MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 26 maja
im. Filipa, Pauliny

62 tony gratów

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 12 lipca 2009, 1:26
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lipca 2009, 1:55
Autor: jaro
Fot. jaro
Dużym sukcesem zakończyła się przeprowadzana po raz pierwszy w Wałbrzychu akcja „Graty z chaty”. Polegała ona na odbieraniu od mieszkańców odpadów wielkogabarytowych.

To znakomity przykład, na to, że ze złymi zjawiskami można skutecznie walczyć nie przez zakazy, a przez danie ludziom możliwości. W tym przypadku chodziło o walkę z dzikimi wysypiskami śmieci. Ze zjawiskiem tym trudno poradzić sobie samorządom w całej Polsce. Dzięki akcji każdy mógł zupełnie za darmo pozbyć się wszystkiego, co zalegało mu w domu.

Organizatorzy przed rozpoczęciem akcji przewidywali odebranie ok. 30 ton odpadów. Okazało się, że akcja cieszyła się tak dużym powodzeniem, że w sumie odebrano ponad 62 tony. Najwięcej, bo aż 15,5 t., odebrano w Śródmieściu.

Akcja polegała na tzw. wystawce. W celach organizacyjnych miasto zostało podzielone na 9 obszarów, dla których sporządzono harmonogram odbierania odpadów. Przewidziano 2 dni robocze dla jednego obszaru. - Mimo zakończenia akcji w ostatnim dniu czerwca, na początku lipca dokonano dodatkowego objazdu miasta, w takcie którego zebrano jeszcze 2,80 t odpadów mówi wiceprezydent, Mirosław Bartolik.

– Liczne telefony z pytaniami o to, czy takie akcje będą powtarzane, świadczą o potrzebie wprowadzenia na stałe takiej formy odbierania odpadów wielkogabarytowych. Oczywiście, odpowiednio wcześniej należy przeprowadzić akcję informacyjną. Mam nadzieję, że "gratowóz" wejdzie na stałe do kalendarza akcji prowadzonych przez UM na rzecz mieszkańców Wałbrzycha - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wałbrzych Centrum

Skorzystaj z oferty

Teatr cieni z WOK–iem

Komentarze (1) Dodaj komentarz

piipi 12-07-2009 23:31
..wiecej takich akcji ! Ludzie pozbeda sie starych gratow,a beda kupowac nowe meble ..i czasami rowniez zwane nowymi "gratami" !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tunel w Szczawnie

Z biegiem rzeki – ciekawa atrakcja Zakopanego

Dostali przyłbice

Praktyki zmodyfikowane

Raport prezydenta