MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

33 mln zł na pomoc dla młodych bez pracy – konkurs ofert trwa

Wiadomości: Region
Czwartek, 23 lipca 2015, 6:30
Aktualizacja: 7:26
Autor: opr. red.
Fot. użyczone
Do końca lipca przyjmowane są projekty od instytucji, które zajmują się pomocą osobom, które mają 15–29 lat. W ramach aktualnego naboru Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy przeznaczy blisko 33 mln zł na pomoc młodym bezrobotnym, którzy nie muszą być zarejestrowani w urzędach pracy. Właśnie trwa konkurs, który ma wyłonić instytucje udzielające wsparcia osobom poniżej 30. roku życia.

Działania te będą możliwe dzięki unijnemu Programowi Wiedza Edukacja Rozwój. Chodzi o aktywizację osób młodych pozostających bez pracy, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu – tzw. młodzież NEET.

Działania z młodymi Dolnoślązakami – według planu – zaczną się przede wszystkim od identyfikacji ich predyspozycji zawodowych oraz analizy pomysłu na nowe zajęcie. W ramach dodatkowych działań uczestnicy projektów, w tym osoby niepełnosprawne, będą mogli liczyć m. in. na kontynuowanie nauki, staże, praktyki, szkolenia, dopłatę dla pracodawców zatrudniających młodych bezrobotnych, dofinansowanie doposażenia lub wyposażenia miejsca pracy.

Osoby, które zdecydują się na pracę poza swoim miejscem zamieszkania mogą otrzymać pomoc w postaci np. sfinansowania kosztów dojazdów, albo też fundusze na zagospodarowanie w nowym miejscu.
W ramach programu PO WER będzie możliwość skorzystania także z bezzwrotnych dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej (ponad 20 tys. zł).

Nabór, który potrwa do 31 lipca jest nie tylko adresowany do urzędów pracy, publicznych służb zatrudnienia i ochotniczych hufców pracy, ale też do agencji zatrudnienia, instytucji szkoleniowych, dialogu społecznego, czy też partnerstwa lokalnego.

Więcej informacji: www.power.dwup.pl.

Czytaj również

Bili go butelką i metalową rurką

Sprawca usiłowania rozboju na 61–latce zatrzymany

Zarząd Powiatu docenił utalentowanych sportowców

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~rocco 23-07-2015 23:30
Dajta i spadajta.
~Maciuś 24-07-2015 8:33
Bilet na tanie linie lotnicze sam potrafię kupić.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wałbrzych pełen alimenciarzy

Zmiany cennika opłat w pociągach Kolei Dolnośląskich

Rozpoczęła się już rekrutacja rodzin goszczących i wolontariuszy w projekcie Brave Kids

6. Półmaraton Górski Jedlina–Zdrój za nami

Po co nam Unia?