MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Aglomeracja Wałbrzyska najlepiej rozwijającym się obszarem funkcjonalnym w Polsce

Wiadomości: REGION
Środa, 9 października 2013, 10:20
Autor: red
Fot. PAW
Takie opinie można było usłyszeć podczas Forum Metropolitalnego zorganizowanego 4 października w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Forum po raz pierwszy miało charakter międzynarodowy, a uczestniczyli w nim poza polskimi, specjaliści z Węgier, Słowacji, Republiki Czeskiej oraz Australii.

Tegoroczna edycja była podsumowaniem międzynarodowego projektu “Analysis of possibilities of implementing multi-level governance instruments in four chosen urban functional areas in the Czech Republic, Hungary, Poland and Slovakia”. W ramach podsumowania projektu poproszono o udział wałbrzyskiego urbanistę miejskiego, który w ramach dyskusji o wielopoziomowym zarządzaniu przestrzenią omówił historię rozwoju i doświadczenia związane z funkcjonowaniem Aglomeracji Wałbrzyskiej – „Aglomeracja Wałbrzyska: modelowa współpraca samorządów w ramach obszaru funkcjonalnego”. Na temat współpracy z wałbrzyską aglomeracją wypowiadał się również Paweł Skrzywanek, prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina SA – „Rola uzdrowiska w planowaniu rozwoju dużego miejskiego obszaru funkcjonalnego”.

Podczas konferencji wielokrotnie podkreślano znaczenie dla Dolnego Śląska doświadczeń wałbrzyskich dotyczących rozwoju i zarządzania obszarami funkcjonalnymi. W swym referacie Maciej Borsa, dyrektor Instytutu Rozwoju Terytorialnego we Wrocławiu, podkreślał (co potwierdzała również tocząca się dyskusja), że Aglomeracja Wałbrzyska jest nie tylko najlepiej rozwijającym się tego typu projektem w naszym województwie, ale i jednym z najlepszych, a być może najważniejszym, w Polsce w ostatnich latach.

Czytaj również

Będzie referendum?

Znamy wszystkich kandydatów PiS–u

Wyłonili wykonawcę

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~volver 9-10-2013 12:10
Kto nie wie co to jest "obszar funkcjonalny" i przeczy temu że dobrze się rozwija ten wróg UE. Niech żyje komisarz Barosso i Prezydent Szełemiej!
~nosferatu 9-10-2013 14:12
@volver, czy raczej @księgowy, ktoś kiedyś już Ci powiedział, zamiast wypisywać bzdury wyssane z brudnego palucha, oraz siać zaściankową głupotę i zawiść, znajdź sobie hobby, dziewczynę, kup sobie psa. Swoją drogą, ktoś tak bardzo zgorzkniały, tak bardzo nienawidzący świata który, go otacza musi być człowiekiem straszliwie nieszczęśliwym, coś jak Maciarewicz.
~Baba 9-10-2013 16:33
Gratulacje dla naszego Prezydenta. To dzięki niemu powstała Aglomeracja. I dzięki niemu możemy uzyskać więcej w ramach Funduszy UE. Myślę że jego widzenie Wałbrzycha w szerokiej perspektywie przynosi już rezultaty. Trzymam kciuki bo Wałbrzych to moje miasto i moje miejsce pracy, jak widać piękniejące z dnia na dzień.
~meksyk 9-10-2013 16:58
Obawiam się, że aglomeracja jeszcze niczego nie pozyskała z funduszy UE.
~Zaba 9-10-2013 17:12
Mamo chwalą nas, kopiują informacje ze strony urzędu i chwalą, a ja rosnę i rosnę jak długi w walbrzychu, to pisałem ja wesoły Romek, mam se w walbrzychu domek, a w domku tym siwy dym
~ułan bator 9-10-2013 17:55
Nie tylko w Polsce, ale i na świecie :)
~Scrappy Coco 9-10-2013 18:29
A dlaczego tylko w Polsce ? Ja sądzę, że na świecie, a być może i w galaktyce.
~Przybysz 9-10-2013 19:20
Bravo volver! nie zapominaj o naszym ukochanym Hermanie van Rompuyu!
~Małgorzatka 9-10-2013 19:23
nosferatu- pan Antoni Macierewicz to bardzo szczęśliwy facet i fantastyczny człowiek. Wiem co mówię a ty musisz mi uwierzyć na słowo!
~Rebel Yell 9-10-2013 20:41
Nosferatu zamiast oceniac innych ocen co osiagnela na dzisiaj aglomeracja. Myslisz ze jak ty masz hobby w postaci obcalowywania plakatu cesarza to wszyscy musza tanczyc na zawolanie? Redakcja przklepuje material nawet nie bardzo zastanawiajac sie nad tym czy oglasza sukces ktory mial miejsce czy tez zwykla propagande. Pamietam jak czarny poiotr co chwile oglaszal sukcesy z pomoca pana W............ i innych. I co? Wacikow sto!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dalej nie pojadą?

Strefa w Boguszowie?

Dyduch z numerem 1

Koalicja bez tajemnic

Kuchciński nie zaszkodził