MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Akademia Orange dla bibliotek

Wiadomości: Region
Piątek, 6 lipca 2012, 12:38
Aktualizacja: 13:02
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Fundacja Orange prowadzi Program „Akademia Orange dla bibliotek”. Jego celem jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, aby biblioteki publiczne stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi.

Biblioteka Publiczna w Mieroszowie, działająca w strukturach Mieroszowskiego Centrum Kultury, dzięki przystąpieniu do programu „Akademia Orange dla bibliotek”, uzyskała od Fundacji Orange dotację w wysokości 2479,64.

Dotacja ta jest przeznaczona na opłatę łączy internetowych w Bibliotece Publicznej w Mieroszowie oraz w filiach (Sokołowsko, Unisław Śląski) w 2012 roku oraz na zakup multimedialnych programów edukacyjnych. Celem dotacji jest edukacja, a także popularyzacja i zwiększenie wykorzystania Internetu wśród pracowników i użytkowników biblioteki. Dzięki dotacji użytkownicy bibliotek bezpłatnie korzystają z Internetu, a także mogą brać udział w zajęciach komputerowych organizowanych w bibliotekach, takich jak: nauka obsługi komputera i Internetu, poznawanie programów komputerowych, zakładanie poczty internetowej, używania przeglądarek, wyszukiwanie wszelkiego typu potrzebnych informacji. Działania te sprawiają, że biblioteki w gminie Mieroszów przyczyniają się do tworzenia społeczeństwa informacyjnego.

źródło:www.mieroszow..pl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W oczekiwaniu na start

Otwarci na inwestycje

Co ze stadionem?

Kuchciński nie zaszkodził

Wakacje w mieście

Kładka – duże wrażenie

Radni będą głosować w sprawie referendum

Projekcja na placu