MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

59–latka ograbiła groby z kwiatów

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 27 kwietnia 2017, 6:31
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
59–latka ograbiła groby z kwiatów na terenie jednego z cmentarzy w Wałbrzychu. Wpadła w ręce policji dzięki czujności pracowników cmentarza, którzy widzieli całe zdarzenie.

Do dyżurnego drugiego komisariatu zadzwonił czujny pracownik jednego z cmentarzy w mieście. Poinformował, że jakaś kobieta ograbia groby z kwiatów. Na miejsce skierowani zostali policjanci z Referatu Wywiadowców Wydziału Prewencji, którzy natychmiast zatrzymali sprawczynie. Okazała się nią 59-letnia mieszkanka Wałbrzycha. Po przewiezieniu do jednostki usłyszała zarzuty znieważenia miejsca spoczynku, do których się przyznała. Zgodnie z kodeksem karnym osoba, która znieważa zwłoki, prochy ludzkie lub miejsce spoczynku zmarłego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Kradzież nawet małego znicza jest przestępstwem. Jeśli zauważymy zachowanie świadczące o ograbianiu grobu, nie wahajmy się zawiadomić policji. Sprawcy grozi za ten czyn kara pozbawienia wolności, która powinna zniechęcać do podejmowania tego typu działań. Kradzież na cmentarzu, ze względu na szczególną specyfikę miejsca – kultu zmarłych, jest szczególnie przez ustawodawcę piętnowana.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Falstart Górnika

Znamy wszystkich kandydatów PiS–u

Użądliła ją pszczoła

Nadmierna prędkość

Nietrafiona zemsta

Poszukują świadków

Ropa w cenie

Radni będą głosować w sprawie referendum