MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

59–latka ograbiła groby z kwiatów

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 27 kwietnia 2017, 6:31
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
59–latka ograbiła groby z kwiatów na terenie jednego z cmentarzy w Wałbrzychu. Wpadła w ręce policji dzięki czujności pracowników cmentarza, którzy widzieli całe zdarzenie.

Do dyżurnego drugiego komisariatu zadzwonił czujny pracownik jednego z cmentarzy w mieście. Poinformował, że jakaś kobieta ograbia groby z kwiatów. Na miejsce skierowani zostali policjanci z Referatu Wywiadowców Wydziału Prewencji, którzy natychmiast zatrzymali sprawczynie. Okazała się nią 59-letnia mieszkanka Wałbrzycha. Po przewiezieniu do jednostki usłyszała zarzuty znieważenia miejsca spoczynku, do których się przyznała. Zgodnie z kodeksem karnym osoba, która znieważa zwłoki, prochy ludzkie lub miejsce spoczynku zmarłego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Kradzież nawet małego znicza jest przestępstwem. Jeśli zauważymy zachowanie świadczące o ograbianiu grobu, nie wahajmy się zawiadomić policji. Sprawcy grozi za ten czyn kara pozbawienia wolności, która powinna zniechęcać do podejmowania tego typu działań. Kradzież na cmentarzu, ze względu na szczególną specyfikę miejsca – kultu zmarłych, jest szczególnie przez ustawodawcę piętnowana.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poważna sytuacja w Uzdrowisku Szczawno–Jedlina

16–latek ze złości wybił szyby w samochodzie oraz zdemolował klatkę schodową budynku

Pijani włamali się do hali produkcyjnej

Po co nam Unia?

Dni Wałbrzycha rozpoczęte

Pomnik Rittera odrestaurowany

Wałbrzyscy policjanci poszukują dwóch mężczyzn, którzy usiłowali dokonać rozboju na 61–latce

Wałbrzych pełen alimenciarzy