MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 5 sierpnia
im. Mariana, Marii, Stanisława

Absolutorium dla burmistrza Jedliny

Wiadomości: REGION, Jedlina-Zdrój
Czwartek, 25 czerwca 2020, 12:34
Aktualizacja: Piątek, 26 czerwca 2020, 8:49
Autor: red
Fot. UM Jedlina–Zdrój
24 czerwca 2020r. odbyła się XX Sesja Rady Miasta Jedlina–Zdrój, podczas której Radni jednogłośnie udzielili Burmistrzowi Miasta Leszkowi Orplowi absolutorium za rok 2019.

Zgodnie z procedurą, radni udzielili wotum zaufania Burmistrzowi Miasta, będącym konsekwencją przedstawionego Raportu o stanie Gminy za rok 2019, następnie zapoznali się z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu w sprawie sprawozdania Burmistrza Miasta z wykonania budżetu Gminy Jedlina-Zdrój za 2019 rok, pozytywną opinią Komisji Rewizyjnej, a następnie podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia sprawozdania z wykonania budżetu za 2019 rok. Po zapoznaniu się z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej na temat wniosku o udzielenie absolutorium Radni przystąpili do głosowania uchwały w sprawie udzielenia absolutorium.

Komisja Rewizyjna we wniosku podkreśliła właściwe kierunki działań Burmistrza Miasta związane z pozyskiwaniem środków z zewnątrz, a także realizację inwestycji zwiększających atrakcyjność turystyczną Jedliny-Zdrój, w tym m.in. odbudowę wieży kościelnej, adaptację pomieszczeń szkolnych na żłobek, rozpoczęcie budowy Centrum Socjalnego, rewitalizację przestrzeni publicznej itp.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
33%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Pomoc dla cudzoziemców

Nieudany napad na kantor

MBP CK zaprasza

Wakacje z OSiR–em

Zabawa w OSK

Połączenie WORD–ów

Poszukują informatyka

Zagrożenie dla rozwoju