MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 26 maja
im. Filipa, Pauliny

407 mln euro więcej dla Dolnego Śląska

Wiadomości: Region
Niedziela, 3 marca 2013, 6:25
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Ponad 2 mld euro dla Dolnego Śląska w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014–2020. To o 370 mln euro więcej niż zakładała wstępna propozycja MRR i łącznie 407 mln euro więcej niż nasze województwo miało do dyspozycji w latach 2007– 2013. Taką kwotę wynegocjował podczas piątkowego spotkania w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Marszałek Województwa Rafał Jurkowlaniec.

Nowa propozycja ministerstwa obejmuje dodatkowe 180 mln euro przeznaczone na obszary specjalnej interwencji oraz dodatkowe 190 mln euro na nowy Regionalny Program Operacyjny.

Podstawą do negocjacji była wstępna propozycja Ministerstwa przestawiona w trakcie Konwentu Marszałków Województw RP w Białowieży (19.02.2013r.), zgodnie z którą na Dolny Śląsk miało trafić 1,636 mld euro. Marszałek Jurkowlaniec już w Białowieży rozpoczął rozmowy na temat zwiększenia puli środków dla Dolnego Śląska i jako pierwszy przedstawiciel województw RP przystąpił do negocjacji z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego.

Mając na uwadze potencjał regionu i zakładając osiągnięcie zaplanowanych w programie regionalnym efektów, Ministerstwo przyznało, że konieczne jest zwiększenie kwoty unijnych środków dla Dolnego Śląska m.in. z uwagi na obecność w regionie obszarów wymagających specjalnego wsparcia m.in. Wałbrzycha, Jeleniej Góry oraz Kotliny Kłodzkiej.

Dzisiejszy efekt negocjacji to nie koniec. W przyszłą środę w MRR marszałkowie poznają wartości wskaźników użytych przy podziale kwoty środków europejskich. Ministerstwo zakłada, że spotkania konsultacyjne z zarządami wszystkich województw potrwają do końca bieżącego roku.

źródło: www.umwd.dolnyslask.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Bezpłatnie na cmentarz

Materace sprężynowe dla dwojga – jaki wymiar materaca będzie właściwy dla pary?

Z życia miasta

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Realista 3-03-2013 18:20
90% jak zwykle pójdzie na szkolenie urzędników "wyższego szczebla", reszta dla Wrocławia.... To dobry podział!
~ 3-03-2013 22:48
a obwodnice to dokończą w 20.... a nasz pan prezydent dumnie bedzie otwierał kolejne odcinki obwodnicy szczawna, potem świebodzic, boguszowa, jedliny... no może bedzie wifi we wszystkich autobusach :)
~optymista 4-03-2013 2:33
do realista, wydaje mi sie ze do realisty ci duzo czlowieku brakuje. Pestymiizm az kipi z ciebie. Szkoda mi takich ludzi, tylko marudza i nic wiecej. Zmien sie a bedzie ci lepiej oraz otoczenie na tym skorzysta.:) pozdrawiam Cie mimo tej twojej postawy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Posiedzenie komisji

Teatr cieni z WOK–iem

Dunikowskiego w remoncie

Raport prezydenta

Mieroszów otwiera przedszkole