MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Akcja promocyjna drugiej wałbrzyskiej edycji międzynarodowego projektu Brave Kids

Wiadomości: Szczawno-Zdrój
Poniedziałek, 23 lutego 2015, 7:20
Aktualizacja: 13:53
Autor: Katarzyna Szwarc
Fot. Katarzyna Szwarc
W niedzielę na terenie Pasażu Tesco w Szczawnie–Zdroju wszyscy chętni mieli okazję zapoznać się z promocją niezwykłego projektu jakim jest Brave Kids.

Brave Kids to międzynarodowy projekt edukacyjny, kładący nacisk na przemianę społeczną, pomoc w zwalczaniu ograniczeń, jak i ochronę zapomnianych i ginących kultur. Program ten pozwala dziecięcym grupom artystycznym pochodzącym z różnych stron świata, na zapoznanie się z zupełnie odmiennymi systemami wartości, zwyczajami i kulturą danego państwa.

Historia tego projektu sięga roku 2009, kiedy to we Wrocławiu odbyła się pilotażowa edycja Brave Kids. W stolicy Dolnego Śląska gościły dzieci z Ugandy, Nepalu oraz wrocławskiej świetlicy środowiskowej, gdzie przez dwa tygodnie wspólnie uczestniczyły w warsztatach artystycznych. Tym samym rozwinęły swoje talenty, jak i poszerzyły wiedzę na temat swoich społeczeństw i kultur.

W ubiegłym roku Brave Kids po raz pierwszy zawitał do Wałbrzycha i od razu spotkał się z wielkim entuzjazmem ze strony Wałbrzyszan. Po ogromnym sukcesie tej akcji, na przełomie czerwca i lipca odbędzie się jej druga edycja, którą swoim patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Wałbrzycha – Roman Szełemej. Wezmą w niej udział cztery grupy artystyczne, składające się z dzieci i młodzieży pochodzącej z różnych stron świata.

Projekt będzie trwał przez dwa tygodnie, w czasie których młodzi goście wezmą udział w wielu warsztatach oraz wystawią własne przedstawienia. Imprezie towarzyszyć będą też tak duże wydarzenia jak Parada Uliczna Brave Kids oraz wielkie, wspólne przedstawienie, zwieńczające całość drugiej wałbrzyskiej edycji tego międzynarodowego programu.

W czasie promocji programu, która odbyła się na terenie Pasażu Tesco, zachęcano do zapoznania się ze szczegółami akcji Brave Kids. Wolontariusze udzielali odpowiedzi na wszelkie pytania oraz rozdawali ulotki i foldery informacyjne. Najmłodsi mogli też zobaczyć oraz własnoręcznie zrobić irańskie lalki, jak i wziąć udział m.in. w konkursie rysunkowym. Do wygrania były np. vouchery na kurs tańca w szkole Cordex, czy zwiedzanie Zamku Książ.

Każdy z Wałbrzyszan może włączyć się do Brave Kids. Jest na to kilka sposobów:

- zgłoszenie się jako Rodzina Goszcząca Brave Kids
- wzięcie udziału w programie jako Wolontariusz Brave Kids
- wzięcie udziału w programie jako Widz wydarzeń Brave Kids
- przekazanie pomocy rzeczowej lub finansowej na rzecz Fundacji „EMU” im. Elżbiety Marii Urbańskiej – organizatora Brave Kids 2015 w Wałbrzychu

W tym roku oprócz Wałbrzycha, w akcji wezmą udział również Wrocław, Warszawa, Puszczykowo k/Poznania oraz Przemyśl. Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się na stronie www.BraveKids.eu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wesoła podróż

Zdobyli Zamek

Dalej nie pojadą?

Radni będą głosować w sprawie referendum

Mieszkania są – chętnych wciąż brakuje

Użądliła ją pszczoła

Nowe strażnice

Ugoszczą najlepszych