MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

337 kandydatów powalczy o 25 mandatów

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 7 listopada 2014, 6:30
Aktualizacja: 16:00
Autor: PAW
Fot. red.
Już 16 listopada odbędą się wybory samorządowe. Dziś w Ratuszu odbyła się konferencja prasowa dotycząca szczegółów związanych z wyborami.

- Głosować będziemy w godzinach 7.00-21.00 – informuje Ernest Truszkowski, kierownik wydziału organizacyjnego UM w Wałbrzychu. – O 25 miejsc w Radzie Miasta Wałbrzycha powalczy 337 kandydatów. O fotel prezydenta Wałbrzycha stara się 5 kandydatów, a do Sejmiku wybierzemy 8 radnych spośród 108 kandydatów.

Ernest Truszkowski przypomniał wszystkim wyborcom, że w razie zauważenia sytuacji korupcyjnych podczas głosowania, należy taki fakt zgłosić pod specjalnie utworzony numer alarmowy. Ponadto poinformował, że dla mieszkańców Wałbrzycha przygotowane zostały pewne udogodnienia. Te udogodnienia dotyczą osób starszych i niepełnosprawnych. Dla nich przygotowano transport do lokali wyborczych. Należy tylko w dniu wyborów zgłosić taką chęć na telefon straży miejskiej i na tej podstawie zostanie sporządzona lista osób, którym potrzebny jest dowóz na wybory.
- Osoby starsze i niepełnosprawne mogą również głosować poprzez pełnomocników – informuje Ernest Truszkowski. – Należy pobrać wniosek z UM i takiego pełnomocnika wyznaczyć. Wałbrzyszanie będą głosowali w 66 lokalach wyborczych oraz 6 lokalach odrębnych (szpitale, areszt i ośrodki opieki społecznej). Mieszkańcy Wałbrzycha muszą zdawać sobie sprawę, że w porównaniu z poprzednimi wyborami doszło do sporych zmian w obwodach głosowania, a największe dotyczą Podzamcza i Piaskowej Góry. Wszelkie informacje na temat wyborów, obwodów głosowania znajdują się na stronie internetowej UM Wałbrzych.

Czytaj również

Mistrzostwa w biathlonie

Powstanie Warszawskie

Kontynuują remonty

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~Wróżka 6-11-2014 14:30
Wygra SLD lewica razem
~olo 6-11-2014 14:54
Wygra PO bo tylko PO jest w stanie odbudować Wałbrzych po 12 latach zaniedbań PO !!!! Tak lemingi PO ma władzę w Wałbrzychu od 12 lat nie od 4 tylko 12i to ona odpowiedzialna jest za Wałbrzych Za 4 lata będziecie opluwać Romana tak samo jak opluwaliście Piotra . Potem będzie nowy gostek z PO i nowe hasło on odbuduje Wałbrzych po latach zaniedbań
~ 6-11-2014 15:33
Widzę że olo to przyjaciel Piotra.
~1500100900 6-11-2014 16:40
walka o koryto.......
~Jędrek 6-11-2014 17:10
Do wróżka - i po co kłamiesz , no po co ? Wałbrzych nie był remontowany od przeszło 40 lat . Ostatni remont Wrocławskiej , Armii Krajowej czy Niepodległości był w latach 1972/73 za Gierka . A Po rządzi dopiero 7 rok , widzisz jak kłamiesz i pytam a co zrobiło SLD z Wałbrzychem zabierając miastu grodzkość przez co mieliśmy co roku mniej kasy o 125 mln zł , ale za to stołki mieli na Al. Wyzwolenia ok 300 i od 2002 roku zrobili z miasta wiochę 120 tys. tj Starostwo powiatowe . I co zrobili w mieście od 2002 roku do 2007 roku ano nic . A Szełemej wygra wybory , bo to on właśnie stawia na nogi miasto po zaniedbaniach kilkudziesięcioletnich i na pewno miasto wyprowadzi z tego bałaganu i na pewno nie będzie nikt po nim sprzątał. SLD to są ludzie bez honoru znowu marzą o posadkach nic z tego
~nosferatu do olo 6-11-2014 17:38
Właściwie, zastanawiam się czym jest twój wPiS, paniką ? emanacją kompleksów ? załamaniem nerwowym ? czy po prostu zwykłą głupotą ? Chyba tym ostatnim. Wiesz dlaczego zagłosuje na Romana ? Ponieważ znam go od 41 lat, wychowaliśmy się na tej samej ulicy. Znałem jego rodziców, a jego siostra, jest najlepszą przyjaciółką mojej matki. Pamiętam jak chodził do liceum, pamiętam jak studiował, pamiętam jak zaczynał pracę w szpitalu górniczym. Pamiętam jak robił mi USG serca, pamiętam jak miałem zawał serca i on mnie ratował. Nie znam porządniejszego i uczciwszego człowieka, a znam Go baaardzo wiele lat. Jest to buraku, najlepszy wybór dla miasta. Ja, moja rodzina i znajomi, stajemy murem za Romkiem .... i co nam zrobisz ?
~świnia 6-11-2014 17:40
PO będzie miało problemy z uzyskaniem progu. Szełemej wygra ale to nie zasługa PO tylko mobilizacja wszystkich Wałbrzyszan Rada Miasta może stać się po latach bardzo poważnym organem władzy dla wałbrzyszan bez karierowiczów PO ,PiS.Wybory 16 listopada pełna mobilizacja
~do~olo 6-11-2014 17:53
Masz racje, ale za 4 lata PO wystawi kandydata(cudotwórce), który zmniejszy zadłużenie miasta, po 4 latach rządów nie PO
~olo 6-11-2014 18:17
do | ~Jędrek Kruczkowski 2 kadencje razem 8 lat Romek 1 czyli 4 wychodzi 8 plus 4 = 12 PO rządzi 12 lat nie 7 PS. olo nigdy nie kłamie i na koniec zadłużenie Wałbrzycha 64 % do ~nosferatu nic ci nie zrobię bo nie jestem z PO Mogę ci Powiedzieć kulturalnie ja POseł PO Niesiołowski ............ ale tego nie zrobię
~L 6-11-2014 19:41
Jak tacy mądrzy przedmówcy jestescie to sami obejmijcie rządy w miescie i zróbcie metropolie z Walbrzycha !
~meksyk 6-11-2014 22:17
Jakie będą wyniki? Oto one.: Szełemej zostanie (chyba nikt nie ma wątpliwości) na powrót prezydentem. Nie dokończy jednak kadencji. Heretyk zajmie całkiem fajne drugie miejsce. To człowiek młody, ale jak widać poukładany. Życzę mu sukcesu na drugim miejscu. To inwestycja w (nie daleką) przyszłość dla wałbrzyszan. Do Rady wejdą PO (tutaj obserwować będzie można kolejną odsłonę spektaklu kupowania głosów), WWS (nie ma co ukrywać pewnie tak samo jak PO będą handlować głosami), SLD bazujące na uczciwym idealizmie i przychylności wyborców i jakieś osoby z PIS (chociaż skład list to tragedia). Pewnie będzie też ktoś z Lepszego czegoś, ale nie będzie to znacząca reprezentacja. Osobiście liczę i oddam głos na SLD i mam nadzieję, że uzyskają dobry wynik. Nie dajcie się podróbkom i skupywaczom !!!
~do L 6-11-2014 23:21
Nikt z Wałbrzycha nie zrobi metropolii, tak jak nikt z Warszawy nie zrobi Nowego Jorku, bo albo się twardo stoi na nogach i nie buja się w obłokach, albo się daje upust swojej megalomanii i za nieswoje pieniądze próbuje się ludziom wcisnąć kit w oczy, że wielkie, drogie pomniki zapewnią im świetlaną przyszłość i dostatnie życie. Fakty są takie, że zakichanym obowiązkiem każdego, kto obejmie ten stołek w ratuszu, jest dbanie o dobro mieszkańców tego miasta, a nie chwalenie się swoją robotą, jako cud i błogosławieństwo dla nas maluczkich. Bo czy piekarz chwali się tym, że co rano piecze setki bochenków chleba, czy murarz się chwali stekami cegieł wmurowanymi w ścianę? Nie! To tylko "politycy" sądzą, że są dla nas zbawieniem i chwalą się tym co zrobią za nasze pieniądze. Przejrzyjcie na oczy!
~świnia 7-11-2014 6:54
Jest dobrze popierajmy prezydenta a miasto Wałbrzych wstanie z kolan .Pamiętam jak Balcerowicz z Syryjczykiem pierwsze rządy Mazowieckiego zgasili nadzieję o przyszłości miasta .Mamy szansę po 25 latach znowu być dumni ale to już inne Miasto Wałbrzych zacznijmy wszyscy dbać tak jak o własny dom przecież to nasz dom idziemy na wybory 16 listopad
~Rebel Yell 7-11-2014 8:19
Gdyby sprawdzili zatrudnienie i inne powiązanie z ratuszem i na tej podstawie zabronili by kandydowania powołując się na transparentność, została by ich naga garstka. Natomiast ty nosferatu może poproś go po prostu o rękę?
~AK 7-11-2014 9:13
Precz z komuną i SLD, spadkobiercy spuścizny Stalina, mordercy polskich patriotów. Jak mozna glosować na czerwonych po tym wszystkim co ten biedny kraj od nich wycierpiał. Skoro gadacie komuchy że PO to zło w Wałbrzychu to sobie przypomnijcie, że wasi czerwoni bohaterowie zrzekli sie odszkodowań wojennych po II wś na rzecz ruskich.
~adam67 7-11-2014 13:04
jest okazja podziekowac PO za umowy smieciowe,za umowy zatrudnienia tymczasowego,afery,kolesiostwo,traktowanie obywateli jak smieci....tylko nie PO
~.... 7-11-2014 13:18
wszyscy tylko nie po.....
~meksyk 7-11-2014 19:45
"AK", a bohaterowie z PO czego zrzekli się? Powiem ci. Całkiem niedawno zrzekli się miejsc pracy dla tysięcy wałbrzyszan. W odróżnieniu do tych złych komuchów, którzy te miejsca pracy tworzyli. Bohaterowie prawicy zadecydowali, że Polakom nie należy się godna praca i płaca. Bo podobno mamy kryzys. Twierdzisz, że PO to dobro? Ty gnido.
~Pisowiec 7-11-2014 21:57
A i tak wygrają ci sami. Ciągle narzekacie, plujecie, jadem sączycie a lecicie i głosujecie na tych samych. I takie perpetum mobile, flaki z olejem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przyjazny środowisku

Radni będą głosować w sprawie referendum

Promował Wałbrzych

Dom Seniora

Referendum nie przeszło [Aktualizacja]