MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

6. Półmaraton Górski Jedlina–Zdrój za nami

Wiadomości: REGION, Jedlina-Zdrój
Poniedziałek, 13 maja 2019, 6:41
Aktualizacja: 9:38
Autor: red.
Fot. red.
Wczoraj odbył się 6. Półmaraton Górski Jedlina–Zdrój, zoganizowany przez Stowarzyszenie Pro–Run Wrocław we współpracy z Centrum Kultury w Jedlinie–Zdroju i Stowarzyszeniem "Biegaj w Jedlinie".

Celem tej cyklicznej, prestiżowej imprezy jest zarówno upowszechnienie biegania jako najprostszej formy podnoszenia sprawności fizycznej jak i promocja miasta i uzdrowiska Jedlina–Zdrój oraz całego regionu. 21-kilometrowa, trudna, wymagająca trasa biegu wiodła w większości po górskich drogach z dużymi przewyższeniami i obejmowała drogi szutrowe, drogi asfaltowe, ścieżki leśne i ścieżki górskie.

Klasyfikację prowadzono zgodnie z Regulaminem Attqi Ligi Biegów Górskich w następujących kategoriach: Open K i M, mieszkańców miasta Jedlina-Zdrój K i M i wiekowej K i M. Rozegrano też Mistrzostwa Stowarzyszenia Pro-Run Wrocław w biegu górskim i bieg dla dzieci Sonko Kids Run. Najlepsi biegacze mogli liczyć na statuetki, wszyscy uczestnicy otrzymywali medale, a każda kobieta na mecie dostawała też różę.

Po uroczystej dekoracji, której dokonał Burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel, wspólnie z Katarzyną Izabelą Mrzygłocką - Poseł na Sejm RP i Marzeną Mroczkowsą - Dyrektor jedlińskiego Centrum Kultury odbyło się losowanie nagród wśród uczestników biegu. Szczegóły dotyczące zajętych miejsc i uzyskanych przez poszczególnych zawodników czasów znajdują się na stronie datasport.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

4
50%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
38%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Obchody 212. rocznicy Bitwy na Czerwonym Wzgórzu już dziś

Poseł Murdzek z wizytą w Boguszowie–Gorcach

Według ogólnopolskiego portalu, Wałbrzych zmienił się najbardziej w kraju

Pokrzywdzeni górnicy spotkali się w Starej Kopalni

Boguszów–Gorce też będzie miał swój budżet obywatelski

Zarząd Powiatu docenił utalentowanych sportowców

Ogólnopolski Przegląd Diaporam w WOK–u

Szef PO z wizytą w Wałbrzychu