MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Alarm w gimnazjum

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 28 września 2009, 16:17
Aktualizacja: 16:18
Autor: PW
Kilkadziesiąt osób poszukiwało bomby w jednym z wałbrzyskich gimnazjów. Sekretariat szkoły został poinformowany, że w szkole został podłożony ładunek wybuchowy.

23 września około godziny 8.55 sekretariat jednego z wałbrzyskich gimnazjów został powiadomiony o podłożeniu ładunku wybuchowego w placówce oświatowej. Do akcji przystąpili policjanci, pirotechnicy, strażnicy miejscy i strażacy oraz pogotowie ratunkowe. Uczniowie zostali ewakuowani.

W tym czasie w szkole przebywało około 90 osób. Policjanci zabezpieczyli teren i przeszukali pomieszczenia szkoły. Nie znaleźli podejrzanego ładunku. Akcja trwała blisko dwie godziny. Po zakończeniu poszukiwań, pracownicy i uczniowie wrócili do placówki.

Funkcjonariusze natomiast nie zakończyli na tym swojej akcji. Ich działania doprowadziły do odnalezienia żartownisia, który poinformował o bombie w szkole. Okazało się, że tym żartownisiem jest jeden z uczniów tego gimnazjum. Chłopak przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Powiedział policjantom, że chciał zrobić żart.

Teraz za ten żart odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wymarzone wakacje

Miasto broni strażników

Nieodpowiedzialni kierowcy

Złodzieje zatrzymani

Na przekór pandemii

Wymień ogrzewanie

Wykluczyli dwóch

Napadł na nastolatka