MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Akademia Ludzi z Pasją

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 24 stycznia 2013, 9:05
Aktualizacja: 14:35
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W Bibliotece Miejskiej pod Atlantami miało miejsce kolejne spotkanie w ramach cyklu „Akademia Ludzi z Pasją”. Tym razem swoje prace prezentowała pani Jadwiga Kuriata, członkini Koła Rękodzieła Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Emerytów i Rencistów.

Pani Jadwiga zajmuje się szydełkowaniem od bardzo dawna, tworzy za pomocą szydełka i włóczki różne przedmioty i ozdoby: serwety, bombki, abażury. Na spotkaniu w Bibliotece prezentowała kwiaty robione właśnie na szydełku.

Jak opowiadała twórczyni pomysł na kwiaty wykonane w ten sposób narodził się z miłości do kwiatów i z niechęci do ich ścinania. Prawdziwe kwiaty szybko więdną a szydełkowe długo cieszą swoją trwałością, i tak od około 5 lat pani Jadwiga robi szydełkowe bukiety. Do zrobienia kwiatu lub całego bukietu kwiatów potrzebna jest „podkładka”, czyli liście lub bukiet sztucznych kwiatów. Artystka zastępuje sztuczne płatki szydełkowymi i w ten sposób powstają te niesamowite kompozycje. Swoje prace pani Jadwiga Kuriata prezentuje na różnych wystawach i spotkaniach.

„Kiedyś sprzedawałam lub dawałam w prezencie swoje prace, teraz już robię to bardzo rzadko, ponieważ ciężko mi się z nimi rozstawać” – powiedziała Jadwiga Kuriata.

Wszyscy chętni do obejrzenia szydełkowych bukietów mogą to jeszcze zrobić w Bibliotece pod Atlantami w Wałbrzychu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pieniądze dla działkowców

Dworzec Wałbrzych Główny idzie do remontu

Radni będą głosować w sprawie referendum

Odbudują zakład

Kuchciński nie zaszkodził

Uroczyste obchody

Wakacje w bibliotece

Ratują koźlęta