MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Akcja „One Billion Rising” będzie jeszcze popularniejsza

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 5 kwietnia 2014, 6:25
Aktualizacja: 7:55
Autor: opr. PAW
Fot. Robert Bajek
Tak przynajmniej zapewnia Elżbieta Polewska , pełnomocnik Kongresu Kobiet.

14 lutego na Placu Teatralnym w Wałbrzychu odbyła się akcja „NAZYWAM SIĘ MILIARD”. Akcja miała na celu wyrażenie sprzeciwu przeciwko przemocy wobec kobiet, a także okazanie solidarności i wsparcia dla wszystkich kobiet na świecie, które doświadczają przemocy.

Przeprowadzona 14 lutego ogólnoświatowa akcja „ONE BILLION RISING” odbyła się w tym roku jednocześnie w przeszło 200 krajach. W Polsce akcję przeprowadzono w ponad 30 miastach. Podczas akcji kobiety i dziewczęta, a także mężczyźni i chłopcy, którzy wspierają kobiety, zatańczyli manifestując w ten sposób swój sprzeciw przeciwko przemocy wobec kobiet. Tak samo było również w Wałbrzychu, gdzie we wspólnym tańcu udział wzięło kilkudziesięciu uczestników.

W Wałbrzychu akcja została zorganizowana po raz drugi. W tym roku najmłodsza uczestniczka miała 8 lat, a najstarsza 75.
– Była to bardzo spontaniczna inicjatywa i cieszy nas, że w tym roku wzięło w niej udział około 100 osób – mówi Elżbieta Polewska – pełnomocnik Kongresu Kobiet. – W ubiegłym roku uczestniczyło w niej w naszym mieście zaledwie 7 osób, a teraz nastąpił znaczący wzrost frekwencji. Zgłosiliśmy już nasze miasto do przyszłorocznej edycji i patrząc na zaangażowanie uczestników tegorocznej akcji, jestem przekonana, że frekwencja będzie jeszcze większa, a na placu Teatralnym będzie brakowało miejsca.

Pisaliśmy o tym:

Akcja przeciwko przemocy wobec kobiet
Kornelia Gałązka o „One Billion Rising”

Czytaj również

Juwenalia PWSZ 2019

Obchody uchwalenia Konstytucji w Jedlinie–Zdroju

Byłeś już w Gdańsku? Podpowiadamy, co warto zobaczyć

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~księgowy 5-04-2014 10:39
Proszę zachować czujność i nie zapominać że są to ruchy i inicjatywy wspierane przez feminolewicę wraz z całym obciążeniem tzw.genderactwa. Czyli skryte promowanie idei Manifestu Marksa oraz generowanie sztucznych konfliktów między płciami w ramach tzw.rewolucji kulturowej hojnie wspomaganej przez eurosocjalistów w ramach wojny ze starym, dobrym konserwatyzmem w krajach Nowej Unii.Po to właśnie aby oduraczyć ludzi przez co łatwiej ich grabić nowymi podatkami i daninami na rzecz czerwonych brukselskich satrapów. Nie z nami takie numery, Bruner bo tu jesteśmy ciężko doświadczeni przez realny socjalizm w przeciwieństwie do francuskich i zachodnioniemieckich czerwonych pożytecznych idiotów, którzy głoszą idee komuny ale żyć w niej każą komu innemu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bili go butelką i metalową rurką

Przedwiośnie wspiera Wiosnę Roberta Biedronia

Wałbrzych pełen alimenciarzy

To nie sztuka – to wandalizm

Trzy dni pełne atrakcji