MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

70–lecie szkoły w Starych Bogaczowicach

Wiadomości: REGION, Stare Bogaczowice
Poniedziałek, 30 listopada 2015, 11:26
Aktualizacja: 11:30
Autor: red
Fot. UG Stare Bogaczowice
"Czasu nie da się zatrzymać, ale warto wracać do chwil, które pozostają w naszej pamięci na zawsze".

28 listopada szkoła w Starych Bogaczowicach obchodziła 70 urodziny. 70 lat to niezbyt dużo w porównaniu z ponad 800-letnią historią wsi, ale jak się okazuje, szkoła to nie tylko placówka oświatowa czy lokalny ośrodek kulturowy, ale przede wszystkim miejsce, w którym zbiegły się ludzkie losy.

70-lecie szkoły stało się pretekstem do odwiedzania, wspomnień, odkurzania przeszłości. Uroczystość przekształciła się w spotkanie ogromnej, szkolnej rodziny. Niektórzy rozpoczynali tu swoją karierę zawodową, inni wyruszali stąd w dorosłe życie. Niezależnie od tego, dokąd dotarli i jaką drogę obrali, w tym dniu powrócili do miejsca, w którym zostawili część swojego życia.

Tak doniosła uroczystość zgromadziła także wielu znamienitych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz ustawodawczych i samorządowych: posłanki Izabela Katarzyna Mrzygłocka i Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, senator Wiesław Kilian, v-ce starosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski. Przekazane zostały też życzenia od minister MEN Anny Zalewskiej.

W części artystycznej wystąpiła młodzież i nauczyciele prezentując historię szkoły i ich absolwentów. Na zakończenie na salę wjechały ogromne okolicznościowe torty. Uczestnicy z zainteresowaniem oglądali przygotowane wystawy z dokumentami i zdjęciami przedstawiającymi dzieje szkoły.

Czytaj również

Szef PO z wizytą w Wałbrzychu

Włamał się do mieszkania i ukradł sprzęt elektroniczny

Pasjonująca rywalizacja przedszkolaków z gminy Mieroszów i Czech

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~marzenaw 30-11-2015 19:52
Wszystko ładnie, a gdzie jest ten bez którego siedzielibyście w kurnej chacie, albo w prymitywnych warunkach. Taka impreza bez Świętalskiego to porażka, brak kultury i obciach dla organizatorów. Tak łatwo podszyć się pod sukces innych.
~kolarz 1-12-2015 9:04
Zdjęcie 18 mówi wszystko, bawcie się!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Miasto chce poczynić kolejny krok ku budowie basenu odkrytego

"Autochodzik" dla najmłodszych

Robert Wróbel nadal dyrektorem II LO

W Czarnym Borze najmłodsi będą eksperymentować z nauką

Zostań krawcem