MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

65. rocznica zakończenia II wojny światowej

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 8 maja 2010, 21:21
Aktualizacja: Niedziela, 9 maja 2010, 10:17
Autor: Sven
Część artystyczną przygotowały również dzieci
Fot. Sven
W Publicznej Szkole Podstawowej nr 21 w Wałbrzychu odbyły się uroczystości z okazji 65. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

Przybyła liczna grupa kombatantów, harcerze, uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 7 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21, przedstawiciele Wojska Polskiego. Miasto reprezentował Prezydent Piotr Kruczkowski i Przewodnicząca Rady Miejskiej Agnieszka Kołacz – Leszczyńska.

Po wprowadzeniu sztandarów i odegraniu Mazurka Dąbrowskiego, wystąpił Piotr Kruczkowski, który w krótkim przemówieniu powiedział, że nie ma dobrych i złych kombatantów, ponieważ wszyscy walczyli marząc o wolnej Polsce. Zaznaczył, że wszystkim bohaterom należy się szacunek, podziękowania i pokłon za to, że wywalczyli pokój, trwający już 65 lat.

Przedstawiciel kombatantów – Alfred Pszczółkowski - wspominał czas wojny, między innymi bitwę pod Monte Cassino. Następnie został odczytany Apel Poległych.

Dzieci z PSP nr 21 przypomniały w krótkim programie najważniejsze fakty z II wojny światowej, a Chór Frankofonów zaśpiewał kilka patriotycznych i wojennych piosenek.

Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem Roty.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Hołd dla Generała

Radny straci mandat?

Pozytywne wibracje

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Zmarł symbol Wałbrzycha

"Dziesiątka" pięknieje

Rozmawiali o bezpieczeństwie

Zrobią drogę na cmentarz