MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

90 lat w drodze

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 18 lutego 2010, 7:35
Aktualizacja: 12:49
Autor: EG
Fot. EG
Henryk Boratyński jest wieloletnim przewodnikiem i do niedawna prezesem wałbrzyskiego oddziału PTTK. Ma 90 lat. Wciąż wyrusza w drogę.

Przeszedł 160 tysięcy km - czterokrotnie okrążył kulę ziemską wędrując po naszym regionie i po kraju.

W ratuszu odbył się benefis Henryka Boratyńskiego z okazji 90. rocznicy urodzin. Reprezentacyjna sala witrażowa nie pamięta takiego tłumu gości. Przybyli przyjaciele pana Henryka – przewodnicy, ludzie kultury, reprezentanci różnych instytucji i środowisk, bo pan Henryk jest znaną i lubianą postacią w mieście.

Przyjaciele wspominali wspólne z panem Henrykiem wyprawy i przeżycia w drodze. Jubilat dowcipnie opowiadał o swoich doświadczeniach, także muzycznych, bowiem śpiewał w chórach i zespołach. Spotkanie uświetnił muzycznie Zespół Trubadurów Górskich złożony z przyjaciół przewodników oraz młodzi muzycy z wałbrzyskiego Społecznego Ogniska Muzycznego.

Laudacje i życzenia trwały długo. I my życzymy kolejnych 90 lat, najlepiej w drodze. Rada Powiatu Wałbrzyskiego i Rada Miejska przygotowały uchwały przyznające Jubilatowi tytuły Zasłużonego dla Powiatu i Zasłużonego dla Miasta.

Nad reżyserią uroczystości pracowali Alek Ziółkowski i Krzysztof Kobielec, spotkanie prowadził Krzysztof Kobielec.

Czytaj również

Kuchciński nie zaszkodził

Najszybsza babcia

Będą aplikować

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 18-02-2010 8:04
coś pięknego...warto pójść w jego ślady. Naprawdę ogromny szacunek i uznanie..........
~ 18-02-2010 16:54
zgodzę się z przedmówcą. Warto pójść w jego ślady właśnie po to by w artykule poświęconym jego osiągnięciom pokazać zdjęcie miłościwie nam panujących :) a myślałem, że to artykuł o Panu Henryku a nie o władzach miasta :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Referendum nie przeszło [Aktualizacja]

Wzmożone kontrole

Mistrzostwa w biathlonie

Radni będą głosować w sprawie referendum

Dyduch z numerem 1