MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 1 sierpnia 2017, 18:27
Aktualizacja: Czwartek, 3 sierpnia 2017, 9:43
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Dziś przypada 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Wałbrzychu, podobnie jak w wielu innych miastach Polski odbyły się uroczystości upamiętniające to zbrojne wystąpienie przeciwko okupantowi.

Uroczystości odbyły się na Placu Kościelnym. Tam przypomniana została historia Powstania Warszawskiego a pod Pomnikiem Niepodległości złożono kwiaty, aby upamiętnić powstańców i oddać im hołd. Warto zaznaczyć, że uroczystość rozpoczęła się od "Ogłoszenia alarmu" - trzyminutowego, modulowanego sygnału dźwiękowego, który został wyemitowany zgodnie z Zarządzeniem Nr 225 Wojewody Dolnośląskiego z dnia 17 lipca 2017 r. dokładnie o godzinie 17.00 - tak zwanej "Godzinie W", w której rozpoczęło się Powstanie Warszawskie.

Rozpoczęte 1 sierpnia 1944 roku Powstanie Warszawskie stanowiło zbrojne wystąpienie militarne przeciwko wojskom niemieckim. Zorganizowane zostało przez Armię Krajową i stanowiło część tak zwanej akcji "Burza". Należy zaznaczyć, że po wybuchu powstania nacierająca na zachód Armia Czerwona wstrzymała swoją ofensywę w kierunku Warszawy. Powstańcy prowadzili nierówną walkę przez 63 dni. 3 października 1944 roku nastąpiła kapitulacja, kończąca powstanie.

Czytaj również

Wszechstronność doceniona

Dyduch z numerem 1

Ugoszczą najlepszych

Komentarze (63) Dodaj komentarz

~a gdzie PiS 1-08-2017 18:56
Z PiSu nikogo nie było ?
~pytacz 1-08-2017 19:09
Cześć i chwała Bohaterom!
~Cebulak 1-08-2017 19:40
Cześć i chwała Bohaterom!
~Zadziwiony 1-08-2017 20:21
Nie wiem jak to można PO prostu zrozumieć... Gratuluję hipokryzji i jednego dnia upamiętnienie ofiar komunistycznych, a drugiego ich bezimiennych ofiar, którzy walczyli właśnie przeciwko również nim.
~bicz_bozy 1-08-2017 20:47
polecam poczytać Zychowicza, w końcu historycznego guru niepokornych i niezależnych (szczególnie od pisowskiej kasy).
~Troll 1-08-2017 22:04
~bicz_bozy- masz rację.Chodzi tu o "Obłęd 44" .Myślę,że to 0n winien być czytany w szkołach, jako lektura obowiązkowa.Wtedy będzie mniej zbędnych ofiar ,a więcej przemyślanych i realnych zwycięstw, a nie tylko moralnych..
57jurand 1-08-2017 22:07
Hańba wszelkim ,,Monterom i Borom'' za przelaną krew niewinnych dzieci.Oby nie urodzili się już tacy ludzie co mają w doopie życie innych. 33tyś dzieci skazanych na śmierć w imię zasranej polityki.
~pytacz 1-08-2017 22:09
A ja się nie dziwię , bo czemu się dziwić jeśli się zna fakt braku kręgosłupa moralnego członków PO? Lokalne PO by było w stanie oddać hołdy ,,Państwu Islamskiemu" o ile by znalezli się w obliczu ich władzy. PiS jest silne to i podlizują się mocniejszemu jak to mają w zwyczaju. Za ich rządów wyzywali uczestników manifestacji patriotycznych ,,kibolami i faszystami" a teraz sami chyba się muszą tak nazwać aby być konsekwentnymi. Reszcie uczestników dziękuję za udział z całego serca! 44 pamiętamy!
~pytacz 1-08-2017 22:50
Jurand, a dlaczego zapomniałeś dopisać że hańba niemcom którzy mordowali w 44 r.l warszawiaków po piwnicach i szpitalach? Pochwalasz to czerwona gnido?
~Marek Ż. 1-08-2017 23:13
Cześć i chwała bohaterom.
~antygona 2-08-2017 1:38
w tym powstaniu zginęło rodzeństwo mojej babci. Jaka szkoda, że ich poświecenie zostało obrócone w gooowno przez np. takich tutejszych propagandzistów. No, ale w ramach przypomnienia - dzięki takim mówimy po polsku i istniejemy. Teoretycznie obecnie, bo teoretycznie ale jednak.
~antygona 2-08-2017 1:40
pytacz, a co powiesz o Limitach NFZ - tu skoro już jesteśmy przy mordach na rodakach?
~Tss 2-08-2017 8:00
Co to za przebierancy przy pomniku? Zydek nawet swoich "zolnierzy" juz ma?
~ks Sowa 2-08-2017 9:10
No coz. Sa dwa rodzaje ludzi. Jeden pod wplywem codziennych mordow, gwaltow na najblizszych, widokow palenia zywcem dzieci, wyzwala w sobie chec zemsty i dzialania, by wiecej na to nie patrzec kosztem nawet swojego zycia. Jest tez drugi rodzaj czlowieka, ktor woli sie schowac w szafie i przez szpare patrzec jak gwalca mu zone, corke, jak kolba synowi rozwalaja czaszke w swoim wlasnym domu, siedziec cichutkow szafie i czekac az okropienstwa przemina, byle tylko tez nie byc zgwalconym. Mimo okrucienstw przeczekac. I obie postawy w dobie okrucienstw okupanta mozna by zrozumiec. Ale... cdn
~ks Sowa 2-08-2017 9:15
nie rozumiem, jak ci o mentalnosci szafowego tchorza moga jeszcze tych co sie w szafie nie chowali opluwac? Cynicznie opluwac, wiedzac ze za zniszczenie Warszawy nie odpowiadaja Warszawiacy, bo to nie oni niszczyli do gruzu swoje domy, tylko Hitler wydal rozkaz zniszczyc Warszawe z ziemia. Cyniczni szafowi podli klamcy, twierdza ze to nie Niemcy palili zycem kobiety i dzieci, tylko to jest wina Powstancow, jakby to oni wywlekali z domow z piwnic cale rodziny i rozsztrzeliwali dla przyklady, czy ot popratsu tak dla hitlerowskiej zabawy. Powiem wiecej, wybaczylbym nawet takiemu obserwatorowi z szafy, ale ktory zyl w tych czasach i to przezyl. Ale co mozna powiedziec o starych komuchach, ktorzy pluja na bohaterstwo Powstancow tylko dlatego bo komuna oduczyla ich milosci do dumy narodowej?
~ks Sowa 2-08-2017 9:21
Co mozna powiedziec o ludziach, ktorzy cieplusio sobie pod okiem Kiszczaka siedzieli w biurach, ci co dostawali mieszkania od SB wiadomo za co. Czy chocby o takim Sikorskim, ktory dostal misje od MIskwy czy Berlina by w rok w rok w rocznice PW pluc na powstancow i ich bohaterstwo. Kim ci podli mali ludzie sie, by w ogole oceniac Powstanczy zryw? No kim? Nikim. Tak wiele slow Powstancy mowili o Bogu, Honorze, Ojczyznie o najwazniejszych wartosciach patrioty, nawet w otoczeniu Hanki z Warszawy. Ciekawe czy wy straznicy komuszej pamieci wraz z Hanka z Warszawy na przedzie wzielibyscie zyjacych jeszcze Powstancow, np takiego Scibor-Rylskiego do teatru, np na Klatwe. Na wasza lewacka sztuke. Podli mali ludzie, ktorzy sami nic nie osiagneli. WYprowadzcie sie jak SIkorski do Moskwy badz Berlina.
~ks Sowa 2-08-2017 9:25
Mali podli ludzi i zostawcie juz Polske i jej bohaterow w spokoju. Za wiele juz sie nasza matka wszystkich juz wycierpiala. Nie potrzebni im tacy synowie, ktorzy wiecznie przy kazdej okazji pluja na to co w naszej matce najcenniejsze. Poprostu jak macie robic za podlych zgnilych mentalnie trolli poporostu zamilczcie. Nie dla mnie, lecz dla bohaterskich Powstancow i dla tego co wycierpieli, ktorzy np jak Scibor-Rylski i inni sie juz zegna z tym swiatem. Tepe matoly.
~ks Sowa 2-08-2017 9:31
BAdzcie wzorem dla guru Bartoszewskiego i uszanujcie to ze byl tez Powstancem i poprostu badzcie w ten dzien przyzwoici. Przeciez KODziarstwo nawet jego im sobie przyjelo czyz nie? WIec chociaz nie plujcie w rocznice Powstania na swojego patrona jak SIkorski. Historia was oceni. I teraz pytanie. O tych szafowych tchorzach, ktorzy nic nie przezyli i pluja na bohaterski zryw. Co przypisuja hitlerowskie zbrodnie, gwalty, mordy, zniszczenie Warszawy bohaterskim Powstancom. CI ktorzy obciazaja Powstancow za smierc 200 tys cywilow. Czy tacy zasluguja na miano gorszy sort? albo inaczej czy jest to lepszy sort?
idler73 2-08-2017 9:41
Moje poglądy są oczywiste dla bywalców tego forum, z radością określam siebie jako UBwatela, lewaka, kodomitę, na złość pisiackiej hołocie i z ogromną przekorą oraz dystansem do samego siebie, szkoda, że cechy te, dla pisiackiego kato-faszysty są niedostępne. Ale ... Szanowni państwo, nie obrażajcie powstańców, a dyskusje o powstaniu, przenieście z rynsztoka do sal akademickich, dla pisiaków i tak nie dostępnych. Mam jednak bardzo złe wiadomości dla dyżurnego frustrata @pytacza vel @księgowego, otóż radzę mu, żeby przeczytał, co jego idol pajac Korwin Mikke napisał w piśmie Najwyższy Czas o powstaniu i powstańcach. Może nasz frustrat zweryfikuje nieco poglądy ? Chociaż nie sądzę, beton rozwalić można tylko młotem, myśl wolna mu nie groźna :)
~tylko PO i IP 2-08-2017 9:52
Oprocz PO tylko Inicjatywa Polska.. masakra, nikt z PiS, Nowoczesnej, PSL, o SLD nie wspominając... wstyd Panowie, Wstyd!
~ks Sowa 2-08-2017 10:01
tego gorszego sortu nawet palcem wskazywac nie trzeba. Sam sie zglasza, niektorzy maja nawet parcie do obnazania sie publicznego z tym faktem. No jak... To wzielibyscie Powstancow Warszawskich do teatru na Klatwe gorszy sorcie? Co ze slowami Bartoszeskiego? Waszego guru? Warto byc przyzwoitym? Co powiedzial Bartoszewski o Sikorskim i jego slowach o Powstaniu?
57jurand 2-08-2017 10:23
Chcielibyście być cześcią zachodniej cywilizacji, ale nigdy nią nie będziecie.Gdy wy Polacy posyłaliście wlasne dzieci na śmierć na barykadach.Wielka Brytania zorganizowała ewakuację londyńskich dzieci do Kanady ,żeby uchronić je przed niemieckimi bombami. W czym też zasługa naszego statku ,,Stefan Batory''W mieście walczyli dorośli mieszkańcy i żołnierze a dzieci bezpieczne i ochraniane czekały na zwycięstwo. Taki to zgniły zachód . Nigdy nie zmienię zdania na temat tego warszawskiego tumultu.
~Obiektywnie 2-08-2017 10:23
Kto tam wpuścił tych buroli z racami ??
~ks Sowa 2-08-2017 10:34
Nikt dzieci na smierc nie wysylal, jak juz to sami szli z usmiechem na twarzy, rwali sie do walki ze zlem, bo nie mogli patrzyc na codzienny, podkreslam CODZIENNY TERROR, GWALTY SIOSTR I MATEK I MORDY BRACI. Nikt ich nie przymuszal. Nikt jak w Armii Czerwonej Zarazy za nimi nie szedl i nie strzelal im w plecy, gdyby chcieli zawrocic. Walczyli i gneli z czystosci serca! TO NIE POWSTANCY MORDOWALI DZIECI TYLKO NIEMCY!! GORSZY SORCIE PRZESTAN PLUC NA POLSKICH BOHATEROW!! ZAMILCZ!!
~ks Sowa 2-08-2017 11:06
Propagowanie hitleryzmu jest zabronione w Polsce. Propagowanie komunizmu rowniez jest w Polsce zabronione. Znikaja komusze nazwy ulic, odkomuszenie w sluzbie cywilnej, zagraniczznej, policji i w wojsku. Nieldugo w sadach i telewizji. Znikaja komusze pomniki na czesc czerwonego okupanta. Z drugiej zas strony powstaja Muzea o Powstaniach, Zolnierzazch Wykletych. Na ulicach mlodziez nosi ciuchy nie z Sierpem i Mlotem, nawet nie z TW Bolkiem, tylko z symbolami AK i PW. Kto wygral? PRWADA i PRAWDZIWE BOHATERSTWO. Nie wykreowane przez okupanta, tylko takie prawdziwe, Polskie oparte na Milosci do Ojczyzny, Boga i na Honorze. Nie na strachu, przymusie i gwalcie, klamstwie. Niemieccy i Moskiewscy sludzy, Gorszy Sorcie przegraliscie na calej linii. Bo wytoczyliscie walke z Polska i jej wartosciami!!
~roś 2-08-2017 12:08
A Anna Zalewska ? czemu tak nieobecnie milczy. Czyżby do PCK wstąpiła? A aresnalista domowy Dworczyk? pewnie wybija medal.
~roś 2-08-2017 12:11
Posterunek mundurowców (fot. nr 2), to jakaś kpina. A warszawiaków to mordowali także Ukraińcy.
~Maniek 2-08-2017 13:06
PiS byl tylko zorganizowal alternatywna akcje na Placu Grunwaldzkim ale o tym ten portal nie napisze
~Gonzo 2-08-2017 13:22
Maniek a czyj to debilny pomysł żeby bojkotować oficjalne obchody. Tez nie cierpię PO i innych zdradzieckich twarzy ale rocznica to rocznica.
~Maniek 2-08-2017 13:24
PiS byl tylko zorganizowal alternatywna akcje na Placu Grunwaldzkim ale o tym ten portal nie napisze
~ks Sowa 2-08-2017 13:31
Ale dlaczego bojkotowac? Kazdy ma prawo do demonstracji i manifestacji gdzie i kiedy chce chyba? Szczegolnie by uczcic PW. Przeszkadza im nieobecnosc? A palowanie i pacyfikowanie spontanicznego chocby Marszu NIepodleglosci wam pasowalo w Siweto Niepodlwglosci wszystkich Polakow? Ale wroce jeszcze do Powstania. Nie maja prawa krytykowac Powstancow i ich decyzji podejmowanych w czasie Hitlerowskiej okupacji ci, dla ktorych jedyna okupacja jaka przezyli bylo podbiurko Jerzego Urbana czy Kiszczaka.
~Obiektywnie 2-08-2017 14:22
Dobrze, że Pis'iory nie przyszły, bo jeszcze komuś, tak jak w Warszawie, przyszłoby do głowy drzeć ryja na temat czerwonej hołoty ;-)
~Obiektywnie 2-08-2017 14:26
A tak na marginesie jakim KASTRATEM UMYSŁOWYM trzeba być, żeby w rocznicę wybuchu Powstania i w ogóle w kontekście Powstania wydzierać się na temat lewactwa i czerwonych !! DZIECI - MNIEJ WAGARÓW i KOSZULEK Z SYMBOLAMI, o których - jak się okazuje, nie macie pojęcia - WIĘCEJ KSIĄŻEK i LEKCJI HISTORII !!
~ks Sowa 2-08-2017 14:56
no tak... jakim to KASTRATEM UMYSLOWYM TRZEBA BYC, jakim KOMUCHEM trzeba byc, zeby nie wiedziec jaki dzien jest uznawany za rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego. Dla komuchow, w dzien Powstania Warszawskiego mozna tylko pluc na Powstancow Warszawskich. Na tych co deptali pamiec o Powstaniu przez ponad pol wieku i dalej to robia, pluc nie wolno, bo bedziesz katsratem. Plucie na Powstancow w rocznice Powstania, nie zasluguje nawet na komentarz komucha, bo jest akceptowalne. Zganic trzeba plucie na komuchow i czerwonych. I o tym wlasnie mowie, gdy mowie o Gorszym Sorcie.
~ks Sowa 2-08-2017 14:58
Obiektywnie, to ty siedziales pod biuerkiem Urbana, to jedyna okupacja, ktora przezyles. Nie trwalo to 4 lata, bo skad u Urbana tyle sily? Jak widzicie straznikow niePolskiej historii jest w narodzie jeszcze sporo. Oj sporo.
57jurand 2-08-2017 15:31
Miałem przyjemnosć poznać gościa ktory był nieletnim żołnierzem w armii Berlinga . Gdy zeszliśmy na temat powstania opwiedział jak dowodca kompanii zrobił zbiórke żołnierzy i w dalszej części gdy już wiedzieli ,że idą na pomoc Warszawie ,kazał wystapić nieletnim żołnierzom ( on miał 17) i nakazał im zostać w odwodzie. Po jakims czasie żołnierze przeprawili ciężko rannego dowodcę na drzwiach przez Wisłę.Jak widać wszystko zależy od dow ództwa i ich rozsądku. Tu akurat było odwrotnie i dlatego nigdy nie uznam inicjatorów powstania za mądrych ludzi ,przykro mi.
~dziadek 2-08-2017 15:37
Jestem sympatykiem środowisk patriotycznych wiec z natury przeciwnikiem takich formacji jak PO , Nowoczesna czy pogrobowców SLD nnie jakiej Inicjatywy Polskiej (z nazwy polskiej) . Moim zdaniem jednak w Wałbrzychu PiS i inne formacje pro polskie tez wymagają reformy. Działania np pana Cezarego K. są dobre dla harcerzy nie dla poważnej formacji politycznej. Podobnie z radnymi którzy są dość przypadkowi w tym klubie. Jedna tak naprawdę ze środowiska PO drugi stałe z nimi wcześniej współpracujący, jedna pani od wystąpień religijnych i wspomniany wcześniej wieczny chłopiec. Myślę że i tu konieczna jest dobra zmiana czego życzę i wam gdyż pomimo mojej notorycznej bezpartyjnosci dobrze życzę PiSowi i liczę na odspawanie nietykalnych elit od stołków.
~ks Sowa 2-08-2017 16:25
Pomijam fakt, ze Berling byl skazany na kare smierci za dezercje z armii andersa. Potem pisal deklaracje do ZSSR: "My niżej podpisani oficerowie byłej Armii Polskiej stwierdzamy, że naród polski dotychczas był oszukiwany i wyzyskiwany przez klasy posiadające. Dopiero Związek Sowiecki wskazał właściwą drogę do uszczęśliwienia wszystkich ludzi". Oficerowie Berlinga to pozniej kadry PKWN, zas zolnierzom wpajano propagande, ze ida sie bic za Katyn. Z armia czerwona idziemy sie zemscic za Katyn na Niemcach. To dlatego Berling jest stawiany dla ciebie za wzor? Bo zaprzedal sie Moskwie?
~ks Sowa 2-08-2017 16:26
Dziś wiemy już, że rozkaz o desancie został wydany w Moskwie przez Stalina, a Berlingowi 15 września przekazał go marszałek Armii Czerwonej Konstanty Rokossowski. Zażądał on również szczegółowych raportów z przebiegu operacji, które Berling miał mu dostarczać trzy razy dziennie. O ósmej rano, pierwszej po południu i dziesiątej wieczorem. Meldunki te były zapewne przekazywane na Kreml. Kolejny kwiatek o bohaterstwi Berlinga i o tym kto decydowal.
~ks Sowa 2-08-2017 16:34
!Jak widac, do komuchow nie dotarlo, ze zamiast pluc na Polskich bohaterow maja MILCZEC.
~ks Sowa 2-08-2017 16:39
Prawda jest taka, ze Berling si enie zbuntowal i bohatersko nie ratowal Warszawy. On dostal rozkaz. wiadomo od kogo. A dlaczego walsnie dostal ten rozkaz w tym momencie? Bowiem AK zaczelo negocjacje kapitulacji powastania. Dla Stalina, bylo to za szybko, bowiem Warszawa sie jeszcze nie wykrwawila i zbyt wielu patriotow jeszcze zylo. Zatem rozkazal Berlingowy przeprawe skazana na porazke przez rzeke. Dowdztwo AK widzac, ze Ruskie w koncu zareagowali na wykrwawianie Warszawy, negocjacje o kampitulacje z Niemcami zerwali. Jak sie to skonczylo? Wiadomo dalszym niszczeniem Warszawy. Berling nie wrocil komuchu na drzwiach przyniesiony, tylko zostal pozniej odwolany z dowdzenia. Juz wiecie, dlaczego rok w rok, przypominani jest Berling przez komuchow? Bo sprzedal sie Moskwie. To wzor dla komuchow
~ks Sowa 2-08-2017 16:40
A Powstancy symbolizuja niezlomnosc, walke do konca i honor i wiernosc do smierci. Takei cechy w komuchowie nie zasluguja na uznanie.
~pytacz 2-08-2017 16:50
Zapomniałeś Jurand jak hitlerowcy uzywali 12-letnich hilerjugend na barykadach Wrocławia i Berlina? Dzieci -żołnierzy używała każda ze stron.Co do powstania to czasem w życiu chodzi o coś więcej niż o przeżycie. Tym są zainteresowane jedynie rurkowce na dnie Rowu Mariańskiego oraz lewacy jak słusznie zauważył Korwin.
~Ler 2-08-2017 17:01
Mankowi chyba się coś pomyliło bo PiS w żadnym wypadku nie był inicjatorem minuty ciszy na Pl. Grunwaldzkim. Mieszkańcy Wałbrzycha, głównie młodzież spotyka się tam od lat by poświęcić tą chwilę na pamięć i zadumę o Żołnierzach Powstania Warszawskiego a politycy Prawa i Sprawiedliwości pojawili się tu po raz pierwszy. Nie o to chodzi z resztą kto gdzie i jak ale o to byśmy wszyscy pamiętali.
~Do Ler 2-08-2017 18:00
Nie wazne kto. Wazne ze w dobrej sprawie.
~Hans 2-08-2017 18:43
Kto spalił Żydów w Jedwabnem?
~Mosze 2-08-2017 18:54
Zostali zastrzeleni przez Niemców co jest do udowodnienia w przypadku ekshumacji.
~ks Sowa 2-08-2017 19:01
Kto spalil ci mozg?
57jurand 2-08-2017 20:30
Tak dzieci walczyły bo ci co je wykorzystywali to zwykli zbrodniarze .I wtedy i dzisiaj gdy tworzy sie oddzialy z dzieci -zolnierzy wykorzystuje siei ch dziecięca naiwność.W czasie wojny Iracko-Irańskiej dzieci żołnierze irańscy służyli za wykrywacze min detonowali je chodząc po nich.Jedno wielkie draństwo.Twoja linia rozumowania to taki prawacki bełkot.Zapewne żałujesz żeś nie zgnileś w warszawskich obsranych kanałach.Dzieki losowi i mądrym ludziom nie dane mi było robić za mięso armatnie i to jest moje szczęście . .
~ 2-08-2017 20:36
dziadek jestes PiSowcem wstydzisz sie swoich czy co
~ks Sowa 2-08-2017 22:52
Kto spalil Zydow w Jedwabnem? Gorszy Sort sluzacy Niemcom?
~pytacz 3-08-2017 8:16
Ten gorszy sort na żołdzie fundacji niemieckich strojący się w polskie flagi pod sądami strzelał by bez wahania nawet do Polaków, a potem w świat by szło że ,,Polacy przelali krew Polaków". O byciu Polakiem nie świadczy posługiwanie się językiem Polskim.
~ks Sowa 3-08-2017 9:04
Widzisz nawet Warszawskie dzieci mialy wiecej dumy, honoru i odwagi od starego komucha. One lepiej wiedzialy niz ty ze na gwalty i mordy na najblizszych, ktore byly codziennosci w koncu trzeba zareagowac. Ty czekalbys tylko i na to wszystko patrzyl, chory komuchu. Kiedy przestaniesz pluc na powstancow? Widzisz, wzorem dla Polskiej Mlodziezy sa wlasnie Mlodzi Powstancy, a nie stare komuchy jak ty. Widzisz ze historia pamieta o bohaterach nie pacholkach. Wystarczy byc mlodym bohaterem i zyskasz szacunek pokolen. Bedac starym wieloletnim sluga Moskwy nikt o tabie pamietac nie bedzie, a jak juz to tylko w zlym swietle, w kontekscie targowicy. Usilnie na to praujesz plujac na bohaterstwo Powstancow karle moralny ty.
~ks Sowa 3-08-2017 9:07
Juranda staregozgorzknialego komucha boli to, ze on sluzyl 50 lat komuszej Polsce i odchodzi w zapomnienie. A jego miejsce zastepuja boahterzy Powstania Warszawskiego. Boli go to ze mlodziez w Polsce ma za wzor nawet nieletnich Powstancow, a nie jego, wieloletniego sluge Moskwy. Tyle wysilku wlozyl w propagande Moskiewska, a mlodzi tylko na niego pluja, nie rozumie tego, co udowdnia za kazdym razem, sam o tym mowi nie rozumiem jak. A wiec jurandzie TAK. Powstanicy i WYkleci powracaja w chwale, tcy jak ty odchodza upokorzenie w niechwale. I to straznika komuszej pamieci boli.
~ks Sowa 3-08-2017 9:10
Najbardziej rozbawil mnie jego kwik, ze dzicie... to po co sa dowody w dzisiejszej Polsce... Nie ma to jak relatywizowac czas okupacji dzisiejsza Polska. Jak Hanka z Warszawy, cos maja ze soba wspolnego ta co wyrzucala Powstancow z mieszkan i ten co pluje na Powstancow, ze podpinaja pod okupacje hitlerowska dzisiejsze czasy. Ale wracacj do tcyh dowodow na 18-tke, to mlodzi nieletni Powstancy po tym co piszesz wychodzi na to ze bardziej zasluzyli na dowod RP niz stary zgorzknialy komuch jak ty.
~dziadek 3-08-2017 11:13
Nie jestem PiS owcem chociaż im sprzyjam bo są najbliżej prawdy i dobra ojczyzny ze wszystkich formacji politycznych . No może cześć Ruchu Kukiza również. Dlatego chciałbym żeby i w Wałbrzychu odnieśli sukces a tego się nie da bez zmian w "betonie"
~ks Sowa 3-08-2017 11:20
dziadek: szczerze tez tak uwazazm. Czas na mlodych. Czas rozbic skostniale struktury, ale nie mozna odbierac im checi... poprostu sa nieskuteczni. Co o tym swiadczy? Chocby to ze Walbrzych jest wciaz za bardzo czerwony i to, ze Sitwa non stop tu wygrywa. Nie potrafili anwet wykorzystac Korupcji wyborczej, Ludwiczuka, Chlebusia, Ewangielu, Kruczkowskiego, za Romana nie potrafili wykorzystac obwodnicy, Debu Romana, Mobruka!!, Starej Zlomiarni, czy tez upadku sportu druzynowego. Nie wspominajac o bliskim bankructwie miasta. Sa nieatywni. Nie ma ich w przestrzeni publicznej. Szacunek ze sie pokazaliscie z patriotyczna mlodzieza w rocznice Powstania. Ale to za malo, zeby zmienic Walbrzych na lepsze. Zeby oczyscic Walbrzych. Zrobcie miejsce dla mlodych, inteligenntnych przede wszystkim i z zapal
~ks Sowa 3-08-2017 11:21
szczerze to nawet z komusza aktywnoscia taki ROmbacher bez matury bije was na glowe. A wy gdzie jestescie? Nie uwazacie ze wygrane PO w tym miescie, to tez wasza wina?
~Obiektywnie do ks Sowa 3-08-2017 14:30
GŁOWA CIĘ NIE BOLI MIERNOTO INTELEKTUALNA ??? Przestań sypać tymi cytatami bez podawania źródła bo cie za prawa autorskie ktoś skasuje !!!
~ks Sowa 3-08-2017 14:56
masz szanse wykazac sie merytorycznie w temacie o protestach karle moralny. CO wniosles do dyskusji matole, po za oplaconym hejtem? Jakos nie moge tam znalezc nikogo kto by preezentowal himalaje intelektualne. Ty tez tam nie zagladasz bo? Bo nie chcesz udowodnic nade mna twojej wyzszosci intelektualnej? Tak obiektywnie? Z takim jak ty jest jeden problem. O tym jacy wy madrzy i sprawni intelektualnie mozemy od was tylko uslyszec jak o tym mowicie, nigdy w czynach. Dlaczego? Idz do tematu o protestach w obronie saadow, zadalem tam z 20 prostych pytan. Udowodnij jak jestes madry, odpowiedz na nie. Matole, nikt cie za inteligenta nie wezmie, tylko dlatego ze tak o sobie mowisz. Udowodnij to, albo zamilcz karle moralny. Co znow cie ponizylem?
~obiektywnie obiektywnego 3-08-2017 15:57
przerosly pytania.
~J-23 3-08-2017 22:16
Polewa pyta dziadka: dziadku, kto to stoi obok ciebie na zdjęciu? Taki niski pan z grzywką i wąsikiem, z ręką uniesioną do góry? Dziadek odpowiada: a widzisz, wnusiu polewo, to jest tak zły pan. Polewa: a dlaczego ty stoisz obok niego i też masz tak samo uniesioną rękę? A widzisz wnusiu polewo, ja stoję przed nim i mówię: hola hola, zły panie.
~ks Sowa 4-08-2017 1:16
Brawo ty, a na marsacha wolnosci z PO Katiusza?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni będą głosować w sprawie referendum

Zatrzymanie Jakuba A. okazało się zasadne

Kuchciński nie zaszkodził

Ósemka inaczej

Chronią przyrodę