MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Akwarele Mirosława Ogińskiego w Szybie "Witold"

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Czwartek, 24 maja 2018, 6:48
Autor: red
Fot. UM Boguszów–Gorce
W Szybie „Witold” oglądać można kolejną, wyjątkową wystawę plastyczną. W tym roku to już trzecia wystawa zorganizowana w byłej kopalni w Gorcach.

Okoliczni mieszkańcy mieli okazję podziwiać już rysunki satyryczne Marka Bachmatiuka, a także zbiorową ekspozycję prac Związku Artystów Plastyków.

Od 17 maja natomiast w Centrum „Witold” zapoznać się można z twórczością Mirosława Ogińskiego – artysty plastyka z Radzionkowa, absolwenta Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych oraz wytrawnego organizatora życia kulturalnego.

Mirosław Ogiński uprawia twórczość w zakresie malarstwa, rzeźby, akwareli i rysunku. Z powodzeniem zajmuje się również grafiką, grafiką komputerową, pisaniem ikon, a nawet ilustrowaniem książek. Ulubionymi technikami artysty są jednak akwarele i rysunek, wśród których porusza się wyjątkowo sprawnie.

We wstępie do folderu radzionkowskiego twórcy Leszek Antoni Nowak pisze: „Obrazy Mirosława są refleksyjnym postrzeganiem życia, próbą odnalezienia równowagi pomiędzy tym, co było a tym, co jest. Wyraźnie widać, że artysta poszukuje dystansu i emocjonalnej równowagi.

W wymiarze jego osobistego postrzegania czas jakby się kończył i przez to nabierał szczególnego znaczenia. Niektóre z jego osadzonych w otoczeniu przyrody prac, dotyczą przemijania. Wszystko ma tu swój sens i swoją, niekiedy ulotną, ale jakże godną odnotowania wartość.”

Wystawę oglądać można w sali wystawienniczej Centrum „Witold” do końca czerwca br.

Czytaj również

Kuchciński nie zaszkodził

Złóż wniosek

Zagra Nullizmatyka

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 24-05-2018 11:12
Z Radzionkowa- czyli miasta partnerskiego B-G. Wypadaloby uszanować tego pana i jego piekne obrazy. Ale jak widać władza miasta ma wszystkoi wszystkich w d...e. Gdzie Kujawa,gdzie tak zachwalana kandydatka na burmistrza Sylwia, gdzie radni ( oprócz Urbaniaka). No gdzie. Wstyd moi państwo! A było tak ciekawie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wzmożone kontrole

Warto posłuchać

Referendum nie przeszło [Aktualizacja]

Kolejna edycja

Dyduch z numerem 1