MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

60–lecie Piwnicy pod Baranami

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 14 listopada 2016, 6:42
Aktualizacja: 13:07
Autor: red.
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbył się wyjątkowy koncert z okazji jubileuszu 60–lecia krakowskiej "Piwnicy pod Baranami".

Założony w 1956 roku przez Piotra Skrzyneckiego kabaret "Piwnica pod Baranami" to jeden z symboli Krakowa. Jego siedziba - piwnica pałacu Pod Baranami jest miejscem występów i spotkań muzyków, aktorów, piosenkarzy, satyryków, oraz studentów. Niecodzienna atmosfera, specyficzny humor, wyjątkowa muzyka - to elementy, które na koncertach "Piwnicy pod Baranami" gromadzą widzów i słuchaczy nie tylko z całej Polski, ale również z zagranicy.

Wśród artystów związanych z "Piwnica pod Baranami" warto wymienić między innymi Krzysztofa Pendereckiego - jednego z założycieli "Piwnicy", Jana Kantego Pawluśkiewicza, Pawła Pierzchałę, Zygmunta Koniecznego, Adriana Konarskiego, Zbigniewa Preisnera, Mieczysława Święcickiego, Michała Półtoraka, Piotra „Kubę” Kubowicza, Tomasza Kmiecika, Agatę Ślazyk, Leszka Wójtowicza, Tadeusza Kwinta, Ewę Wnuk Krzyżanowską, Krzysztofa Janickiego, Andrzeja Zaryckiego, Stanisława Radwana czy Agatę Półtorak.

Organizatorem koncertu z okazji 60-lecia "Piwnicy pod Baranami" był Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

Czytaj również

Zagra Nullizmatyka

Radni będą głosować w sprawie referendum

Wzmożone kontrole

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 14-11-2016 23:50
Koncert 60-lecia Piwnicy pod Baranami był wspaniały. Dyrektor WOK-u zapraszając artystów z Krakowa sprawił wałbrzyszanom sympatyczną niespodziankę. Niedzielny wieczór w STAREJ KOPALNI przepełniony był dobrą zabawą i humorem.
~fan 15-11-2016 17:22
byłam było super

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkania czytelnicze

Dyduch z numerem 1

Wystawa wałbrzyszanina

Falstart Górnika

Wysoki poziom