MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 7 lipca
im. Cyryla, Metodego

Agnieszka Perepeczko w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 26 lipca 2013, 13:25
Aktualizacja: Niedziela, 28 lipca 2013, 14:46
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Galerii Victoria odbyło się spotkanie z Agnieszką Perepeczko – modelką, aktorką i pisarką. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Inspiracje – Wokół książek”, ale tematy poruszane podczas spotkania nie ograniczały się jedynie do literatury.

Agnieszka Perepeczko ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Była aktorką Teatru Komedia, występowała również na scenie Teatru Dramatycznego i Teatru Rozmaitości w Warszawie. Zagrała w takich filmach jak między innymi „Krajobraz po bitwie”, „Motodrama”, „Wyspy szczęśliwe”, „Motylem jestem...” czy w serialu „M jak miłość”. Jako aktorka pracowała również w Australii, gdzie zamieszkała w roku 1981. Jest autorką książek „Fascynacje kulinarne gwiazd”, „Fascynujące podróże gwiazd”, „Babie lato, czyli bądź szczęśliwa całe życie”, „Strzał w dziesiątkę”, czy „Śniadanie w łóżku i inne rozkosze... kulinarne”.

Podczas wczorajszego spotkania w Galerii Victoria Agnieszka Perepeczko opowiadała nie tylko o swoich książkach, chociaż oczywiście ich treść i okoliczności powstania również były tematem rozmów, ale też o swojej karierze aktorskiej, która rozwijała się zarówno w Polsce jak i w Australii. Aktorka mówiła o najlepszych rolach, warunkach pracy na planie, opowiadała też wiele historii związanych z kręceniem filmów. Dużą część spotkania wypełniły opowieści o wyjeździe do Australii. Agnieszka Perepeczko przedstawiła sytuację w której wyjechała, początki życia w Australii, pracę i rozwój swojej kariery. Ważnym tematem spotkania była też przyjaźń, miłość i życie prywatne aktorki. W rozmowach pojawił się oczywiście również temat zmarłego w 2005 roku Marka Perepeczki.

Licznie zebrani słuchacze mogli podczas spotkania zadawać Agnieszce Perepeczko pytania, na które aktorka z chęcią odpowiadała. Pytania dotyczyły zarówno książek, ról filmowych, jak i prywatnego życia aktorki. Po spotkaniu można było kupić książkę Agnieszki Perepeczko, które autorka podpisywała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wystawa fotograficzna

Wrócił stand–up

Przyjedzie Duda

Ciekawie w lipcu

Festiwal odwołany

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Relaksacyjny koncert

Drugie spotkanie z BMK