MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Akademia Umiejętności Matematycznych w bibliotece

Wiadomości: Wabrzych
Poniedziałek, 1 października 2012, 6:16
Aktualizacja: 9:53
Autor: Michalina
Fot. red.
W sobotę w Bibliotece pod Atlantami, w Oddziale Dziecięco– Młodzieżowym odbył się godzinny wykład skierowany do najmłodszych odwiedzających bibliotekę. Wykład zatytułowany był „Skaczące żabki, o ciągach, zaawansowanym języku matematyki i innych ciekawych rzeczach”.

Akademia umiejętności Matematycznych to autorski program Marka Matejuka. Prowadzi on ciekawe zajęcia dla uczniów głównie z Wałbrzycha i okolic w formie narracji matematycznej, z użyciem niespotykanych metod, zabaw, pomocy dydaktycznych. – Moim celem jest ukazanie trochę lepszej strony matematyki- mówi Marek Matejuk.

Wykład rozpoczął się zadaniem dla uczestników. Na podstawie obserwacji podczas zabawy mieli oni wyciągnąć konkretne matematyczne wnioski. Przydatne były one w kolejnej części spotkania, kiedy to słuchacze nabywali wiedzę między innymi na temat ciągów arytmetycznych. Biblioteczna sala stanowiła doskonałe miejsce do realizacji wykładu, ponieważ poza panującą tam atmosferą naukowego skupienia, uczestnicy mogli poczuć się swobodnie i domowo.

Poprzednie zajęcia Akademii Umiejętności Matematycznych odbyły się w WWSZiP. Zaplanowane są także kolejne spotkania- za tydzień odbędą się warsztaty z wykorzystaniem interaktywnych pomocy dydaktycznych. Akademia proponuje też cykliczne popołudniowe zajęcia w formie uzupełnienia edukacji szkolnej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ukradł z posesji motorower, ale wpadł w ręce stróżów prawa

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa będą współpracować

DTMZ robił porządki w Rząsinach

Bili go butelką i metalową rurką

Jak funkcjonuje wałbrzyska służba zdrowia?

Ule Szaniawskiego już funkcjonują

PCPR będzie realizować kolejny projekt

Bitwa pod Strugą – inscenizacja