MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Aktywni tenisiści

Wiadomości: Szczawno-Zdrój
Wtorek, 6 marca 2018, 15:03
Aktualizacja: 15:07
Autor: PAW
Fot. użyczone
Jak przystało na najbardziej prężną sekcję tenisową w regionie nie zwalniamy tempa.

W najdalszą podróż turniejową wybrał się młodzik Antoni Pankowski KT Szczawno Zdrój. Antek próbował sił w Izraelu w turnieju TennisEurope do lat 14. Ponieważ nasz zawodnik nie posiada rankingu, przyszło mu przebijać się przez wymagający turniej eliminacyjny. Antek, choć do turnieju głównego zabrakło mu dopiero decydującego zwycięstwa, zawody uzna za udane, bowiem triumfował w dwóch pierwszych rundach pokonując kolejno Zohar Fogelman 6/2, 6/2 oraz Maor Firuzi 6/3, 6/4 (oboje Izrael), by w decydującej partii przegrać z Yoav Bechar 2/6, 2/6.

W Wojewódzkim Turnieju Młodzików w Warszawie wystartował Stanisław Kluczyński. Staś w singlu wywalczył wysokie 3. miejsce ulegając dopiero Piotrowi Czaczkowskiemu z KT Matuszewski. Również w deblu nasz zawodnik zameldował się w półfinale grając w parze z Jeremiaszem Wożniakiem.

Tymczasem na Dolnym Śląsku zorganizowano Ogólnopolskie zawody dla Skrzatów. Aby zorganizować zawody tej rangi kluby muszą posiadać odpowiednie punkty bonusowe za aktywność oraz odpowiedni obiekt. Zawody podzielono i tak dziewczęta zagrały w nowoczesnej hali w Smolcu pod Wrocławiem, natomiast chłopcy w nowoczesnej hali w Szczawnie Zdroju. W obu turniejach stawili się czołowi zawodnicy w kraju w tej kategorii wiekowej. W Smolcu na starcie stanęły Klaudia Owcarz (musiała kreczować w drugiej rundzie) oraz Pola Rosiak. Tymczasem w Szczawnie KT reprezentowali Filip Kosiński oraz Jan Kluczyński. Dla naszych zawodników takie zawody to dobra nauka od starszych kolegów, którzy podzielili trofea między siebie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Biegowy Turniej Rycerski „Szlakiem Zamków Piastowskich” za nami

XXXVI Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w tenisie stołowym odbędą się w Wałbrzychu

Siedem medali wałbrzyskich karateków

Bieg Jeża we wspanialej atmosferze

Wałbrzyski kopacz zakończył karierę

Juwenalia PWSZ 2019

Po co nam Unia?

Pielęgniarki Sanatoriów Dolnośląskich otrzymały "Złote Czepki"