Sobota, 27 kwietnia
Imieniny: Felicji, Zyty
Czytających: 6698
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Agnieszka Steur w Galerii pod Atlantami

Środa, 27 lutego 2013, 15:58
Autor: red
Wałbrzych: Agnieszka Steur w Galerii pod Atlantami
Fot. organizatorzy
Już w piątek 1 marca o godz. 17.00 w Galerii pod Atlantami odbędzie się spotkanie autorskie z Agnieszką Steur, promujące książkę pt. „Wojna w Jangblizji. W tamtym świecie” połączone z prezentacją prac autorki ilustracji wałbrzyskiej artystki Ewy Kieńko Gawlik.

Agnieszka Steur – polonistka, nauczycielka, badaczka języka, pisarka, dziennikarka i felietonistka. Mieszka w Holandii. Od wielu lat prowadzi blog Emigrantka www.steuraj.blogspot.nl o tematyce emigracyjnej i kulturalnej. Współpracuje również z portalem internetowym Lejdiz Magazine, mającym swą siedzibę w Anglii, a zrzeszających emigrantki z wielu stron świata.

Za swoją twórczość literacką we wrześniu 2008 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie o nagrodę marszałka senatu RP dla dziennikarzy polskich i polonijnych pt. „Polacy na ścieżkach świata – blaski i cienie”. Swoją pracę zatytułowała: „Z pamiętnika Polki na emigracji: Kilka dni z wielu.” W grudniu 2010 roku zajęła I miejsce w kategorii proza w I Międzynarodowym Konkursie Literacko-Plastycznym Emigracja 2010 pt. „Tam dom mój, gdzie serce moje”. W 2012 roku w konkursie pod tytułem „Dzień po dniu” organizowanym przez magazyn „Zwierciadło” zdobyła Przepustkę Literacką, która jest wyróżnieniem dla ludzi pióra, będąca również zachętą do dalszej twórczości. W 2012 r. została nominowana do nagrody Polonus w Holandii – Polaka Roku w kategorii Kultura. Również w 2012 roku wzięła udział w akcji „Blogerzy Książki Piszą”, której zwieńczeniem było wydanie książki „Szkice z życia”. 10 stycznia 2013 roku ukazała się nakładem Wydawnictwa Poligraf pierwsza część trylogii fantasy pt. „Wojna w Jangblizji. W tamtym świecie”.

„Wojna w Jangblizji” to powieść o świecie zrodzonym w umyśle autorki, pełnym neologizmów i oryginalnych stworzeń. Adresowana nie tylko do młodych czytelników, bowiem mówi o sprawach uniwersalnych – przyjaźni (nie tylko między ludźmi), poświęceniu, wolności i szukaniu swojego miejsca. W opowieści Agnieszki Steur bez lęku można zagłębiać się w niespokojne i niepewne losy królewskiej rodziny. Znużenie codziennością znika w świecie magii i tajemnic, a chęć poznania sekretów skrywanych przez rodziców, towarzysząca niemal każdemu z nas, jest w pełni zaspokojona.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group