MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Akademia Umiejętności Matematycznych w bibliotece

Wiadomości: Wabrzych
Poniedziałek, 1 października 2012, 6:16
Aktualizacja: 9:53
Autor: Michalina
Fot. red.
W sobotę w Bibliotece pod Atlantami, w Oddziale Dziecięco– Młodzieżowym odbył się godzinny wykład skierowany do najmłodszych odwiedzających bibliotekę. Wykład zatytułowany był „Skaczące żabki, o ciągach, zaawansowanym języku matematyki i innych ciekawych rzeczach”.

Akademia umiejętności Matematycznych to autorski program Marka Matejuka. Prowadzi on ciekawe zajęcia dla uczniów głównie z Wałbrzycha i okolic w formie narracji matematycznej, z użyciem niespotykanych metod, zabaw, pomocy dydaktycznych. – Moim celem jest ukazanie trochę lepszej strony matematyki- mówi Marek Matejuk.

Wykład rozpoczął się zadaniem dla uczestników. Na podstawie obserwacji podczas zabawy mieli oni wyciągnąć konkretne matematyczne wnioski. Przydatne były one w kolejnej części spotkania, kiedy to słuchacze nabywali wiedzę między innymi na temat ciągów arytmetycznych. Biblioteczna sala stanowiła doskonałe miejsce do realizacji wykładu, ponieważ poza panującą tam atmosferą naukowego skupienia, uczestnicy mogli poczuć się swobodnie i domowo.

Poprzednie zajęcia Akademii Umiejętności Matematycznych odbyły się w WWSZiP. Zaplanowane są także kolejne spotkania- za tydzień odbędą się warsztaty z wykorzystaniem interaktywnych pomocy dydaktycznych. Akademia proponuje też cykliczne popołudniowe zajęcia w formie uzupełnienia edukacji szkolnej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiosna popiera nauczycieli

PiS stracił przodownictwo w sondażu

Prezydent Szełemej i radni miejscy włączają się w akcję wsparcia dla piłkarskiego Górnika

Dyplomatorium w PWSZ

Festiwal Tańca na finiszu

Nadchodzą wielkie kolejowe inwestycje

Oni będą działać na rzecz osób niepełnosprawnych

Karnawału nadszedł kres