędu Miejskiego w Głuszycy oraz współpracy z Urzędem Marszałkowskim, Komendą Powiatową PSP, Zarządem Powiatowym OSP, Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Ochotniczą Strażą Pożarną w Głuszycy Górnej. Zakup samochodu był możliwy dzięki konstrukcji „montażu finansowego” składającego się z dotacji finansowych z pięciu źródeł. Ponadto aktualnie pracownicy urzędu udzielają OSP stałej pomocy w prawidłowym rozliczeniu uzyskanych dotacji zewnętrznych. Wobec powyższego należy stwierdzić, że informacja zamieszczona na facebook´u OSP jest nierzetelna.

Burmistrz Głuszycy
Alicja Ogorzelec

Czytaj również

Niezwykły jubileusz

Krokiet na przyjaciela

Poseł gratuluje

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Mieszkanka 27-12-2013 18:41
I tyle w temacie :)
~Roman Czepil 28-12-2013 8:18
??? co to za projekt w którym nie przewidziano pieniędzy na cały projekt. Dla mnie to była urzędnicza niekompetencja którą teraz próbuje się zrzucić na osoby z poza urzędu. Wstyd - kolejny raz burmistrz pokazała swoją niekompetencję. Jeśli ja to potrafiłem załatwić jednym zdaniem to czy burmistrz nie mogła tego samego? .........................
~dobry 28-12-2013 17:32
straż pożarna jest po to aby nam służyć wszystkim i ona nie patrzy czy pomóc trzeba ludziom z opozycji czy z władzy. To dla naszego dobra i bezpieczeństwa!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nietypowy pożar

Poszukują świadków

Użądliła ją pszczoła

Powstanie Warszawskie

Wakacje w bibliotece