MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Aktywny kandydat

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Piątek, 27 września 2019, 15:29
Aktualizacja: Niedziela, 29 września 2019, 8:23
Autor: red
Fot. użyczone
13 października odbędą się wybory do polskiego parlamentu. Od kilku tygodni trwa kampania wyborcza. Aktywną kampanię bezpośrednią prowadzi kandydat Lewicy dr Mariusz Kotarba. W czwartek można było z nim porozmawiać między innymi w okolicach Placu Grunwaldzkiego w Wałbrzychu.

Korzystając z okazji zapytaliśmy, jak potencjalni wyborcy reagują na taką formę kampanii wyborczej”?
- Do tej pory jestem bardzo podbudowany reakcjami wałbrzyszan oraz mieszkańców innych miejscowości. Ludzie bardzo chętnie przyjmują moją ulotkę. Mnie cieszy najbardziej, że zadają konkretne pytania dotyczące programu, co pokazuje, że są świadomymi wyborcami i nie będą głosować „przeciw” komuś tylko „za” - mówi Mariusz Kotarba.

O co jest najczęściej pytany?
- Najczęściej pojawią się pytania o nasz pomysł na rozwiązanie problemów służby zdrowia. Osobom takim wskazuję, że zwiększymy finansowanie służby zdrowia do 7,2% PKB. Zwiększone środki finansowe pozwolą nam miedzy innymi skrócić kolejkę do lekarza specjalisty do 30 dni. Bardzo pozytywnie odbierany jest również nasz postulat dotyczący leków na receptę, które według nas będą kosztować 5 zł. Wskazuję, ile to będzie kosztowało Państwo i jak to przeprowadzimy. Pokazując konkrety uwiarygodniam nasze postulaty - dodaje kandydat.

Jakie postulaty z programu Lewicy uważa dr Mariusz Kotarba za najważniejsze?
- Według mnie wszystkie poruszane kwestie są bardzo ważne. Wszystkie dotyczą nas bezpośrednio. Gdybym jednak miał wymienić, to oprócz wskazanych wcześniej kwestii służby zdrowia, podkreśliłbym postulat tak zwanej gwarantowanej emerytury obywatelskiej w początkowej wysokości 1600 zł na rękę oraz zapewnienie godnego wynagrodzenia osobom pracującym w sektorze publicznym, a więc między innymi pielęgniarkom, fizjoterapeutom, pracownikom socjalnym i sądów oraz wielu innym - odpowiada dr Mariusz Kotarba.

Twoja reakcja na artykuł?

21
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
8%
Złości
13
33%
Przeraża

Czytaj również

Odtworzą krzyż

Pieniądze na stadion

Miasto broni strażników

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Xz 27-09-2019 17:02
Kandydat lewicy od biedronia kotarba to czyj jest mąż -żona
~Husky 37 27-09-2019 17:11
Szkoda że lewica w Polsce to większość starzy komuniści . Młodzi nie mają szans się przebić ani zaoferować nic sensownego . Pewnie progu nie przekroczą. A my nadal pasjonujemy się potyczką kumpli Kaczyńskiego i kupli Tuska czyli razem dawny AWS. Prawda jest taka że wyzywają się nawzajem ale kszywdy nikt nikomi nie zrobi.
~Jahwe 27-09-2019 18:19
Będę głosował na lewicę, ale dajcie już spokój z tym chłopem wygląda na tych zdjęciach jakby handlował używanym badziewiem pod Tesco
~Michałek 27-09-2019 19:26
Jestem Michałek proszę o głos i obiecuję, że już nie będę kłamał.
~zzz 27-09-2019 20:11
a myślałem że ważnym będzie dla Pana Kotarby opodatkowanie księży katolickich. dla mnie jest to bardzo ważne niemal na równi ze służbą zdrowia
~cynik 27-09-2019 21:07
dziwolągi z lewicy - dbać o to jak powiększać budżet, a nie koncert życzeń. Tematy obyczajowe to tematy zastępcze, a prawdziwe problemy ludzi są wam obce z powodu pełnych kieszeni, które macie po przemianach 1989.
~Natkanski 27-09-2019 21:50
Panie Kotarba aby przekonać mieszkańców to nie wystarczy pojawić się dwa tygodnie przed wyborami,gdzie Pan był przez ostatnie cztery lata,ile razy się Pan spotkał z moeszkancami
~marcin 27-09-2019 23:12
Wałbrzyska gwiazda muzyki tanecznej i seriali paradokumentalnych - Edyta Nawrocka w roli matki? Aktorzy na miarę waszych rządów. To ta ze spotu PO udającą matkę biednej rodzony

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Ostatnia prosta

Duda przed Trzaskowskim

Popierają Dudę

Trzaskowski zyskuje