MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

51 Plebiscyt Sportowy rozstrzygnięty

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 6 lutego 2010, 13:53
Aktualizacja: 18:10
Autor: Daniel Wawryniewicz
Fot. Daniel Wawryniewicz
Tego wieczoru w Hotelu–Restauracji Maria, uwaga skupiła się na sportowej części naszego miasta. Nie zabrakło znamienitych zawodników, działaczy oraz rządzących. Statuetki w kilkunastu różnych kategoriach otrzymali zasłużeni sportowcy, którzy mogą poszczycić się wspaniałymi wynikami i bogatą karierą.

51 Plebiscyt Sportowy „Tygodnika Wałbrzyskiego", który odbył się wczorajszej nocy w Hotelu - Restauracji Marii, zakończył się zwycięstwem wielokrotnego uczestnika Mistrzostw Świata i Wyścigu Tour de Pologne w kolarstwie szosowym, Radosława Romanika.

Drugie miejsce przypadło Dominikowi Janikowi, zawodnikowi wałbrzyskiej drużyny piłki nożnej Górnika, grającemu na co dzień na pozycji napastnika. Spadek z ubiegłorocznego miejsca drugiego na pozycję trzecią, zanotował zapaśnik Michał Jóskowski (Zagłębie Wałbrzych). Blisko zwycięzców plebiscytu uplasowali się laureaci z zeszłego roku - pięściarz Rafał Kaczor oraz brązowa medalistka olimpijska w zapasach Agnieszka Wieszczek.
W kategorii Masters prym wiódł uczestnik maratonu MTB 2009, zawodnik klubu Szeryf Team Leon Grodzicki. Na tytuł trenera roku według czytelników Tygodnika Wałbrzyskiego zasłużył, Aleksander Wierietielny, szkoleniowiec biegaczki narciarskiej, złotej medalistki z Liberca, Justyny Kowalczyk.

Najbardziej docenionym niepełnosprawnym sportowcem w oczach czytelników został Henryk Fortoński, legenda wałbrzyskiego kolarstwa. Nie było również zaskoczenia w kategorii Sportowiec Powiatu, który zasłużenie otrzymała świeżo upieczona mama, Agnieszka Wieszczek. Najbardziej hojna okazała się w tym roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu, która otrzymała statuetkę w kategorii Sponsor Roku”. Za najaktywniejszego działacza sportowego uznany został Ryszard Szram, prezes Ludowego Kolarskiego Klubu Sportowego Górnik Wałbrzych

Zarówno organizatorzy plebiscytu jak i charyzmatyczny dziennikarz sportowy Bogdan Skiba, który pełnił rolę prowadzącego, stanęli na wysokości działania, zapewniając gościom doskonałą zabawę, która potrwała do białego rana.

Czytaj również

Kolejny pies czeka na adopcję

Zasłużeni dla głuszyckiego włókniennictwa

Szef PO z wizytą w Wałbrzychu

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~lok 6-02-2010 14:21
Panie Bogdanie jako prowadzący wyglądał Pan świetnie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zostań krawcem

Rowery na topie

Rajd dla Hospicjum okazał się wielkim sukcesem

Będą apelować do mieszkańców o niekorzystanie z plastikowych opakowań

Uczniowie z gminy Mieroszów triumfują w konkursie języka niemieckiego