MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

9. EKIDEN za nami

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 8 lipca 2013, 6:35
Aktualizacja: Wtorek, 9 lipca 2013, 14:49
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w fabryce Toyoty w Wałbrzychu odbył się 9. EKIDEN. Prawie dwustu pracowników Toyoty i zaproszonych gości rywalizowało w biegu sztafetowym na dystansie 1700 metrów. Dodatkowo zorganizowano Mini EKIDEN dla dzieci. Poza rywalizacją biegową na przybyłych gości czekało wiele atrakcji.

W sztafecie udział wzięły 23 zespoły. W każdym z nich było po osiem osób a każda osoba miała do pokonania dystans 1700 metrów. Poza biegaczami z Toyoty w Ekidenie udział wzięły zaproszone ekipy. Najlepszym czasem biegu poszczycić się mogła „Grupa Biegowa Wałbrzych”. Dodatkowo zorganizowano Mini Ekiden dla najmłodszych. W Mini Ekidenie dystans był uzależniony od wieku uczestników. Jednak niezależnie od tego, czy była to sztafeta na dystansie 1700 metrów, czy bieg maluchów na dystansie 25 metrów, każdy bieg wzbudził niemałe emocje zarówno wśród uczestników jak i licznych kibiców i gości.

Wczorajszy dzień w fabryce Toyoty to nie tylko bieg, ale prawdziwy piknik rodzinny z licznymi atrakcjami. Odbyła się prezentacja ekologicznych i nowoczesnych rozwiązań dla domu, wraz z poradami i przedstawieniem najnowszych rozwiązań. Był rajd samochodowy "o kropelce", w którym można było wziąć udział zasiadając za kierownicą najnowszego modelu Toyoty. Były pokazy i szkolenia Bezpiecznego Kierowcy, udostępniony był cieszący się dużym zainteresowaniem symulator jazdy, była prezentacja samochodów Toyoty. Odbyła się też akcja oddawania krwi i rejestracja dawców szpiku kostnego oraz bezpłatne badania mammograficzne. A dla najmłodszych Organizatorzy zapewnili strefę zabaw z licznymi atrakcjami, konkursami, zabawami i malowaniem twarzy.

Tradycyjnie przy okazji biegu Toyota przekazała darowiznę w kwocie 10 złotych od każdego biegacza na rzecz organizacji zajmującej się pomocą osobom niepełnosprawnym. W tym roku była to Fundacja "Pomocna dłoń".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Warsztaty na wakacje

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Śmieci skrzydeł nie mają

Przetestują autobus

Sala Krzywa odzyskuje blask

Duda w Wałbrzychu

Przyjedzie Duda

Miasto broni strażników