MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Akcja rejestracyjna dawców szpiku

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 23 stycznia 2011, 9:25
Aktualizacja: 9:25
Autor: PAW
We wtorek 25 stycznia o godzinie 10.00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu rusza akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

W najbliższy wtorek wałbrzyszanie mogą stać się potencjalnymi dawcami szpiku kostnego. Przeprowadzona zostanie bowiem akcja „Dzień Dawcy Szpiku dla Kasi i innych”. To właśnie Ty możesz uratować życie osobom chorym na białaczkę zostając potencjalnym dawcom szpiku kostnego.

Ponadto twój 1% podatku może uratować komuś życie. Przekazując go na rzecz Fundacji DKMS Polska pomagasz walczyć z białaczką. Dzięki wpłatom z 1% podatku będzie można zrekrutować i przebadać jeszcze więcej potencjalnych dawców szpiku, a tym samym uratować jeszcze więcej osób chorych na białaczkę, dla których ratunkiem jest przeszczep od dawcy niespokrewnionego.

KRS: 0000318602

Czytaj również

Wzmożone kontrole

Falstart Górnika

To praca dla Ciebie

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~wałbrzyszanin 23-01-2011 9:55
Akcja niezwykle potrzebna i godna uwagi.sam zamierzam się do niej czynnie przyłączyć.Szkoda tylko że tej szczytnej i niezwykle potrzebnej idei patronują ludzie tacy jak Kruczkowski i Ludwiczuk.Dlatego zamierzam oddać szpik w innym miejscu i w innym terminie bo nie chce robić nic co jest pod patronatem tych dwóch przekrętów którzy na siłę chcą się wybielić i odkupić winy oczywiście cudzym kosztem.
~ACE 23-01-2011 14:19
Nie ma takiego wybielacza, w którym Ci dwaj mogli by się wybielić. A dla pomysłodawców akcji ogromny szacun!
~do wałbrzyszanin 23-01-2011 14:50
Mogłeś zastanowić się przed pisaniem tego komentarza, bowiem jeżeli takie masz prywatne zdanie, ok, ale w tak delikatnych sprawach jakim jest oddawanie szpiku, ratowanie komuś życia nie powinno nic ani nikt nikogo zniechęcać, to jest decyzja każdego z osobna jednak nie można opluwać takich akcji i sugerować innego czasu i miejsca, bo nie każdy potem będzie chciał, miał jak, i kiedy, a jeżeli jest taka akcja w Wchu to warto o niej mówić tylko pozytywnie. Jestem pewien, że w kwestii ludzkiego życia prawdziwy człowiek jest w stanie pokazać swoją godność i zapomnieć o przyziemnych sprawach, zrobić doc dobrego ponad podziałami. Dlatego wierzę, że wiele ludzi odniesie się do tej akcji w sposób wyłącznie pozytywny a nie przez krzywe zwierciadło zaproponowane przez pierwszego komentującego, który już kolokwialnie i wielce metaforycznie ale jednak mógł pozbawić kogoś życia, zdrowia. Ludzie przede wszystkim myślmy! Mimo wszystko wierzę, iż ów człowiek nie pisał tego z serca. Dziękuję wszystkim organizatorom za ich wysiłek i wkład w tą piękną akcję. Pozdrawiam
~gogul45 23-01-2011 15:45
Akcja piekna ale niestety walbrzyszanin ma racje.
~Limciu 23-01-2011 20:06
Rejestrowanie się na dawcę szpiku jest rzeczą chwalebną i bardzo potrzebną. Ale jest też druga prawda, która mówi, że jest to niezły biznes. Fundacja DKMS Polska jest filią niemieckiej DKMS. Szpik pobierany jest od dawców w Niemczech a potem sprzedawany szpitalom, które mają biorcę, za bardzo duże pieniądze. Ze szpikiem nie jest tak jak z krwią, gdzie jest raptem kilka grup i łatwo dopasować krew do biorcy. Tutaj nie ma wielkiego wyboru. Sukcesem jest jak znajdzie się na świecie jeden dawca. Szpital musi kupić dla niego szpik od firmy, która z dawcą podpisała kontrakt. Idą na to pieniądze z naszych podatków i chyba lepiej żeby zostawały w Polsce. Jak nie chcecie wspierać finansowo niemieckiej firmy, to rejestrujcie się na dawców szpiku w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa. Napisałem tego posta, bo jestem lekko zszokowany jak wręczono mi w kościele po mszy ulotkę DKMS namawiającą do tej akcji. Podejrzewam, że dzieciaki zaangażowane w akcję wręczania ulotek , tak do końca nie wiedzą w czym biorą udział.
~Lenka 24-01-2011 7:52
My nie robimy tego dla Kruczkowskiego czy Ludwiczuka! Robimy to dla ludzi którzy walczą o życie! Nie wazne kim są, gdzie mieszkają, jakie życie prowadzili i co dobrego czy złego w zyciu zrobili! Ja podziele się moim szpikiem z każdym któremu mój szpika uratuje zycie nie wazne czy jest z PO, PIS, SLD cz krainy muminków!
~tece 24-01-2011 8:39
ludzie nie mieszajcie polityki do ratowania życia to jest karygodne chcecie ratowac życie ale nie będziecie bo POLITYCY jak by nie oni to byście też nie przyszli takie wasze gadanie. Jak nie chcecie pomóc to się nie udzielajcie A JAK MACIE OCHOTE POMÓC TO ZAJRZYJCIE NA STRONE DKMS I ZAREJESTRUJCIE SIĘ W SIECI przyjdzie do was zestaw do prostego badania które morzna zrobić samemu a pozatym codziennie można przyjsc do REGIONALNEGO CENTRUM KRWIODASTWA i tam się zarejestrować pozdrawiam i zachęcam
~wałbrzyszanin 24-01-2011 13:07
dziś byłem w stacji krwiodawstwa i tam się zarejestrowałem,bo ja nie potrzebuję medialnej oprawy żeby komuś pomóc i niech mi nikt nie zarzuca braku empatii na ludzką krzywdę i brak pomocy bo od ponad 20 lat jestem dawcą krwi,a od dwóch lat posiadam kartę która zezwala na pobranie organów w przypadku mojej śmierci.Nie mam parcia na szkło i nie pomagam ludziom tylko wtedy jak ktoś ogłasza akcję.Ja nie potrzebuje żadnych akcji żeby nieść ludziom pomoc,po prostu robię swoje i to co do mnie należy i nie oczekuję żadnych podziękować ani medialnej oprawy.Szczerze mówiąc nie zważam też na wasze komentarze choć są niesprawiedliwe,ja po prostu robię swoje i nie potrzebny mi do tego patronat tak wątpliwych ludzi jak Kruczkowski czy Ludwiczuk.
~potencjalny dawca 29-01-2011 16:56
Szkoda,że pewni panowie zniechęcili wałbrzyszan do udziału w akcji.Może nasza rodzima Stacja Krwiodawstwa się uaktywni i zorganizuje w swojej siedzibie,bez patronów medialnych DZIEŃ DAWCY SZPIKU.Nic mi nie wiadomo,aby były propagowane na miejscu,dlatego ludzie jeżdżą do Wrocławia,szukają fundacji itp.Czekamy na propozycje.
~kamila 3-02-2011 21:17
Jako współorganizator mogę tylko powiedzieć, że bez pomocy polityków akcja prawdopodobnie nie doszłaby do skutku. W takim żyjemy kraju, że polityka jest wszędzie (nie zawsze spełnia ona nasze oczekiwania). Jednak w sytuacji ratowania zdrowia czy życia bliskiej osoby człowiek chwyta się różnych metod, często nieracjonalnych i niezgodnych z własnymi wartościami i poglądami. Niektóre osoby robiły czarny PR całej akcji, co wpłynęło na bunt Wałbrzyszan przeciwko Dniu Dawcy. Ale czy w takich sytuacjach warto unosić się honorem? Osobiście jestem bardzo zadowolona z akcji. Trzymajmy kciuki, aby telefon do Kasi (i może do jednego z nas) szybko zadzwonił:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni będą głosować w sprawie referendum

Referendum nie przeszło [Aktualizacja]

Kuchciński nie zaszkodził

Mistrzostwa w biathlonie

Dyduch z numerem 1