MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Albo papieros, albo dziecko

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 8 czerwca 2010, 13:26
Aktualizacja: 13:27
Autor: MS
Jednym z punktów programu był pokaz udzielania pierwszej pomocy medycznej
Fot. użyczone
W Przedszkolu Samorządowym nr 14 w Wałbrzychu miał miejsce festyn rodzinny pod hasłem „Nie pal przy mnie".

Impreza została zorganizowana wspólnie z PSSE Oświata Zdrowotna. W programie znalazły się zajęcia otwarte dla rodziców w poszczególnych grupach, które miały na celu uświadomienie ich, co do skutków palenia papierosów, a także biernego palenia, w którym uczestniczą dzieci. Po zajęciach otwartych przedszkolakom z PS nr 14 zostały wręczone nagrody za wykonanie prac plastycznych na temat: „Nie pal przy mnie". Do imprezy włączyła się również młodzież z IV LO, która wspaniale zainscenizowała scenki dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Były to przede wszystkim sytuacje, które najczęściej dotyczą małych dzieci, np. okaleczenie, zemdlenie, wypadek samochodowy.

W dalszej części spotkania, ze względu na złe warunku atmosferyczne, pod dachem w poszczególnych grupach dzieci wspólnie z rodzicami i nauczycielkami oddziałów rywalizowały w konkurencjach sportowych o zdobycie nagród. A było o co walczyć - nagrody były ciekawe: pizze w pizzerii Diavolo, bilety do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, bilety do Parku Linowego, usługa w zakładzie fryzjerskim, zabawy w Sali Zabaw Mikołaj.

Rodzice wspólnie z dziećmi przygotowali smaczne i zdrowe sałatki oraz surówki, których degustacja zakończyła uroczystość. Pomimo brzydkiej pogody zabawa była świetna. Bardzo ciekawym elementem spotkania okazała się wizyta małego Dinka, którego dzieci przywitały piosenką „O Dinku, który nie lubi papierosów".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Czarnym Borze najmłodsi będą eksperymentować z nauką

Zostań krawcem

Po co nam Unia?

Uczniowie z gminy Mieroszów triumfują w konkursie języka niemieckiego

Więcej miejsc w przedszkolu na Podzamczu

Miasto chce poczynić kolejny krok ku budowie basenu odkrytego

Wiosna w oczach dzieci

Przerwa na czytanie w Sokołowsku