MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Akcja "Ratujmy Kobiety" pod Tesco

Wiadomości: Szczawno-Zdrój
Niedziela, 17 lipca 2016, 11:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 lipca 2016, 10:10
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Stowarzyszenie Inicjatywa Polska prowadzi ogólnopolską akcję "Ratujmy Kobiety". Akcja polega głównie na zbieraniu podpisów pod projektem ustawy liberalizującej prawo aborcyjne. W ramach akcji dzisiaj podpisy zbierano między innymi pod szczawieńskim hipermarketem Tesco.

Dzisiejsza akcja przeprowadzona pod Tesco nie polegała jedynie na zbieraniu podpisów pod projektem ustawy. W ramach akcji omawiane były problemy dotyczące ustawy antyaborcyjnej, szczegółowo omówiony został projekt ustawy dającej możliwość bezpiecznego i legalnego przerywania ciąży, dyskutowano też o świadomym rodzicielstwie i nowoczesnych metodach antykoncepcji. W dzisiejszej akcji udział wzięli między innymi: były Poseł na Sejm RP Dariusz Joński, koordynator wojewódzki Stowarzyszenia Inicjatywa Polska Mateusz Rambacher, przedstawiciel Stowarzyszenia Inicjatywa Polska Andrzej Rutkowski i przedstawicielka Komitetu Obrony Demokracji Marta Wosak.

Stowarzyszenie Inicjatywa Polska prowadzi zbiórkę podpisów pod projektem ustawy do 31 lipca a 4 sierpnia listy z podpisami trafią do Marszałka Sejmu. Projekt zakłada nie tylko umożliwienie legalnego przerywania ciąży, ale również zapewnienie kobietom w ciąży pełnej opieki zdrowotnej, zapewnienie dostępu do nowoczesnych metod antykoncepcji, a także wprowadzenie do szkół edukacji seksualnej. Stowarzyszenie swoje działania argumentuje tym, że ustawa antyaborcyjna autorstwa PiS wprowadza wyjątkowe restrykcje wobec kobiet, nie dając im jednocześnie możliwości decydowania o swoim losie.

- "Ratujmy Kobiety" jest akcją organizowaną przez wiele inicjatyw i organizacji pozarządowych. Jest to projekt ustawy o wolności kobiet, aby kobiety same mogły decydować o swoim ciele. Chodzi o to, aby uniemożliwić Prawu i Sprawiedliwości wprowadzenie restrykcyjnych przepisów, które kobietom zabraniają decydowania o samym sobie. Chodzi o to, żeby kobiety mogły same decydować o sobie. Hasło naszej akcji brzmi: "Moje ciało, moja broszka". Ciało każdej kobiety to jest jej świętość. Chcemy pokazać rządowi polskiemu, że jest bardzo duży nacisk społeczny, że Polki i Polacy nie zgadzają się z tym, aby Polska była krajem typowo katolickim. Chcemy liberalizacji prawa aborcyjnego - powiedział Mateusz Rembacher - koordynator wojewódzki Stowarzyszenia Inicjatywa Polska.

Stowarzyszenie przekonuje, że obecny projekt całkowitego zakazu aborcji pozbawia kobiety prawa do opieki medycznej i godnego traktowania a jeżeli obecne przepisy zostaną, zgodnie z projektem, zaostrzone, wówczas kobiety będą zmuszane do kontynuowania ciąż zagrażających ich życiu, będą musiały rodzić dzieci z wadami genetycznymi, chore, niezdolne do samodzielnego życia, a także dzieci spłodzone podczas gwałtów, również gwałtów zbiorowych. I, co istotne, dotyczy to również osób nieletnich. Przedstawiciele Stowarzyszenia wskazywali również, że obecne przepisy są, z wyłączeniem Malty, najbardziej restrykcyjne w całej Europie. W dniu dzisiejszym analogiczne akcje Stowarzyszenia Inicjatywa Polska zaplanowano również na deptaku w Szczawnie-Zdroju, a także w Rynku w Świdnicy i Strzegomiu.

Czytaj również

Zabrzmiał blues

Chcą pieniędzy na stadion

Nowy inwestor

Komentarze (38) Dodaj komentarz

~benkmen 17-07-2016 12:22
Hmm.. "Wprowadzenie do szkół edukacji seksualnej"- to ciekawy przedmiot.... z zajęciami praktycznymi w wykonaniu hr Mateo. ;-)
~hmmmm 17-07-2016 12:48
Nacisk społeczny to może i jest, ale w drugą stronę.
~Real ista 17-07-2016 12:54
Najlepszy jest argument o ciążach zagrażających życiu.
~emigrant bez polskiego IP 17-07-2016 13:05
Internet jest fajna sprawa. Dzieki niemu mozemy sobie zapisac zdjecia z akcji, opis i juz mamy lokalnych wrogow Polski na tacy. Sa na tyle glupi ze sie calkowicie ujawniaja i obnazaja swoje zbrodnicze intencje.
~nosferatu 17-07-2016 13:29
Odczuwam ogromny zawód, żaden pisowski pseudo inteligent nie opluł akcji, nie wyzwał od lewactwa. Zaczynacie się cywilizować i odchodzicie od "murzyńskości" ? Akcja słuszna, jedna tak samo bezsensowna jak sanki w lipcu. Oprócz zmiany rządzących, która jest koniecznością i kwestią czasu, należy pogonić sukienkowych nierobów, jak najdalej od rządzących. Jeżeli ktoś chce wierzyć w cuda i kłaniać się bałwanom, jego sprawa, to wolny kraj, jednak nie ma prawa narzucać swoich poglądów innym, a tym bardziej wpływać na rząd.
~lol 17-07-2016 13:55
Ciekawe czy Rambacher pogadał by ze swoją mamą/opiekunką (ciekawy jestem jak patrzą rodzice tak mówiący) jak by go zabiła w trakcie rozwoju płodu i człowieka...
~emigrant bez polskiego IP 17-07-2016 14:06
Ja dotrzymam tradycji i wyzwe Nosferatu od lewakow oraz Rambachera prowadzacego akcje tez nazwe lewakiem. Oczywiste jest, ze inicjatywa zmiany ustawy na taka , ze osoby bedace przeciw aborcji beda musialy oplacac skladki zdrowotne ktore beda oplacaly zabieg usuniecia ciazy sa jawna proba narzucenia przez lewakow swoich pogladow. Logiczne. No i co Nosferatu? Jest zmuszanie innych przez lewakow czy nie ma? Tak samo logiczna jest murzynskosc lewakow i ich podziw wobec rzekomo wyzszej kultury europejskiej. Zapraszam, przyjedzcie i sami skosztujcie tego g.wna w ladnym opakowaniu. Po okolo roku budzenia sie wymiot gwarantowany.Oby gospodarczo-polityczno-militarny rokosz krajow europy srodkowej przeciw faszystowskiej UE odnios sukces bo ja mam dosc zycia i pracy w tym zachodnim szambie.
~bazar 17-07-2016 15:21
Najlepszy argument jednej z kobiet która darła sie przez szczekaczke to- mówi ze jak ją zgwałci jakiś islamista czy ciapaty to ona musi usunac plod, a z drugiej strony nawołuje by proboszcz za nią nie decydował. Kobieto zdecyduj czy islam czy chrzescijanstwo, bo na pewno z bandą lewaków daleko nie zajedziesz, a jestem przekonana ze bylas chrzczona wiec nawet jesli gardzisz kosciołem to nosisz znamie chcrzecijaństwa.
~ 17-07-2016 16:43
~~nosferatu: "Odczuwam ogromny zawód, żaden pisowski pseudo inteligent nie opluł akcji, nie wyzwał od lewactwa.", "pogonić sukienkowych nierobów", "kłaniać się bałwanom", Masz racje PISowcow z jadem i mowa nienawisci tu nie ma, za to jestes ty lewacki faszysta ze swa mowa milosci, szerzacy tolerancje niczym sam Stalin.
~ 17-07-2016 16:59
gnusny typ, zgorzknialy, bez rodziny, jezeli juz, to wiecznie wkurzony na zone i dzieci, kierujacy sie nawiscia do wszystkiego co mu obce. Takze do wolnomyslacych, bo jak wiadomo myslenie tez jest mu obce. Uwaza sie za inteligenta, lecz po wnikliwej analizie widać jak na dloni, ze nie jest w stanie samemu wyciagac wnioskow. CIagle powtarza lewacki przekaz dnia, koloryzujac go swoimi inwektywamy dzielac spoleczenstwo, uwaza jednoczesnie iz jest to jakby jego mesjanizm. Istota przezarta tak nienawiscia do inaczej myslacych, ze nie pochamowałby sie eliminacji tychze osobnikow. CIekawe gdzie ma granice swojej bezczelnosci i jakze wyolbrzymionego EGO. Katyn, Wolyn to dla niego smieszne igraszki w stosunku do tego, co on by chcial zrobic z 30% Polaków. No oczywiscie w imie jego tolerancji.
~ 17-07-2016 17:00
zgadniecie kto to? zaczyna sie na "no", konczy na "tu", a w srodku cos o sraniu.
~Kamila 17-07-2016 17:03
Seks w szkole dla dzieci, mordowanie dzieci na życzenie, a także niszczenie rodziny - mniejszość w Polsce chce narzucać większości swoje wzorce na życie. Dla kogo pracujecie drodzy "uzdrowiciele kobiet"?
~emigrant bez polskiego IP 17-07-2016 17:03
Tak, bazar, na lozu smierci nawet lewak wzywa ksiedza, co juz jest potwierdzone naukowo od czasow napisania przez Ignacego Krasickiego jednej ze swoich bajek, bo i wtedy istnieli lewacy; ,,Zaufany filozof w zdaniach przedsięwziętyc Nie wierzył w Pana Boga, śmiał się z wszystkich świętych. Bóg, Mędrzec Przyszła słabość, aż mędrzec, co firmament mierzył, Nie tylko w Pana Boga — i w upiory wierzył." Tak samo bedzie i z Nosferatu, I z Rambacherem i z calym lewactwem; Na smiertelnych marach i im zmieknie rura, sami wezwa kleche aby im zrobil ostatnie namaszczenie. No faktycznie, lewak to faszysta; Zaprosi taki ciapatych ktorzy gwalca, a potem zmusza pod pistoletem normalnach ludzi aby oplacali i utrzymanie ciapatych, i usuwanie efektow ich gwaltow. Niedoczekanie.
~ewcik 17-07-2016 17:38
byłam podpisałam listę ponieważ uważam ,ze każda kobieta decyduje o sobie i nikt do niczego jej nie ma prawa zmusić a tym bardziej dewociarze którzy dzisiaj za to co kiedyś sami wyrabiali i sami korzystali z prawa dzisiaj najbardziej krzyczą i zabraniaja. Znam takie osoby i najśmieszniejsze ,że ich dzieci prawie 40 letnie - syn kawaler , córka panna działają w kościele i zabraniają kobietom decydować za siebie ! - pytam jakim prawem ? skoro 40 latkowie nie założyli normalnych rodzin i nie wiedza co to jest pewnie seks ;) maja decydować o normalnych zdrowych kobietach ? zmuszają do rodzenie innych a sami jałowi ?
~do ewcik 17-07-2016 18:00
o BOZE, ty chyba jestes ta Zawadzka co zrobila awanture w TVN u Morozowskiego!! Ty uwarzasz gejów i facetów w rurkach, ktorych reprezentujesz za, jak ty to nazwalas za JAŁOWYCH? Wy dewianci wiecie najlepiej co to jest seks, seks na lewo i prawo, z wieloma partnerami niewiadomej plci, rasy czy gatunku, zas nie wiecie co to odpowiedzialnosc. Wyjasnie ci cos. Nikt tu, ani nikt z przytoczonych przez ciebie osob nie zabrania ci robic ze swoim brzuchem co chcesz. Niech twoj jakze JALOWY KOBIETO-PARTNER wbija ci w twoj brzuch gwozdzie, oblewa kwasem, jezdzi po nim walcem jesli ci tylko sprawia to przyjemnosc. Lecz nie masz prawa zabijac nienarodzonego dziecka, bo to nie twoj brzuch, nie twoj oraganizm, to poprostu male dziecko, ktorego nie masz prawa zabijac.
~do ewcik 17-07-2016 18:05
jestes nastepna lewacka faszystka, ktora zaraz po nosferatu chce eliminowac Polakow. On chce wyeliminowac ze spoleczesntwa 30% Polakow, a ty chcesz eliminowac nienarodzone dzieci ze spoleczenstwa. Dziwne, ze Hitler pozwolil za okupacji na aborcje tylko Polkom. U siebie w rzeszy zabronil tych praktyk. Cel byl jeden, niech sie Polacy sami wymorduja. Promujesz mode wprowadzona przez Hitlera. Lewcka faszystka krzyczy cytuje: " każda kobieta decyduje o sobie i nikt do niczego jej nie ma prawa zmusić" oh jak pieknie... odpowiem tylko tyle, a ty nie masz prawa zmuszac nienarodzone dzieci do smierci. Wydziera faszystka morde, ze nikt nie ma prawa decydowac za nia, a sama jednoczesnie daje sobie autonomiczne prawo decydowania o zyciu nienarodzonego dziecka. To nie Polska za okupacji Hitlerowskiej!
~do ewcik 17-07-2016 18:10
Ciekawi mnie jeszcze jeden aspekt wrzasku lewackich faszystow. Otoz lewaccy faszysci tak bronia kobiet, tak ostro, ale juz na kare smierci dla gwalcicieli sie nie zgodza. No bo jak?!?! Zabic gwalciciela? Zabic kogos kto gwalci kobety?!?! Nigdy!! Zabic nalezy tylko dziecko, bogu ducha winne, to wtedy oj tak... mamy do tego prawo!! Z innej zas strony chca bronic kobiet przed gwaltami, zas z kolejnej sa za tym, zeby islamskich gwalcicieli tu sprowadzac. Moze ubogaca lewackie zycie seksualne np o kozy.
~gohciu 17-07-2016 18:11
~do ewcik- O bOZE to jest JEJ brzuch, jej organizm ty idioto/idiotko. A także JEJ płód ew. konstruktora/ o ile się przyzna/. A swoją drogą galeria pań w wieku xxx lub tłustych spasionych zadów na które patrzeć się nie chce....
~Roksana 17-07-2016 18:18
Ja też byłam w Tesco i też widziałam, ale nie podpisałam. Ja nie potrzebuję jakiś smiesznych akcji politycznych z oszukańczym hasłem!! Do obrony mnie i mojego dziecka wystarczy mi mój kochany fanatyk. On prędzej odda zycie swoje, niz miała by mi sie stać krzywda badz naszemu dziecku. A ty gohciu do szkoly podstawowej!! Matka i dziecko w brzuchu to nie jest jeden brzuch, jeden organizm. To dwa osobne organizmy tylko połączone pempowina. I jeszcze jedno pytanie. Podejrzewam, ze jakby dziecko w brzuchu mogło mowic to powiedzialoby: hola hola, ale dlaczego chcecie zabic organizm po tej czesci pempowiny? Ona juz duzo widziala i przerzyla, ja jeszcze nic, wiec dajcie mi szanse zobaczyc slonce, a zabijcie ten drugi organizm.
~Roksana 17-07-2016 18:23
obejrzałam 10 pierwszych zdjec. Rzeczywiscie. Na pierwszy rzut oka, to widziałam Jonskiego z SLD oraz "Same mlode kobiety" sic oraz NIE-JALOWI mezczyzni sic! Reszte darowałam sobie.
~benkmen 17-07-2016 19:08
17-07-2016 13:05 | ~emigrant bez polskiego IP- masz na myśli duchowych spadkobierców tzw Świętej Inkwizycji???
~:) 17-07-2016 19:34
To co zostało genderpedalstwu to krzyki i tupanie. W naszym kraju nie ma miejsca na mordowanie niewinnych dzieci.
~ta w fioletowym 17-07-2016 20:13
A ta wydziarana na plecach w fiooletowym to z z KOD-u jest?
~emigrant bez polskiego IP 17-07-2016 21:33
A co mnie obchodzi Benkmenie swieta inkwizycja. Mnie interesuje ostatecznie kto za to placi. A lewacy spod tesco nie chca placic, chca abysmy my za to placili i to mnie wcurwia. Ja jestem nawet za tym aby lewacy sie skrobali, ale tylko za swoje. Mniej zj.ebow sie bedzie u nas rodzic, bo potem wyrasta taki jeden z drugim baran co wrzeszczy tuba pod tesco jak jakis Goebels.
~gohciu 18-07-2016 8:41
~Roksana - pępowina - się należy pisać, jeśli już wysyłasz mnie do podstawówki. I nie usiłuj swoich luk luk w ortografii tłumaczyć np. pośpiechem lub zdenerwowaniem:)
~cygan 18-07-2016 10:50
Baby, nie drapać się.
~Roksana 18-07-2016 11:32
~gohiu, luk luk to też , blad. Nie zamierzam sie tlumaczyc, nie zamierzam cie dyskredytowac bardziej niz ty sam. Sam udowodniles ze nie masz nic do powiedzenia, po za wcinkami o ortografii. Bardzo, ale bardzo merytorycznie... na tym poziomie mozesz sobie porozmowiac z racjonalnym prezydentem od laczenie nie dzielenia Bulem Komoruskim.
~Roksana 18-07-2016 11:39
~gohciu. Mam jednak nadzieje, ze juz cie uswiadomilam, ze matka i dziecko w brzuchu to dwa rozne organizmy, a nie jak uwazales dotychczas jeden brzuch.
~v7 18-07-2016 11:54
Czy to jest plan zniszczenia Europy, skoro muzułmanki i afrykanki rodzą po 7 dzieci, a białym kobietom mówi się usuń, bo zabawy nie będzie, więc ile trzeba lat, aby nastała inna rasa dominująca i inne prawa.
~kasjerka 18-07-2016 16:59
Myślałam, że w akcji pod Tesco chodzi o ratowanie kasjerek-kobiet pracujących w niedziele! szkoda, że o tym nie mówią! Czekamy na wsparcie!!!
~emigrant bez polskiego IP 18-07-2016 18:43
Co tam nas obchodzi Europa V7. A niech ja szlag trafi, niech sie skrobia anglo-germanskie idiotki.. Bo Zachod od zawsze niszczy Slowian, wiec nam to na reke. Pilnujmy porzadku na swoim podworku, gonmy Rambacherow i innych KODorastow, bo to jest prawdziwe zagrozenie dla nas. Odbudujmy przemysl i rozmnazajmy sie jak kroliki aby stawic czola zachodniej i afrykanskiej barbarii.
~benkmen 18-07-2016 18:44
18-07-2016 16:59 | ~kasjerka- im bliżej napędzania podziemia aborcyjnego, niż ciężka praca na kasie.
~emigrant bez polskiego IP 18-07-2016 22:48
No i wszystko gra: Niech lewactwo siedzi w podziemiach jak te prymitywne Morloki z powiesci Wellsa i wylazi tylko noca aby troche postraszyc co wrazliwszych w obyciu.
~Jerzy Jacek Pilchowski 19-07-2016 16:07
~ewcik: Jeśli o mnie chodzi to ja Żydów nie lubię i wcale tego nie ukrywam. Pani jest chyba jednak zoologiczna antysemitką gdyż jak wiadomo w Izraelu bardzo restrykcyjny zakaz aborcji. Sugeruje bowiem pani, że Żydzi to "dewociarze". Zmusza mnie więc pani do tego abym ich bronił. Mamy bowiem wolność religijna i jeśli Żydzi uważają, że aborcja jest morderstwem to maja do tego święte prawo. Ciekawy więc jestem czy GW skrytykuje tą idiotyczna ("Ratujmy kobiety.") akcje. P.S. Osobiście uważam, że ten nasz tak zwany "kompromis aborcyjny" jest dobry i nie należy go zmieniać. - Szczególnie wprowadzając ułatwienia dla tych kobiet które chcą dokonać aborcji w późnym okresie ciąży.
~emigrant bez polskiego IP 19-07-2016 20:26
Panie Plichowski, z calym szacunkiem i sympatia dla Pana, sugeruje dla dobra ogolnego nie wdawac sie w dyskusje, szczegolnie z idiotami, na temat Zydow i aborcji, bo nie jest to zaden powazny problem w tej chwili. Nalezy skupic sily na rozpedzaniu antypolskiego i zlodziejskiego ukladu jaki z nas wysysa sily na naszym podworku. Tu Szewach dawno juz nie przyjezdzal w roszczeniach, bo chyba juz nie ma czego sie domagac, a aborcja to kwestia marginesu lewackiego, dla nas lepiej jak sie bedzie skrobal.
~Jerzy Jacek Pilchowski 19-07-2016 22:08
~emigrant bez polskiego IP: Z całym szacunkiem dla pana, ale Żydzi to nie są święte krowy więc nie widzę powodu aby nie denerwować lewaków (trochę dla jaj, trochę na poważnie) gdyż oni na widok Urbana i Michnika robią ze strachu w majtki.
~v7 19-07-2016 23:04
A to ten kapuś ....... co go matka urodziła i ma żal, że się urodził. POdobno w jakiś super expresach piszą, że aborcja jest ok. No trudno, lepszy bat muzułmański, niż cierpienia polskich matek. POstaraj się lepiej aktywisto z tęczową flagą w d...
~nie płacz 27-07-2016 9:26
Mateo ze swoją rodzicielką nie pogada, wkońcu adoptowany. Współczuje ludziom którzy go przygarneli. Pewnie teraz żałują że wybrali niewłaściwe dziecko.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wbiegli na Trójgarb

Wybieramy poduszki do sypialni – co uwzględnić podczas wyboru?

Przelew dla Wałbrzycha

Kilka słów o wsparciu dla Wałbrzycha

Problemy Aqua Zdroju