Czytających: 3634

Wałbrzych: Akademickie współzawodnictwo podsumowane

Czwartek, 18 października 2012, 11:08
W PWSZ im. Witelona w Legnicy, Akademicki Związek Sportowy Dolny Śląsk podsumował sportowe współzawodnictwo uczelni pozawrocławskich. Nasz Klub Uczelniany AZS PWSZ Wałbrzych zajął trzy miejsca na podium.

W klasyfikacji generalnej PWSZ Wałbrzych zwyciężył z dorobkiem 35,5 pkt przed KPSW Jelenia Góra - 29 i PWSZ Legnica - 17.
PWSZ Wałbrzych także był najlepszy w rywalizacji mężczyzn, zdobywając 28,5 pkt i deklasując KPSW JG - 12 i ZOD Wałbrzych PWr - 12.

W rywalizacji kobiet AZS PWSZ zajął drugie miejsce, z dorobkiem 7 pkt., ulegając KPSW JG - 17 i wyprzedzając PWSZ Legnica - 6.

Dodatkowo władze PWSZ AS Wałbrzych otrzymały wyróżnienie za dynamiczny rozwój sportu akademickiego i udział, jako jedynej spoza Wrocławia uczelni dolnośląskich, w historycznych I Europejskich Igrzyskach Studenckich w Hiszpanii (VII miejsce piłkarzy). Nagrodę odebrał kanclerz Jan Zwierko.

Podczas spotkania ustalono, że Wałbrzych będzie organizatorem turniejów eliminacyjnych AMRDŚ w piłce siatkowej mężczyzn i kobiet oraz koszykówce mężczyzn (XI-XII 2012), a także gospodarzem finału DLM w siatkówce i koszykówce mężczyzn (III-IV 2013).