MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 3 czerwca
im. Leszka, Tamary

Akcja zawieszona

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Poniedziałek, 23 marca 2020, 7:44
Aktualizacja: Wtorek, 24 marca 2020, 9:12
Autor: red
Fot. użyczone
Z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy zawieszają tegoroczną, jubileuszową akcję „Toyota Bezpieczny Kierowca". Jednocześnie apelują do kierowców o zachowanie szczególnego bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku.

- Nasza inicjatywa ma przede wszystkim podnosić świadomość kierujących poprzez szkolenia praktyczne, a ze względu na obecną sytuację jest to niemożliwe – mówi Piotr Starczukowski, instruktor techniki jazdy. – To co możemy natomiast robić, to apelować o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach – dodaje.

Piotr Starczukowski zwraca uwagę, że wypadki i inne zdarzenia drogowe, w okresie pandemii niosą za sobą dodatkowe ryzyko zarażenia. Są obciążeniem i dodatkowym stresem dla służb medycznych.
– Dzisiaj, tym bardziej swoją postawą na drodze możemy pomóc wszystkim w walce z tym wielkim problemem. Bądźmy za kierownicą czujni i skoncentrowani, kulturalni i odpowiedzialni. Ponieważ prędkość ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństw na drodze to SAMI DOBROWOLNIE ZMNIEJSZMY DOZWOLONĄ PRĘDKOŚĆ O 10 KM/H W MIEŚCIE ORAZ O 20 KM/H POZA MIASTEM. Niech bezpieczne drogi i zmniejszenie ilości wypadków będą naszym wkładem w walkę z koronawirusem – apeluje Piotr Starczukowski, który nieprzerwanie od 2006 roku organizuje akcję „Toyota Bezpieczny Kierowca".

Tegoroczna, jubileuszowa akcja „Toyota Bezpieczny Kierowca" została zawieszona. Szkolenia i eliminacje do konkursu odbędą się w późniejszym terminie.
- O wszystkich zmianach będziemy informować w miarę unormowania się sytuacji. Osoby zapisane na szkolenia, indywidualnie otrzymają informację o nowym terminie. Wszystkie aktualności znajdziecie na facebooku i stronie www.bezpieczny-kierowca.pl, gdzie nadal trwają zapisy – wyjaśnia Piotr Starczukowski, założyciel Wałbrzyskiej Akademii Bezpiecznej Jazdy.

15. edycja kampanii „Toyota Bezpieczny Kierowca" odbywa się pod hasłem „CHCEMY JEŹDZIĆ, CHCEMY WRACAĆ". Jej organizatorzy to Toyota Motor Manufacturing Poland oraz Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Straczukowskiego, którzy działają wspólnie z partnerami, czyli Funduszem Regionu Wałbrzyskiego, Prezydentem Miasta Wałbrzycha i Salonami Toyoty Jana Nowakowskiego. W tym roku kampania ma zwrócić uwagę uczestnikom ruchu drogowego, że wielu z nich to seniorzy – osoby starsze lub osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi. Tym samym osoby, które mogą wykazywać się mniejszą sprawnością za kierownicą lub podczas wszelkiej aktywności na drodze.
– Przybliżamy problemy i sytuacje, które mogą powodować trudne sytuacje na drodze podczas konfrontacji obu grup kierowców. Chcemy eliminować narastającą brawurę, agresję i nieodpowiedzialność kierujących – podkreśla Piotr Starczukowski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
1
20%
Smuci
2
40%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Pomnik Smoleński

Napadła na dzieci

Oświatowe decyzje

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~drzewko prawdy 23-03-2020 10:11
Zamknijcie się w domach do 2030r
~ 23-03-2020 11:36
do: ~drzewko prawdy (10:11)
az tak cie to smieszy baranie?
~Drzewko Prawdy 23-03-2020 11:49
No, śmieszy mnie obsranie się ze strachu każdego na podstawie mało wiarygodnych informacji powielanych przez telewizję i internet:)
~Leon 23-03-2020 16:46
do: ~Drzewko Prawdy (11:49)
Myślę że Tobie niczego nie brakuje że jesteś może nawet bogaty ale pamiętaj że rozumu za pieniądze nie kupisz
~Korzeń głupoty 23-03-2020 15:55
Rozumu
~pytalski 23-03-2020 18:22
A jakie są dowody ze ten wirus jest taki niebezpieczny?Toż co roku na grypę umiera o wiele więcej ludzi. ..Jakieś wiarygodne dowody?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lewica o zwolnieniach w "Krzysztofie"

Powiat dba o pracowników

Zachęcają do aktywności

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Langer kontra Szwajgier – czy sprawa trafi do Prokuratury?