MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

60 lat minęło

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 18 kwietnia 2009, 10:29
Aktualizacja: 10:41
Autor: aga
Biblioteka na Podgórzu
Fot. aga
Biblioteka na Podgórzu kończy 60 lat... Powstała w 1949 roku jako jedna z trzech pierwszych filii naszej miejskiej biblioteki.

Dziś biblioteka mieszcząca się w dzielnicy Podgórze ma wielu czytelników, należą do nich nie tylko osoby dorosłe, ale także młodzież i dzieci. Bardzo często odwiedzają ją również mieszkańcy z innych dzielnic Wałbrzycha. Samo pomieszczenie, w którym mieści się biblioteka nie jest duże, ale znajdujący się tam księgozbiór, na pewno jest bardzo bogaty. Możemy śmiało zapewnić, że tu każdy znajdzie coś dla siebie, zaczynając od literatury naukowej, przez popularną, beletrystyczną, fantasy, literaturę dla młodzieży, a na dziecięcej kończąc. Warto wspomnieć, że każdy maluch ma tu swój kącik z bajkami, rysunkami czy własnymi pracami.
Filię odwiedzają najmłodsi czytelnicy, a także uczniowie szkół podstawowych, dla których organizowane są przeróżne zajęcia. Ostatnio najmłodsi mieszkańcy Wałbrzycha wśród wielu książek poznawali historię i herb naszego miasta. Oprócz tego można tu bezpłatnie skorzystać z Internetu i komputera, co także jest kolejną formą spędzania wolnego czasu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będą zbierać podpisy pod projektem "Szczepimy, bo myślimy"

Spotkało się środowisko lotniarzy i paralotniarzy

Gmina Mieroszów ponownie w projekcie "Umiem Pływać"

PiS stracił przodownictwo w sondażu

Mieszkańcy Szczawna–Zdroju będą mogli pozbyć się niepotrzebnych sprzętów

Wiele się dzieje w gminie Mieroszów

Wiosna popiera nauczycieli

Nietypowa akcja boguszowskich strażaków