MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

7 samochodów usuniętych

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 24 czerwca 2015, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: opr.red.
Fot. www.strazmiejska.walbrzych.pl
Na przełomie maja i czerwca br. funkcjonariusze Straży Miejskiej wydali dyspozycję usunięcia 7 pojazdów, których stan wskazywał na to, że nie są użytkowane.

Zniknęły pojazdy z ulicy Dunikowskiego, Piasta, Ogrodowej oraz Fortecznej. Bezsprzecznie usunięcie nieużytkowanych pojazdów z pasa ruchu drogowego zadowoliło mieszkańców dzielnicy Podzamcze i Piaskowa Góra, gdzie każde wolne miejsce parkingowe jest na wagę złota.

Wszystkie pojazdy zostały usunięte z pasa ruchu drogowego Zgodnie z art.50a Ustawy Prawo o ruchu drogowym, gdyż albo nie posiadały tablic rejestracyjnych, albo nosiły znamiona, że nie są użytkowane. W żadnym z wypadków nie było można skontaktować się z właścicielami pojazdów. Albo nie sposób ich było zidentyfikować (brak tablic rejestracyjnych), albo nie byli zainteresowani sprawą.

O nieużytkowanych pojazdach, zajmujących niepotrzebnie miejsce parkingowe, informowali Straż Miejską w Wałbrzychu mieszkańcy naszego miasta. Wszystkie odholowania odbyły się na prośbę wałbrzyszan.

Na szczególną uwagę zasługuje interwencja dotycząca odholowania Renault Clio, Fiata Seicento oraz Forda Fiesta z ulicy Ogrodowej. Samochody zostały zaparkowane na terenie zielonym, a częściowo na chodniku, przy zbiegu z ulicą Równoległą. Żaden z nich nie miał tablicy rejestracyjnej, ani naklejki na przedniej szybie. Poskarżyli się przechodnie. Jak się okazało, samochody te zostały sprowadzone do pobliskiego komisu samochodowego. Pomysłowy właściciel z braku miejsca w komisie postawił je sobie na środku chodnika.

Przypominamy, że koszt odholowania samochodu osobowego na parking strzeżony wynosi 485 zł, a doba postoju pojazdu na parkingu 39 zł.

Czytaj również

Radni będą głosować w sprawie referendum

Dyduch z numerem 1

Kuchciński nie zaszkodził

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~mieszkaniez z bloku 24-06-2015 13:06
Kiedy z ul. Prusa?
~ms 24-06-2015 19:10
na piaskowej na dunikowskiego jeszcze jeden stoi, czerwony fiat chyba uno na czarnej tablicy albo cos podobnego. ponizej skrzyzowania z malczewskiego.
~dunik 25-06-2015 13:22
Pogratulować straży miejskiej za dobrą robotę na Dunikowskiego w końcu zaczynają znikać wraki zajmujące miejsca parkingowe brawo oby tak dalej
~fred 29-06-2015 8:20
Zabierzcie jeszcze z Dunikowskiego tego czarnego malucha sprzed garażu. O ile dobrze wiem właściciel samochodu ma warsztat samochodowy dwa garaże obok, a systematycznie blokuje wjazd innemu kierowcy. Kiedyś widzialem jak się kłócili, ale ten od malucha nadal tam blokuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skumulował winy

Złamali przepisy

"Blik" w modzie

Przywłaszczył kurtkę

Strefa w Boguszowie?