Kraj: Akademiccy sportowcy po kolejnych startach

Czwartek, 7 kwietnia 2011, 10:03
Aktualizacja: 10:03
Siatkarki PWSZ Wałbrzych
Siatkarze, siatkarki oraz biegacze przełajowi mają za sobą kolejne starty.

Siatkarze AZS PWSZ przegrali w półfinale 2:3 z AZS AWF Wrocław. Następnie pokonali 3:0 AZS Politechnika Wrocławska II, co dało im trzecie miejsce. Dzięki temu AZS PWSZ zakwalifikował się do półfinału AMP, w których zagra w dniach 18-20 kwietnia w Dąbrowie Górniczej.

We Wrocławiu w półfinale AMP rywalizowały siatkarki. Wałbrzyszanki spisały się na miarę oczekiwań, chociaż wystąpiły w osłabionym składzie. Nasz zespół wygrał z AZS UŚ Cieszyn 2:0, a przegrał po 0:2 z AZS Politechnika Wrocławska, AZS UE Katowice, AZ UŚ Katowice i KPWS Jelenia Góra, zajmując ostatecznie 12. miejsce w turnieju.

W Łodzi w finale AMP biegaczy przełajowych w kategorii kobiet, nasze studentki w zaledwie trzyosobowym składzie zajęły w łącznej klasyfikacji 40. miejsce. Studentów AZS PWSZ pojechało aż sześciu. Najlepiej wypadł Mateusz Kłaczyński, który zajął indywidualnie 53. miejsce w stawce ponad 150 biegaczy. Drużynowo PWSZ AS zajęła 35. miejsce.