MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

5. Dolnośląski Rajd o Kropelce zakończony

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 28 września 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:06
Autor: organizatorzy/opr.red.
Fot. organizatorzy
Znamy już regionalnych mistrzów eko–jazdy! Podczas 5. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce odbyła się nie tylko zacięta rywalizacja, ale również panowała wspaniała atmosfera. Grand Prix powędrowało do załogi Paweł Kawa i Monika Kawa.

Ta edycja była nie tylko jubileuszowa, ale i rekordowa. W 5. Dolnośląskim Rajdzie o Kropelce, który ze Świdnicy jechał przez pięć powiatów, wystartowało prawie sto osób i jeden pies. W składzie jednej z rodzinnych załóg było nawet 5-miesięczne dziecko. Na trasę ostatecznie wyruszyły 32 załogi.

Triumfatorzy 5. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce, czyli Paweł Kawa i Monika Kawa samochodem Renault Scenic osiągnęli spalanie ok. 3,7 oleju napędowego na 100 km i najtaniej pokonali trasę. Niemal taki sam wynik uzyskała załoga Daniel Dymurski i Katarzyna Dymurska. Pilot Tomasza Kuchara w Skodzie Citigo z silnikiem benzynowym, w klasyfikacji Grand Prix ostatecznie zajął drugie miejsce, ale triumfował za to w swojej klasie – I PB.

Puchary za najlepsze osiągnięcia otrzymali wszyscy triumfatorzy klas, utworzonych zgodnie rodzajem paliwa ipojemnością silnika. Przyznano także nagrody specjalne. Klasyfikację kobiet Volkswagenem Passatem wygrała Agnieszka Poroś-Łojewska, mama trójki dzieci, jadąca z mężem w roli pilota. Wyróżniono załogę Patryk Korbel i Magdalena Rotuska-Korbel, jadącą 40-letnim Trabantem. A Fair Play przyznano m.in. załodze Fiata 126p Aleksander Ćwirko i Agnieszka Ćwirko, z dwójką dzieci i psem na pokładzie, która ratując z opresji Trabanta, poświęciła swój akumulator.

Jubileuszowemu, 5. Dolnośląskiemu Rajdowi o Kropelce towarzyszył Piknik Bezpieczeństwa na świdnickim Rynku. Dla wszystkich dostępne były symulatory eko-jazdy i bezpiecznej jazdy oraz symulator zderzeń.

Galeria zdjęć i pełne wyniki 5. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce dostępne na stronie: www.rajdokropelce.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Certyfikat dla NSK

Kształcą kucharzy

Urząd Marszałkowski odpowiada

Ronda z nazwami

Sylwester bez fajerwerków

Mieszkańcy kontra kopalnia

Co dalej ze stadionem na Nowym Mieście?

Jutro więcej patroli