MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

70 lat polskiego Wałbrzycha – konkurs

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 26 czerwca 2015, 6:25
Aktualizacja: 7:16
Autor: red
Fot. organizatorzy
70 lat polskiego Wałbrzycha jest bezsprzecznie powodem do świętowania. Urodziny można obchodzić na wiele sposobów.

Poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka zaprasza z okazji tego pięknego jubileuszu do konkursu, który ukaże Wałbrzych z wielu perspektyw. Zadanie konkursowe jest interesującym wyzwaniem - stwórz plakat, prezentację multimedialną lub nakręć filmik. Pokaż, jaki jest Wałbrzych widziany Twoimi oczami. Zaprezentuj ciekawe miejsca, zabytki, wydarzenia kulturalne.

Konkurs ma rozwijać umiejętności stosowania różnych technik plastycznych, posługiwania się technologią informacyjną, kształtować umiejętności selekcji potrzebnych informacji oraz uczyć korzystania z różnorodnych źródeł informacji z poszanowaniem praw autorskich.
Organizatorami konkursu są: Poseł na Sejm RP - Izabela Katarzyna Mrzygłocka oraz Zespół Szkół Fundacji "Szkoła Gminna Menadżersko-Księgowa" w Wałbrzychu. Honorowy Patronat nad konkursem objęła Danuta Jazłowiecka, Posłanka do Parlamentu Europejskiego.
- Mam nadzieję, że uda nam się razem zachęcić uczniów do konkursowego wyzwania. Wiem, że koniec roku szkolnego już za pasem i wszyscy myślami są już na wakacjach. Liczę jednak, że zmotywujemy dzieci i młodzież do kreatywnego spędzania wolnego czasu. Prace można składać do 18 września 2015 roku – podkreśla Izabela Katarzyna Mrzygłocka. - Z niecierpliwością czekamy także na prace konkursowe dorosłych.

Spośród wszystkich nadesłanych prac konkursowych (plakat, prezentacja multimedialna, filmik), jury wyłoni trzy najlepsze prace w 4 kategoriach, których autorzy zostaną nagrodzeni. Laureaci pierwszego miejsca w każdej z czterech kategorii zostaną zaproszeni na 3-dniowy wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli wraz z opiekunem/osobą towarzyszącą. Za zdobycie miejsca drugiego i trzeciego w poszczególnych kategoriach przewidziano nagrody rzeczowe.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Falstart Górnika

Wyłonili wykonawcę

Dyduch z numerem 1

Pogadanka w centrum

Kuchciński nie zaszkodził

Dalej nie pojadą?

Chronią przyrodę

Popularny "Ceramik"