MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Aktywne wakacje we wszystkich dzielnicach

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 19 sierpnia 2016, 6:40
Autor: red
Fot. MOPS Wałbrzych
Pracownicy Zespołów Pracy Socjalnej nr 4 i 1, Działów Profilaktyki Uzależnień i Interwencji Kryzysowej oraz Wspierania Rodziny, a także okoliczni mieszkańcy zorganizowali prace porządkowe zmierzające do poprawy estetyki obiektu Centrum Integracji Rodziny.

W ramach wspólnych działań Sudeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pracowników MOPS oraz mieszkańców dzielnicy Piaskowa Góra, zorganizowano kolejne działania na rzecz poprawy estetyki otoczenia oraz integracji mieszkańców dzielnicy Piaskowa Góra. W ramach działań wykonano prace porządkowe na terenie ogródka jordanowskiego oraz odmalowano altanę. W trakcie trwania działań nie zapomniano także o dzieciach. Zapewniono im wiele atrakcji, m.in. konkursy i zabawy sportowe. Działania zakończyły się wspólnym grillowaniem.

Tymczasem w dzielnicy Podgórze na terenie placu zabaw przy ul. Niepodległości 141 (okolice przedszkola "Pod Grzybkiem") odbyły się kolejne działania z cyklu "Wakacje z MOPS". Celem działania było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Dzieci chętnie brały udział w zorganizowanych konkurencjach sportowych. Dużą popularnością cieszyła się gra "w dwa ognie" oraz zabawa "chodzi lisek koło drogi". Dla wszystkich uczestników potyczek sportowych przygotowane były słodkie upominki, a najbardziej aktywne dzieci zostały dodatkowo nagrodzone.

Kolejne działania z cyklu "Wakacje z MOPS" przeprowadzono w siedzibie Biblioteki pod Atlantami. Celem działania była propagowanie czytania książek. Spotkanie rozpoczęto krótkim filmem,na którym Maciej Stuhr czyta przedszkolakom "Książkę bez obrazków". Dzieci poznały słowa, które mogą nas zmusić do wydawania różnych dźwięków. Po obejrzeniu filmu zorganizowano konkursy i zagadki związane z tematyką wakacji. Dzieci przygotowały rysunki, za które zostały nagrodzone. Działanie zakończyło się wspólnym wyjściem na lody.

Czytaj również

Od 10 kwietnia można będzie zgłaszać projekty do Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020

Prezydent Szełemej i radni miejscy włączają się w akcję wsparcia dla piłkarskiego Górnika

Tegoroczny Bieg Gwarków odwołany

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 19-08-2016 11:14
We wszystkich dzielnicach? a co zorganizowno dla seniorów dzielnicy Konradów?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Znamy szczegóły Mszy Papieskiej

Festiwal Tańca w Aqua Zdroju

PiS stracił przodownictwo w sondażu

Festiwal Tańca na finiszu

Wędruj z Wałbrzyskim Klubem Wędrowców